Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kandúr cica is lehet olyan...

A kandúr cica is lehet olyan bújós, mint egy nőstény? Vagy általánosságban utóbbiak a kedvesebbek", bújósabbak?

Figyelt kérdés
Szeretnék örökbe fogadni egy kiscicát a közeljövőben.Ma a hirdetések között találtam egy olyat,amely minden elképzelésnek megfelelne-de kandúr.Mivel gyerekek is vannak,kicsit bújósabb,nyugisabb cicát szeretnénk.Vajon ők is ilyenek,vagy inkább nőstényt válasszunk?
2013. dec. 1. 19:13
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a nemtől függ.

Nekem végtelenül bújósak a kandúr cicáim is, ha meglátnak már dorombolnak, bújnak és játékra hívnak. (Pedig nem is ivartalanítottak.)

A nőstények között is volt több bújós cicám, de most pl. olyan nőstény cicám van, amit nem lehet megfogni, mert évek után is elszalad, pedig mindig jól bántam vele. Szívesen ül a közelünkben, de ha meg akarom fogni rohan, ha sikerül megfogni akkor próbál szabadulni, csikar. A kandúrokat a nyakamba is vehetem, nem karmolnak. Persze nekem is volt már vad kandúr cicám, de az, hogy milyen lesz nagyrészt a nevelésen múlik. Illetve én hiszem, hogy részben azért előre kódolt is, de azon is lehet finomítani neveléssel. Magyarán, olyan lesz, amilyennek nevelitek. Ha kicsi korától fogva sokat foglalkoztok vele és elkényeztetitek, sokat játszotok vele, akkor ezt később is igényelni fogja vagy megszokja és bújós marad. De amúgy tudom javasolni az ivartalanítást, mert azt mondják azután a kandúrok bújósabbak. Az enyémek így sem szöknek és aranyosak, nem vadak, ezért nem ivartalanítjuk őket (plusz van itt ezer másik kandúr macska, nem sokat nyom a latba, hogy ha ők sem lennének ivarosak, akkor kevesebb kiscica születne, mert amíg sok az ivaros nőstény ez nem igaz).

2013. dec. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%

A kandúrok is nagyon tudnak bújni ám. :) De a lány cicák is tudnak különcködni. Ez inkább macskafüggő. Lehet, hogy nem mindig tűnik fel, de a legtöbb állatnak, ami az emlősöket illeti van saját személyiségük. Nem olyan kirívóan mint egy embernek, de van. A kutyánál a legnehezebb észrevenni mert ő sokszor a személyiség fölé helyezi a gazdit, bár ez sem mindig igaz.

A macska viszont szabad állat, ha úgy nézzük, ezért sokszor "azt csinálok amit akarok" alapon, ha megunja a simogatást lelép, illetve, ha te épp tésztát gyúrsz, vagy lego várat építesz, akkor is odamegy simogatást kérni, ha olyan a kedve. :D Az, hogy ez milyen arányban fog eloszlani már a macskán, rajtatok, és a nevelésen fog múlni. Mert nyilván, ha nem simogatjátok, nem fogja igényelni. :D De azért a gyerekeknek óvatosan a húzás-nyúzással, mert eleinte ez a környezet még idegen lesz neki, és előfordulhat, hogy karmol. Amúgy, a menhelyi állatok általában bújósabbak, mint a többi, de ez nem aranyszabály. Majd meglátjátok, és akkor se csüggedjetek, ha első két nap csak a sarokban gubbaszt, majd felbátorodik. :D

2013. dec. 2. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
65%

nemtudom a kandúr macskák milyenek de nekem van 2 nőstény cicám és nagyon bújósak meg nyalogatnak nagyon aranyosak :)

de sokat rohangálnak meg ugrálnak szal annyira nem nyugisak csak ha aludni készülnek. a tesóm cicája is nőstény viszont ő nagyon nyugodt cica.

2013. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy amilyennek látod a cicát az otthonában viselkedni, nagyjából olyan lesz később is. Tehát jól meg kell nézni mikor választani mész! Időt szánni rá és nem elhozni a legelsőt. Olyat válassz ami rögtön odamegy hozzád, nem fél, egészséges, játékra tudod csábítani és hagyja magát utána simogatni. Hidd el ez több éves tapasztalat után mondom. Sok szerencsét és hallgass a megérzéseidre is közben.
2013. dec. 3. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszaitokat!Mindenkit felpontoztam.Megfogadom a tanácsot,megnézzük persze előtte a kicsit jól,meg biztosan tud az örökbeadó gazdi is már mondani róla valamit,milyen a jelleme,mennyire pörgős.(Bár gondolom,ez egy kiscicánál normális:))
2013. dec. 3. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!