Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék? A környék...

Mit tehetnék? A környék macskáit fagyállóval mérgezik.

Figyelt kérdés
3 éve az egyik macskánkat megmérgezték ekkor még nem tudtuk h ki bár az egyik szomséd utálja a macskákat és gyakran lövöldözte is őket még akkor.Tavaly nyáron 3 macskánkat mérgezték meg fagyállóval és kiderült h ő a tettes,ezt a szomszédja is állítja h látta ahogy kitette a fagyállót,a környék macskáit kiirtotta de persze mindent tagad.Ma megint temethettük el az egyik cicuknkat.Sajnos nincs bizonyíték ezért nem tudom h hova lehet ezzel menni de valamit tenni kéne mert ez így nem mehet tovább ötleteket kérnék,állatvédők esetleg?
2013. nov. 22. 16:32
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Bizonyíték nélkül ez nem több alaptalan vádaskodánál, senki nem foglalkozik vele.

Továbbá miért olyan nehéz felfogni, hogy a magyar törvények szerint a macskát IS köteles vagy saját portádon belül tartani?! Ha kimegy, főleg bemegy máshoz és ott mérget az a te hibád jogilag. Amíg a mérget nem közterületre, vagy nem hozzátok teszik ki, addig mégcsak nem is sért törvényt.

2013. nov. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

jól írja az első

a saját területére azt rak ki a szomi, amit akar

a macskákat meg lehetetlen a portádon belül tartani, úgyhogy ez egy szar helyzet...

2013. nov. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Rusz Réka válasza:
59%
Hát igen nem lehet magadnál tartani a kis felfedezőket. De, én azért faggatnám az embert :/ És nagyon sajnálom az elhunyt macskád tudom:( milyen érzés :(
2013. nov. 22. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,tény h a saját területén azt tesz amit akar,de akkor is kegyetlenség amit művel...többször próbáltunk beszélni velük de esélytelen tagadják meg nem normálisak a felesége basketball ütővel verte agyon az egyik szomszéd macskáját mert az udvarukra tévedt a drága fiuk meg bulit rendezett mert sikerült kiirtaniukk az összes cicut a környéken...:(
2013. nov. 23. 11:41
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

kérdező a basketball az kosárlabdát jelent

én meg még nem hallottam kosárlabda ütőröl :D

nem kioktatni akarlak csak megemlítettem

amúgy tényleg genya egy család akkor, nekik nincs is állatuk?

2013. nov. 23. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Vannak díszhalaik de a mi cicáink sosem halásztak mert nekünk is van kis tavunk halakkal abszolút hidegen hagyta őket mást asszem nem tartanak...
2013. nov. 23. 15:48
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

" Amíg a mérget nem közterületre, vagy nem hozzátok teszik ki, addig mégcsak nem is sért törvényt."


Na ebben azért nem lennék ilyen biztos!!! Ilyen alapon a kis kertjét árammal védő gazda se büntethető? Telken belül azt csinál amit akar? Sajnos élő peldabol tudjuk, hogy nem így van ahogy írod. Ilyenek a törvények, lehet szeretni vagy sem de attól még ez van, nem tehetsz meg bármit még a saját portádon sem.

Igaz, bizonyítani úgyse tudod mit tesz a szomszéd.

Meg kell próbálni a macskát saját telken belül tartani, csak ez működhet. Tudom, nem egyszerű.

2014. jún. 26. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!