Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az új cicánk nagyon fél....

Az új cicánk nagyon fél. Ilyenkor mi a teendő?

Figyelt kérdés
Kb. 30perce kaptuk meg a nőstény ivartalanított 1 éves új cicánkat. Eddig egy néninél lakott ott nőtt fel. Azt mondták nagyon nyugodt, jólnevelt, bújós ahogy leülsz ugrik is az öledbe.. Most meg se moccan a néni belerakta az alomba azóta ott van kicsit felborzolta a szőrét, kitágultak a pupillái fél a kezemtől, a hangomtól.. Attól félek minket sose fog szeretni és nem fog feloldódni, szerintetek?
2013. dec. 3. 20:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy fél, új környezetbe került. Beletelhet 2-3 napba is, mire feloldódik. Addig nem érdemes piszkálni, hajkurászni, előkotorni, mert csak rosszabb lesz.

Nyugalom! Étel, víz, alom legyen elérhető helyen, előbb-utóbb remdbe jön a lalke, ha nyugalom van körülötte és biztonságban érzi magát.

Tapasztalatból írom, ugyanígy fogadtam be egy cicát és 3 nap után tört meg a jég, már kezdtem kétségbeesni, mert alig evett, de azóta ölbenülős, bújós, nagyon kedves cica.

2013. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2013. dec. 3. 20:18
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, meg fog szeretni, csak adj neki egy kis időt és teret hadd szokja az új illatokat a hangokat és benneteket :)

Rakjál ki neki vizet és talán valami kis ennivalót, úgy hogy lássa, ha megnyugszik és kicsit kisebb lesz körülötte a nyüzsi, akkor lehet hogy enni is fog.

Mint a Kisherceg c. mesében, minden egyes nappal közelebb kerültök egymáshoz :)

2013. dec. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Oké
2013. dec. 3. 20:26
 5/11 A kérdező kommentje:
És tényleg köszönöm:) ott van most a wc-be az alomtába és ha kijön akkor pár lépés és már meg is találja a kaját mert kitettünk neki szárazat meg vizet:)
2013. dec. 3. 20:29
 6/11 anonim ***** válasza:
majd írd meg holnap este hogy mi a helyzet!
2013. dec. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Oké:) már kb. 3-4órája bent van a wc-ben és az alomtálban fekszik, vittem be neki husipástétomot megmutattam neki, hogy ott van remélem megeszi az este, de még jobb lenne ha kimenne felfedezni este
2013. dec. 3. 23:17
 8/11 A kérdező kommentje:
-1este :D
2013. dec. 3. 23:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Ezen a blogon remek tanácsokat kaphatsz:

[link]

2013. dec. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, el is olvastam :) most a cica kicsit megtört, megvakargattam sokszor és már 2x is dorombolt, meg már nyújtózkodik, szaglássza a kezem, kiment körbeszaglászni a dolgokat, reggel a sarokban a szennyes mögött volt, aztán bemászott a mosogéphez de kivittem akkor teljesen megmerevedett, remegett, bemászott az ágyam alá és onnan átment anya szobályába most ott még nem volt ezért azt fedezi fel, körbesétál szaglászik, szépen oldódik fel :)
2013. dec. 4. 23:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!