Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Bele ment a macskám fogába...

Bele ment a macskám fogába egy csont darab. Ki akarja szedni, de szegény nem tudja. Mi a teendő ilyenkor? Kiszedjem neki? Nem harapna meg?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 16:06
 1/10 anonim válasza:
ha, óvatosan lefogod, talán nem harap meg, de okosabb lenne, ha orvoshoz vinnéd....
2011. máj. 22. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Holnap elvisszük mindenképp. Fájni nem hiszem hogy fáj neki, csak gondolom idegesíti.
2011. máj. 22. 16:11
 3/10 anonim ***** válasza:
Még a legjámborabb macsek is ilyenkor megvadul, nyálazik, karmol, harap, nem hagyja kiszedni. A legjobb orvoshoz vinni.
2011. máj. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy attól, hogy nem mutatja még lehet, hogy fáj neki. Állatorvosunk mondta, hogy a macska szinte csak akkor mutatja ki a fájdalmát, amikor már tényleg nagy a baj.:S

Én megpróbálnám kiszedni, vegyél fel egy kesztyűt, ha félsz, hogy megharap

2011. máj. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Próbáltam, de eléggé hátul van neki. Nem nagyon tudtam. Holnap eltudom vinni állatorvoshoz. Addig nem lesz neki valami baja?
2011. máj. 22. 16:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is van egy ilyen kis buta macskánk, már megtanultuk, hogy soha ne adjunk neki pl. csirke far-hátat, mert tuti, beakad egy csont. Szerencsére van csipeszem és ki tudtam szedni. Két emberes feladat, de nem nagyon tiltakozott, érezte, hogy segíteni akarunk.
2011. máj. 22. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hát, szerintem nagy baja nem lehet holnapig, max egy kis gyulladás.
2011. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sose etess macskával főtt csontot. Szilánkosra törik, ráadásul emészthetetlen is. Csak nyersen add, és lehetőleg darálva.
2011. máj. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
adj neki fogpiszkálót és majd megoldja ! ;)
2011. máj. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy, valószínűleg te is ki tudnád szedni, ha elég határozott vagy.

Tekerd be egy jó nagy törülközőbe a macskát, úgy, hogy mozdulni se tudjon, majd hátulról, a nyakára fektetve a tenyered, a hüvelyk, és a mutató ujjadat told be a szája sarkába, és feszítsd szét. Igy egy kézzel meg tudod fogni, míg a másik kezed szabad marad a csipesszel szájában matatásra.

De ha nagyon necces helyen van az a csont, inkább hagyd az orvosra.

2011. máj. 22. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!