Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi a teendő ha találunk egy...

Mi a teendő ha találunk egy drága fajta cicát?

Figyelt kérdés
Csak nem adhatom oda bárkinek aki azt mondja hogy az öve, igaz? Ha nincs papírja az illetőnek a macskáról attól még lehet hogy mégis oda tartozik? Vagy ilyen százezres macskához azért már szokás valami törzskönyvet vagy mit adni?
2009. nov. 20. 14:41
 1/5 anonim ***** válasza:

Himalája perzsákkal foglalkozom. A fajcicáknak általában van törzskönyvük, de sajnos léteznek olyan "tenyésztők" is, akik vagy nem regisztrálnak semmilyen macskás szervezetbe - és akkor nem tudnak a kölykökhöz törzskönyvet sem adni - vagy visszatartják a törzskönyvet, különböző okokból, pl. hogy a gazdi a cicával ne tudjon tenyészteni.


Szóval közel sem biztos, hogy az általad talált cica valódi gazdija tud majd neked mutatni törzskönyvet. Amennyiben mégis be tud majd ilyet mutatni, a cica színét, korát és a nemét figyeld a papíron, bár nem biztos, hogy laikus szemmel sokat mondanak neked a színkódok a törzskönyvön...


Ami viszont szinte biztos, hogy a gazdinak van fényképe a cicáról, és azt be tudja mutatni neked.


Minden esetre én azt javaslom, hogy első körben nézz körül a közeli állatorvosnál, és vidd el a cicát is, mert könnyen lehet, hogy az állatorvos azonnal felismeri, vagy talál benne chipet, esetleg a gazdája már keresi, és akkor megláthatod a fényképét a rendelő falán...


Ha az állatorvosnál nem jársz sikerrel, keresgélj a neten. Vannak különböző weboldalak, (pl: [link] ) ahol egy pórult járt gazdi keresheti a cicáját. (Mint ahogy valószínűleg keresi is, és halálra van rémülve.)


Nekem 2 éve egyszer eltűnt a kandúrom 5 napra, kerestem neten, állatorvosnál, és körbeplakátoltam a környéket. Végül meg is találták, nem messze tőlünk. Nem tudott hazajönni, halálra rémült szegény a kutyáktól...


Szóval elsősorban azt javaslom, te ne hirdesd a cicát, inkább figyeld te a hirdetéseket, a cicát keresni fogják. Ha egy hétig nem találsz semmit, utána még mindig ráérsz elkezdeni hirdetni. Tapasztalat az is, hogy egy fajcica általában nem csatangol el messzire, tehát valószínűleg ott lakhat valahol a környéketeken a gazdi.


Sok szerencsét a gazdikutatáshoz!

2009. nov. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
72%

Az első válaszolónak:


Ez nem így működik. A talált cica nem azé, aki találja. Ha eladja az illető, az szimpla lopás.


Egy macskát nem lehet kerítés mögé zárni, természetes ösztönét követi, ha kiszökik. És már megbocsáss, de lehet, hogy csak pár házzal arrébb lakik, mint ahol megtalálták, lehet, hogy ha nem fogják be, simán hazamegy. Kb annyira vagy fair, ha egy ilyen cicát eladsz, mint én lennék veled, ha eladnám az autódat azért, mert leparkoltál vele a házam elé.


Hihetetlenül felháborító a hozzáállásod.

2009. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sok cica (az enyémek is) ugyanúgy chippelve vannak mint a kutyák. Ha elviszed az állatorvoshoz, akkor meg tudja nézni, hogy van-e chippje. Akkor a gazdáját is meg tudja mondani neked.

Egyébként pl. fotóval, az állatorvos, aki kezeli a macskát igazolásával lehet bizonyítani, hogy az övé.

2009. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
elég rázós a helyzet...talán a fotó elég "bizonyíték"...de ha nem jelentkezik senki érte én megtartanám.
2009. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

először próbáld megtalálni az igazi gazdiját tegyél ki hirdedést róla de képet ne tegy él és ha jelentkezik valaki tegyél fel egy kérdést neki a cica külsejéről esetleg, ha pedig nem találod tartsd meg vagy ad oda valakinek de mindenképpen jó helyre vidd

sok sikert

2009. nov. 22. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!