Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha a macskáknak nem adhatunk...

Ha a macskáknak nem adhatunk tejet, főtt kaját, zöldséget, gabonaéléket akkor miért olyan ízű a száraz táp? Pl répa, gabona, tej ízű kiscicának való?

Figyelt kérdés
2013. dec. 4. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert ezekkel a termékekkel nem a cicát etetik meg, hanem a gazdit.
2013. dec. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Platypus ***** válasza:
Főtt répát kaphat egy macska(már ha megeszi...), gabonát nem. A gagyi tápokban persze van gabona, mert olcsóbb mint a hús. Főtt kaja alatt nem tudom, mit akarsz érteni, emberi ételmaradékot természetesen nem jó a macskának adni, de nokedli és pörkölt ízű macskatápot sem láttam még. Tejízűt sem. Egy gagyi macskatápban elég sok minden lehet, amit amúgy nem kéne macskának adni, a jobbak meg értelemszerűen hús és belsőség ízűek. A macskatej meg túlárazott laktózmentes tej, az rendben van, csak a mezei tehéntej nem jó nekik.
2013. dec. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Főtt kaját ehet a cica.Csak éppen NEKI főtt ételnek kell lennie,tehát nem emberi ételmaradéknak.

Mi pl. ha van idő,meg alapanyag,főzünk a cicáknak.(Főtt husi,zöldségekkel)

Gabonafélét tartalmaz kb. minden táp,mivel olcsó,és valamit el kell adni.


Tejízű tápot meg nem láttam még.Magas gabonatartalmú táp pedig rengeteg van,de ki lehet válogatni az alacsony,vagy teljesen gabonamentes tápot is.Bár,ha biztosra akarsz menni,akkor lehet főzni a cicának.Csak össze kell állítani a neki megfelelő étrendet,ami egy kis utánaolvasást igényel.

2013. dec. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy olyan ízű? Másrészt az ilyen színes-szagos tápok, amikben "a zöld szemek zöldségízűek, a piros szemek pedig húsízűek", közben van bennük 4% állati melléktermék, semmire nem jók, ez csupán marketing, ami a tudatlan gazdáknak szól. Olyan tápot kellene adni a macskának, ami nem gabona meg tejízű, hanem prémiumtáp. Tessék átnyálazni az összetevőket és az alapján választani.
2013. dec. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerinted ha nem néztem meg,akkor honnan tudom,hogy milyen ízű?Másrészt nem azt eszik egyik macskám sem,pont ezért kérdeztem... Nem okoskodni kell,hanem válaszolni! :)
2013. dec. 5. 16:11
 6/7 anonim ***** válasza:
Írtam, azért, hogy el tudják adni a tápot az ostoba macskatartóknak. Én nem hinném el a helyedben, hogy ezeknek a tápoknak valóban ilyen-olyan íze van, pl. tej...
2013. dec. 5. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem 8 cicám van, és ők nem is a tápot szokták enni, bármilyet vettünk eddig nekik. A főtt ételt sokkal jobban szeretik. És nem külön főzünk nekik, mert többe kerülne. (Nem, nem a macsekokon akarok spórolni) Csak szívesebben eszik meg a levesmaradékot kenyérrel, vagy bármit amit épp főzünk. Az állatorvos szerint teljesen egészségesek. Ahogy egyszer azt mondták, hogy ne adjunk krumplit a macskának mert ilyen meg olyan baja lesz. Aztán ha nem adok nekik, akkor kiássa a földből és ugyanúgy megeszi...
2014. febr. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!