Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicasok, ti szoktatok furdetni...

Cicasok, ti szoktatok furdetni a benti cicatokat? Hogyan? Szereti? Mivel kezdjem?

Figyelt kérdés

2013. aug. 24. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia. :)

Nem szoktam túl sűrűn fürdetni, mert ugye bent van így nem tud nagyon koszos lenni, meg az én cicám nem is szereti a vizet. De ezzel minden macska így van szerintem. Legalábbis az enyém karmolt, és amikor megakartam szárítani az se volt kedvére.

" Egyszerűen kapjuk fel a macskát, mintha éppen a vacsorás tálkájához vinnénk. (Nyugalom, a macskák általában ritkán veszik észre fura öltözékünket. Nem igazán követik a divatirányzatokat).

Amint beértünk a fürdőszobába, a túlélés legfontosabb eleme a gyorsaság. Egy laza és folyamatos mozdulattal zárjuk be a fürdő ajtaját, álljunk be a kádba vagy a zuhanyfülkébe (ez esetben nehogy elfelejtsük jól bereteszelni az ajtót!), mártsuk a macskát a vízbe és gyorsan spricceljük le samponnal. Most kezdődik életünk legvadabb 45 másodperce. A macskákon nincs fogantyú. És talpig sampononos bundában a helyzet még bonyolultabb. Ne várjuk, hogy 2-3 másodpercnél egyszerre tovább tudjuk ot tartani. De amikor épp sikerül megragadni, spricceljünk rá egy újabb adag sampont és eszeveszetten dörzsöljük a bundájába. Ekkor újra kiszabadul, visszapottyan a vízbe, ezáltal leöblítve saját magát. Az eddigi macskaleöblítési rekord három merülés, úgyhogy ne várjunk túl sokat.

A következő lépésben meg kell macskánkat szárítanunk. Újonc macskatulajdonosok ekkorra rendszerint már elcsigázottak, a macska viszont épp kezdi felfogni a harci helyzetet. A szárítás bonyolultságát viszonyítsuk ahhoz, amint épp keresztülmentünk. Macskánk már egyik lábunk gyakorlatilag állandó függeléke, így lábfejünkkel óvatosan kihúzzuk a lefolyó dugóját, megfogjuk a törölközőt és várunk. A cicus majd csak leszáll valamikor sisakunk tetejéről. Amint ez magvan, legjobb, ha lazán megrázzuk és lábunk felé terelgetjük. Ezután már csak megszárogatjuk az állatot.


Néhány nap elteltével a cica eléggé megnyugszik ahhoz, hogy leszálljon lábunkról. Valószínűleg hetekig nem vesz majd rólunk tudomást, és ideje legnagyobb részét nekünk háttal fogja tölteni, ezek alapján pedig joggal gondolhatjuk majd, hogy macskánk mérges ránk, de valószínűleg nem ez a helyzet. Nagy eséllyel különböző módozatokat eszel ki, hogy védelmi rendszerünket kicselezze és életveszélyesen megsebesítsen minket legközelebb, amikor újabb fürdetést irányzunk elő.

A macskafürdetéshez nyers erő, kitartás és meggyőző erő szükséges - na meg egy macska. Ez utóbbit a legnehezebb megszerezni. "

2013. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem szoktam, alapból szükségtelen, tisztán tartja ő magát, amennyire kell. Illetve egyszer megfürdettem, amikor befogadtuk (utálta, de eléggé piszkos volt szegény), azóta tisztán, fényesen, illatosan tartja magát :D
2013. aug. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hat koszonom :) sajnos erre szamitottam, de biztam a legjobbakban hogy nem lesz ilyen veszes... najo, egyszer ugyis tul kell esnunk rajta, neki is es nekem is :)
2013. aug. 24. 15:13
 4/8 A kérdező kommentje:
hat nalunk is ez a helyzet, hogy kinnt elt az udvaron, de bahoztuk a lakasba, egyszer muszaly megfurdetni, aztan majd o megoldja maganak a tobbit, de ezt a lepest most muszaly megtennunk :D
2013. aug. 24. 15:14
 5/8 anonim ***** válasza:

én nem szoktam fürdetni őket, 7 évesek s nem büdik, tiszták illatosok :)

de volt h utcai cicot kellett rendbetegyek kicsit, de ott is elég volt h áttörölgettem nedves ronggyal , mert amúgy a macskák alapból tiszta állatok ..:)

2013. aug. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Az én macskám kimondottan szeret fürödni. Ezt úgy vettük észre hogy egyszer felmosás közben egy hatalmas placcot hallottam odamentem a vödörhöz és a cicuskám a vödörből figyelt kifele. :D persze azonnal kikaptatna és vittem a fürdőkádba hisz a vegyszeres víz nem tesz túl jót neki (szerencse hogy olcso tesco sampont használok és nem valami komolyabb vegyszert mondjuk domestost)


én ugy szoktam mosdatni hogy langyos vizet engedek a kádba rakott lavorba és mellé teszem cicám megvárom míg magától belemászik (nem kell sokat várnom)macskáknak valo samponnal bedörgölöm vigyázva hogy se a fülébe se az orrába szájába szemébe ne krüljön majd zuhanyzóval le öblítem róla. Kiveszem és törülközővel át dörgölöm majd hajszárítóval és macskakefe használatával megszárítom a száritot alacsony fokozaton és távolabb tartva használom. én havonta 2x szoktam de az enyém kerti cica és az egyik egy bolha irtós fürdő.

2013. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szoktuk, évente 2szer mert ugyan kinti benti, és na.. szükségét szoktuk már érezni :D

Utálja...

Mi úgy szoktuk, hogy a házat jól felmelegítjük, nehogy megfázzon, aztán a kádba langyos vizet engedünk. Itt szépen betesszük, be tuszkoljuk őkelmét a kádba( 2emberes feladat egyébként, az egyik fogja a cicát, a másik fürdeti) és direkt nekik szánt samponnal fürdetjük, mert ez felel meg a bőrüknek. Szépen átmosdatjuk, aztán zuhanyzóval jó alaposan leöblítjük, nem szabad semennyinek rajta maradnia, mert úgyis elkezdi magát nyalogatni. Végül törcsivel jól áttöröljük, aztán míg teljesen meg nem szárad, bent tartjuk. A kádat lefertőtlenítjük, természetesen.

2013. aug. 24. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
én is csak azért szoktam ilyen gyakran mert az enyém szereti a vizet
2013. aug. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!