Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kölyök cicám lesz, az olcsóbb...

Kölyök cicám lesz, az olcsóbb pl tescos táp is jó? és mit adjak neki mig nagyon picike? októberben született!

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 10:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Jó persze: jó sz@r. Ami szerintem már elfogadható minőség, az a Purina One. Kölyköt 8 hetes kora előtt nem illik elhozni az anyjától, akkorra már már elég nagy, nem szabad, hogy a száraz táp gondot okozzon a számára.
2009. nov. 22. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A TESCO-s tápot én nem javaslom, mert szinte semmi tápérték nincs benne. Nem kell a legdrágább macskaeledellel etetni, de azért egy középkategóriásnál alább ne add. Semmiképpen ne etess kutyaeledellel, mert abban kevesebb a fehérje, mint a macskaeledelben, és hosszú távon hiánybetegségek alakulhatnak ki a cicánál. Emiatt nem javaslom a túl olcsó macskatápokat sem, mivel azokban főleg a víztartalom magas, az eledel minősége viszont megkérdőjelezhető. Ha hosszú, egészséges életet szeretnél a cicádnak, ne a legolcsóbb tápokat add neki.


Mivel még nagyon pici a maccsod (ha október elején született, akkor is csak 6 hetes), nagyon korán (túl korán) választották el, ezért én a helyedben adnék neki pár hétig még állatpatikákban, állatboltokban kapható cicatápszert is. Nem veszélyesen drága, (2000 Ft-tól már lehet kapni) és egy doboz egy cicának sokáig elég. Emellé kölyökcicának való konzervet, és száraztápot javaslok. És persze mindig legyen előtte friss ivóvíz is.


Én a kiscicáimnak szoktam főzni csirkehúst is, (lehet csontos is, de arról utána le kell szedned a húst, mielőtt odaadod neki) hátránya, hogy munka van vele, előnye viszont, hogy színhús, mégsem drágább, mint a bolti eledelek. Hűtőben tárolható, és fogyasztás előtt melegíthető.

2009. nov. 22. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A második válaszoló vagyok. Egyet értek az elsővel, a Purina One jó minőségű száraztáp. Konzervnek én a Gourmetet javaslom, bár házicicáknál a Whiskas, vagy a Friskies konzerv sem szokott gondot okozni.
2009. nov. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
a whiskasban ugyanaz van mint a tescosban:)
2009. nov. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszoló:

Ezt mire alapozod?

2009. nov. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Gondolom arra ami rá van írva a hátuljára nevezetesen az 5%-os hústartalomra. (nem az utolsó voltam)


Kérdezőnek: Nem , nem jó a Tescos. Ha mindenáron gagyi kajával akarod etetni vegyél neki darált hús konzervet, még mindig nagyságrendekkel (kb. ezerszer) jobb, mint a Tescos konzerv vagy a Whiskas alutasakos sz@rai.

A száraz kajába meg ne menjünk bele,elvégre egy kismacskáról beszélünk, még nem tudja megrágni.

Abban is egyet értek hogy 8 hetes kora előtt nem kéne elhozni. Egészen más (rosszabb) lesz a viselkedése mint ha azt az időt az anyjával és a testvéreivel tölti és szocializálódik.

2009. nov. 23. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na, nekem két gyönyörű cirmosom is van, egyik szebb,mint a másik, gyönyörű puha és fényes a szőrük,mozgékonyak, ügyesek egészségesek!Nem ismerik a flancos cicakajákat, néha kutyakaját, gyakran tescos, corás konzervet kapnak,szárazat, "nedveset" vegyesen, gyakran ételmaradékot, főzési hulladékot,fehérje pótlékként összeszedik a berepülő legyeket, megfogják a tücsköt és bogarat,és mi tagadás, gyakran fogyasztanak étrendkiegészítőként egeret, cickányt,verebet és sjnos kerti rozsdafarkút! Ja, és amikor nem felejtem el,teszek a kajájukba egy kis kukorica olajat!

El ne hidd már, hogy azok a magas reklámtartalmú termékek tényleg olyan guszta, gondosan válogatott és ellenőrzött színhúsból készülnek! Miért készülnének?!A cicák ízlése nem olyan, mint a miénk!Ahhoz, hogy egészségesek legyenek sem olyan húsokra van szükségük, amiket mi szupernek tartunk!

2009. nov. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

De. Az kéne. Az izomban lévő glükogénből fedezik a sejtek energiaellátását, ugyanis ragadozók.

Te meg komplett hülye vagy. Ilyen étrend mellett nem csodálom hogy vadásznak minden szarra. Aztán meg egy húsos patkány után pestist visznek haza.. Gratulálok.

Mi a ráknak kellett macska ha ellátni sem tudod őket? Vagy a 80% víz tartalmú konzerv neked ellátás? A szuperprémium tápok sem szín húsból vannak de a benne lévő húsaprólék és egyéb állati eredetű fehérje könnyen és jól emészthető nekik. Én nem vagyok táppárti de csak azért mert nem vagyok lusta otthon FŐZNI az állataimnak!

2009. nov. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
mindenképpen először ilyen nedves vagy milyen tápot adjál neki szerintem, mondjuk nálam a Kitekat vált be a legjobban neki, az nem is a legdrágább. utána egy jópár héttel meg kell vele száraztápot is etetni (amire nehezen szokott rá a cicám, de rászokott), a fogak fejlődése miatt. én úgy szoktam adagolni, hogy a kettőt összekeverem, a szárazat és a szaftosat, és így nagyon jó volt neki!
2009. nov. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Kedves tegnapi 10:44-es!

Nem mondanám, hogy komplett hülye vagyok,csak mert az a fixa ideám, hogy 100 évvel ezelőtt is voltak egészséges macskák jócskán, mindenféle szupertápok nélkül is és az autenktikus dolgok híve vagyok!Te viszont lehet, hogy valamelyik tápos cégnél lehetsz érdekelt, nem?

De nem akarok piszkálódni, hiszen írtad is, hogy te nem vagy lusta főzni nekik, nos, ha figyeltél volna, én sem! (Bár kétségtelenül nem kimondottan nekik főzök, amikor főzök...!)Én egyszerűen azt akarom csak mondani, hogy ha már úgyis műanyag kaját is adunk a cicáinknak, legalább ne misztifikáljuk a dolgot és főleg meg ne dőljünk be a márkareklámoknak!Ennyi!(..és ebben benne van az is, hogy indulatosan tiltakozom a népbutító reklámok ellen!...és igen, én is el szoktam olvasni az apróbetűset is a csomagoláson, de akkor is ez a véleményem!)

Amúgy meg nem hülyék a cicák, hogy mindenféle fertőzött patkányt megegyenek, de mint írtad, ragadozók, következésképp szükségük van a vadászatra, és bizony annak az eredményét gyakran el is fogyasztják, vagy még az is szokott lenni, hogy a lábtörlőnkre teszik nekünk, ajándékba!

Abba meg kérlek, ne menjünk bele, hogy milyen húsra, tápszerre, kajára van szüksége egy macskának...szomszédom,barátom az állatorvos!

2009. nov. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!