Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól várható a nyugott...

Mikortól várható a nyugott élet az ivartalanított cicánál?

Figyelt kérdés

tegnap lett ivartalanítva a kandúrom, azthittem erre megszűnnek a szökései,erre most is kiszökött és esélyem nem volt elkapni :(

bonyolult a helyzetünk, 1 éves sziámi cicáról van szó.én sohase akartam kiengedni a házból,mert tudtam hoyg igy nem fogja megszokni az 1szobás életet, de anyám rámeröltette hoyg ezzel csak kínzom :S kb 4 hónapig ezért közös megeggyezésen egy 5 méteres pórázon járkálhatott akertben. nos ideáig ez ment,csakhogy ivarérett lett, elkezdett elviselhetetlenűl nyígni (sziámiszokás) és elkellett engednünk addig, jól elverték, áápolhattam a sebeit. tegnap elvittük ivartalanítani,errefel már ma sikerült ESTÉRE kiszöknie... nem tudtam átmászni a kerítésen igy nem tudtam megfogni.aludhat kinnt,én meg idegeskedhetek egész este:S mikorrtól lesz már újra normális? mit tegyek vele,hogy szeptembertől ne a folytonos nyígását hallgassam majd? vagy már lőttek az egésznek,és nem fog hozzászokni a 1szobás élethez? ahova viszem ott lesz macska,de nem lehet majd egész nap kinn,max pórázon sétáltathatom. mit tegyek???? és mikortól lesz lusta macska? vagy ő nem lesz? ajj istenem megöl az ideg :S



#ivartal
2012. jún. 23. 21:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás után pár hónap amíg kiürül a hormon a szervezetből. Valamint későn ivartalanítottátok, a kérdés az a szökés mennyire vált már szokássá nála.....ezt majd meglátjátok pár hónap múlva
2012. jún. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
szökés most volt először, 3szor mehetett egyedül a környéken császkálni,szóval az nem számitott szökésnek mi engedtük ki. de akkor is elmehetett,félek hogy ezektután már nem fog nekem bennmaradni,mit fogok akkor kezdeni vele??
2012. jún. 23. 21:58
 3/7 Maxitabi ***** válasza:
Valóban kell még pár hét, hogy a hormonok kiürüljenek a szervezetéből. Inkább próbáld meg becsalni valahogy. Nevére hallgat?(ezt gyakorolni kell-jutifalat, ha odajön és a nevét pozitív dolgokhoz kötni) én szoktam a tápos dobozt zörgetni, arra is buknak, ha be akarom hívni őket. =. emeleten lakunk, de hétvégenként gyakran megyünk a balatoni telkünkre,ott felügyelettel,de kijárnak. Persze éjszakára nem, meg figyelek közben rájuk. De nincs gond itthon, jól elvagyunk. Szóval hajrá! Nem lesz baj, csak türelem! Foglalkoztatni kell benn-fárasztani! Lusta pedig majd 10 éves korában lesz. Maradnak játékosak-szerencsére, nem lustulnak el még!
2012. jún. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

és mi a teendő annak érdekében hogy benn maradjon a cica? ne akarjon kimenni? már most elkellene kezdenem ehhez szoktatni hamár 2 és fél hóónap múlva költözünk fel :S

egyébként hajnali 4kor sikerült befognom a macskát.....

2012. jún. 24. 12:15
 5/7 anonim ***** válasza:
Normális macska (ivaros vagy nem) ki akar menni. Hiszen kint van egy csomó érdekes dolog, bent meg semmi. Tehát arra ne várj, hogy ő magától bent akarjon maradni.
2012. jún. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a kielégítő választ S:
2012. jún. 24. 14:39
 7/7 Maxitabi ***** válasza:
Örülök, hogy megvan!Szerintem a költözés után sokat foglalkozz vele, játsszatok (kajával motiváld),ahogy említettem alakíts ki addig kötődést, hogy hívásra jöjjön, de legalább figyeljen. Ezt bent tudod gyakorolni.Legyen neki magasabb kaparófa-macskabútor, ami az ő helye, ahova bebújhat.Vagy fel tudjon ugrani a polcra, szekrény tetejére.És a pórázon kimenés/séta is mehet tovább..
2012. jún. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!