Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaélet 32 négyzetméteren?

Macskaélet 32 négyzetméteren?

Figyelt kérdés
Befogadtam egy cicát, most 7 hónapos. Vidéken él benti cicaként szüleimnél, de szeretném "magamhoz venni". Itt társasházban élek 32 négyzetméteren. Nem lenne ez túl kicsi neki? Otthon nagyobb területen éldegélhet. Illetve másik kérdésem lenne az utaztatás. Valószínűleg vonattal hoznám fel. Kibírná? Minden zajtól ijedezik, illetve mivel bent van tartva ha télen hozom el nem fog fázni? Soha nem tartottam cicát, szóval elég tanácstalan vagyok. :)
2013. nov. 24. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát egy idő után megszokja majd a lakást. Legyen neki több mászókája az a "cicabútor" ahol ugrándozhat, bújkálhat. Ha mégsem tetszik neki, akkor meg visszaviszed a vidéki helyre. Az én cicám például abszolút nem bírja bent a szobában, igazi falusi cica
2013. nov. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Alakítsd ki úgy a teret, hogy fent is tudjon mászkálni, a társasházak itt Bp-en eléggé magasak. Pl. Fel tudjon mászni a szekrényre, ablakpárkányra, polcokra stb. Sőt, ha nincs elég pénzed nagy macskabútorra (azért kaparófelület mindenképpen kell a cicának), akkor javaslom, hogy szereljetek fel a falra mindenféle polcot. A deszkákat pedig be lehet vonni olcsó szőnyeggel, hogy meg tudjon benne kapaszkodni.

Ha eléggé kalandos lesz az élete veled (tehát lefoglalod), nem fog sok vizet zavarni.


A vonatot ki fogja bírni. Ha reagál a macskamentára, be lehet azzal kábítani egy-egy órára, de lehet, hogy az állatorvos tud valamit adni. Ha vastag a pénztárcád, ajánlom a Feliway nevű párologtatót vagy sprayt, mert a szintetikus pofahormon nyugtatóan hat a cicákra.


A hordozót béleld ki jól plüss pléddel vagy párnával vagy ezek kombinációjával, de vigyél tartalékot is, ha baleset történik. Babapopsi-törlőkendő, ha meg kell törölgetni a fenekét, vagy le kell törölni az egész macskát. Én úgy veszem rá indulás előtt a pisilésre a macskámat, hogy ölembe veszem, megnyomogatom gyengéden a hólyagját és akkor valószínűleg az alomba megy.

2013. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Galériás a lakás, szóval tudna nézelődni meg le-fel szaladgálni. Legalább ennyi pozitívum van lakás szempontjából. A szintetikus lenyugtató dolgokat én is néztem az utazáshoz. Egyik állatovos azt mondta nem ajánlatos, másik már azonnal adta volna a kezembe...ezért kicsit elbizonytalanodtam. Nem akarom hogy kábulva felébredjen és azt se tudja hogy hol van és hogy került ide, de az sem jó ha végignyávogja az utat. Mivel csak gyorsvonaton tudnám vinni, az elég zajos, amire felérek vele félek, hogy ártok vele. Azt hiszem nagyon túlbonyolítom a dolgot... :)
2013. nov. 25. 17:05
 4/6 Valletta ***** válasza:
Nem ártasz vele, ki fogja bírni, a legrosszabb, ami történhet, hogy nyávogni fog, abba meg nem hal bele. A lényeg, hogy az ablakra macskahálót tegyél fel, mert nem félnek a magasságtól...
2013. nov. 26. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elhoztad a cicát? :)
2013. dec. 4. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Úgy döntöttem, hogy karácsony előtt nem hozom el, úgyis megyek haza, akkor meg fölösleges. Így ha már otthon marad, akkor ivartalanításra is elmegyünk, aztán jövőre elhozom. Megbeszéltem szüleimmel, hogy ha nem szokja meg itt, akkor visszavihetem és akkor velük fog élni. De remélem, hogy szeretne majd velem maradni, és az utazást is annyira fogja szeretni hogy csak na. :D
2013. dec. 8. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!