Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tartsam távol a környék...

Hogyan tartsam távol a környék macskáit a kertünktől?

Figyelt kérdés
rengeteg macska lett az utóbbi időben, telepisilik -kakilják a kertet, a kint hagyott cipőket, rettenetesen szemtelenek, 5 hónapos kisbabánk van, hihetetlennek tartom, hogy nem mehetünk ki majd tavasszal úgy a kertbe, hogy nem tudhatjuk, mikor tenyerel bele egy nagy határ kakiba. nagyon elegem van! kérlek benneteket, ha tudtok valamit ami tényleg használ, segítsetek...
2010. febr. 8. 23:46
1 2
 1/18 anonim válasza:
52%

sztem ezt csak kutyával lehet megoldani. szerezzetek be akár egy kisebb termetű, barátságos kutyust, akivel a baba is el lehet a későbbiek folyamán.

más megoldást tényleg nem tudok sajnos.

amúgy nálunk is ez a helyzet, már nagyon idegesítő, csak a szüleim nem engedik, h legyen kutyám :(

2010. febr. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
57%

Olyan érdekes hogy a macskák utálják a kismamákat. :O Mivel az összes kismama szerint az ő kertjükbe jár minden macska és telesz*rja, pisili, szemeteli! Vajon miért van ez? Nem lehet hogy azért mert eltúlozzák?

Komolyan mondom 18 éve lakok itt, nagyvárosban, de olyan helyen ahol tyúkokat, malackát tartanak. Rövidre fogva a szót rengeteg macska van itt, és nem is éppen legápoltabbak! De soha, soha egyik sem sz*r a mi kertünkbe, sosem pisilt ide, nem hányta le a párkányt és főleg nem a cipőinkbe!!! Sőt az az igazség, hogy ritkaságszámba megy az is hogy meglátok egy elsurranni, nem hogy a cipőink közelébe jönni! Igen néha az ágyásba szoktak kakilni, de ott a gyereknek semmi keresnivalója! Én nem tudom kismamák közelében milyen macskák laknak, de itt csak a szokványosak akik örülten kaparnak és mindent ürüléküket eltüntetik, sőt még a másikét is! Sosem fordult elő hogy betonon vagy nem elásva láttam...

Itt is van sok kisbaba és lám még mindegyik él a macskák mellett!

Ilyenek a macskák, járkálnak mindenhova, ha ezt ti nem tudjátok elfogadni akkor költözzetek panelba. Arról nem is beszélve hogy ezen a kutya nem segít. Nálunk minden házban van kutya de ez nem sok mindent akadályoz, a macska ügyesebb annál. És a kutya nem egy tárgy, macskariasztó, azért kell venni mert akarod, úgy mint pl amikor gyereket akartál, meg különben sincs vele időd foglalkozni a gyerek mellett, meg biztos azt hiszed az is megfertőz valami bacival....

2010. febr. 9. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 BeerHunter ***** válasza:
31%
Sós puska. TE se jönnél vissza többet.
2010. febr. 9. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

2 megoldás is van

az egyik egy kutya beszerzése.

Nekünk kis testű kutyánk van de nem szereti az idegen macskákat és elkergeti őket.

második

van egy olyan készülék ami a macskákat kutyákat távol tartja.Tán macska riasztó a neve de hatásos csak annyi hogy kb 10.000 ft ba kerül.

2010. febr. 9. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
61%
Én a kinnhagyott cipőt nem értem.-15 fokban kinn hagyja valaki a cipőjét?Az olyan meg is érdemli hogy a macsok telepakolják!
2010. febr. 9. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
5%
Én a spar/ interspar üzletben láttam macska riasztó spayt. Ugyan azt írták rá, hogy a lány macskát kell vele befújni, hogy a fia macska ne.... meg, de ha mondjuk befújod a cipőket, vagy a kerítésetek tövét. Pontosan nem emlékszem mennyibe került, de elég sok volt benne, és nem is eget rángató ára ára volt.
2010. febr. 9. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
31%

Egy tökéletes fejlövés, úgy, hogy még néhány macska látja. A hatás garantált!


Vagy kutya. Nekünk tacskónk van, és csak akkor rohan a macska után, ha az fut előle. :D Nyáron egy macska megfordult és ráfújt, a kutya nem tudta mire vélni a dolgot, és megállt. Kijöttem az ajtón, a kutya rám sandított, a macska meg kereket oldott :D

2010. febr. 9. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%
Majd jól le leszek pontozva, de a környékbeli macskák azért jelölgetnek, és hagyják kint az ürüléküket, mert mindegyik magának akarja a területet. Szerezz be egy saját macskát, lehetőleg ivartalanított kandúrt. Az nem fog jelölgetni, de a területét védeni fogja a többi macskától (hatékonyabban, mint egy kutya), és meg fog szűnni a többi állat által széthagyott ürülék is, mert akkor már el fogják ásni.
2010. febr. 9. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%
A macskák nem hagyják szanaszét az ürüléket,hanem elássák.A kutya viszont mindenütt otthagyja!A macskák miatt nem fog semmibe beletenyerelni a babád.Ha kiviszed a kertbe,akkor is piszkos lesz a gyerek,ha nincs macska,mert ott nem tudsz steril körülményeket teremteni,de nem is kell.Az többet árt,mint használ egy kisbabának,mert az immunrendszere nem tud védekezni a por stb.ellen.Régen még a tyúkólba is bemásztak a gyerekek,Egyik sem lett allergiás,sem beteg.Nem kell mindentől annyira védeni a gyerekeket.
2010. febr. 9. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
52%
A saját macsek sem válik be. Nálunk ugyanez a helyzet. Hiába van cicánk és ő hiába kergeti el és verekszik a szomszéd macskákkal azok vissza jönnek és nálunk is telerakják a kertet, amit nem ásnak el, így állandóan a macskapiszkot kell keresnem és gyűjtögetnem, hogy a kisfiam bele ne lépjen. Mi is egy kis kutyusban gondolkodunk, hogy az majd csak nem engedi be az idegen cicákat.
2010. febr. 9. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!