Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kövér a macskám?

Kövér a macskám?

Figyelt kérdés
Van egy perzsa jellegű (vagy tán egészen perzsa, 2 évesen került hozzám, mert kirakták és nem sikerült másik gazdit találni neki), ivaros nőstény macskám (fogamzásgátlót szed). 4,5 kiló. Méretre is nagy, nem csak széltében, de határozottan hízott. Lehet, hogy csak a tél miatt? Kijárós cicus (képtelen bent maradni).
2013. dec. 4. 23:09
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Illetve két évesre saccolta az orvos.
2013. dec. 4. 23:09
 2/12 anonim ***** válasza:
A fogamzásgátló tabletta az oka.
2013. dec. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Egy éve szedi, csak tavaly télen még nem engedtük ki, mert akkor került a házhoz. Ivartalanítani nem lehet, mert nem bírja se az utazást (2 percre van az állatorvos), se a vizsgálatot, olyan stresszes lesz az egésztől, bármennyire is kíméletesen csináljuk, hogy életveszélyes lenne az altatása. Az állatorvos szavaival élve: "hét szentség, hogy megdöglene." Pedig ő nem szokott ilyet mondani. Egyszerűen annyira felmegy a vérnyomása, pulzusa, hogy ihaj, és képtelen is megnyugodni addig, amíg haza nem hozom. Utána is kell neki egy jó fél óra. Pedig egyébként nem szívbajos.
2013. dec. 4. 23:35
 4/12 anonim ***** válasza:
Amikor nem volt pénzem az ivartalanításra én is fogamzás gatlót akartam a cicámnak. De utána olvastam. És hosszú távon betegséget, rákot okoz. És gennyes méhgyulladást. És inkább gyűjtöttem a pénz és ivartalanítattam. Így elkerült egy csomó betegséget. Ő sem bírja az állatorvost. Dupla adag kelett neki az altatóból. Mondta a doki hogy az Istenért sem akart elaludni. Amikor próbálta beadni neki az inyekciót úgy bevadult négyen alig tudtuk lefogni. :) már el is felejtette. És a fogamzásgátló sem 100%os! Tudom hogy fajtiszta, de ha ivartalanítva lenne, akkor nem akarna annyiszor kimenni. Stb. :)
2013. dec. 4. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nem a pénz a probléma. És nem is az állatorvost nem bírja, hanem az utazást. Nem tudjuk, hogy mi történt vele korábban, de ha bekerül a hordozóba és kilépünk vele az ajtón, elkezd körbe-körbe rohangálni a hordozóban, keservesen nyávog, mint akit nyúznak és mire az orvoshoz érünk annyira felcseszi magát, hogy nem lehet altatni. Volt, hogy egy órán keresztül hagytuk az orvos szobájában, hogy lenyugodjon, bebújt az asztal alá, és egy óra múlva is nyitott szájjal pihegett, mint akit kergetnek. Azt mondta az orvos, hogy így nem lehet elaltatni, mert nem bírná a szíve. A hordozójával egyébként semmi baja, már rászoktattuk, hogy abban aludjon. De amint kilépünk vele az ajtón, megőrül. Mintha a vágóhídra vinnénk, vagy nem tudom.
2013. dec. 5. 14:01
 6/12 anonim ***** válasza:
hát ha belinkelsz róla egy fotót akkor talán meg lehet állapÍtani.
2013. dec. 5. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kövérnek is néz ki, mert most hatalmas, tömött bundája van. Csak vizesen látszódna, hogy mekkora, de nagyon ritkán fürdetjük, mert utálja. De hosszra és magasságra is nagyobb a házi macskánknál. Igazából az érdekelne, hogy egy perzsának kb. hány kilósnak kéne lennie. Kinézetre olyan, mint ez, csak vörös cirmos és most nagyobb bundája van, de nyáron valami ilyesmi a kabátkája: [link]
2013. dec. 5. 23:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Próbáltad már letakarni a macskahordozót szállításnál? Mert az is segít. A macska sötétben megnyugszik. Van nyugtató párologtató is. Amit elindulás előtt kellene használnod , talán közben is. :) Ha kell még tanács, akkor küldök egy csoportot ahol sok tapasztalt macska tartó van. És ők is segítenek. :)
2013. dec. 5. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Igen, letakartuk a hordozót. Semmit sem ért. Sőt, kipróbáltunk jó néhány dolgot, de semmi se segített. Háromszor futottunk már neki az ivartalanításának, mindig ugyanoda jutottunk, hogy a veszélyes lett volna az altatás a macskára nézve. Jóval veszélyesebb, mint alapból, ezért az állatorvos sem javasolta. De a kérdésem nem erről szól.
2013. dec. 6. 06:33
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha nagyméretű, ilyen súlyban biztosan nem túlsúlyos.


A másik, hogy valóban jó lenne leállni a fogamzásgátlóval. Arról nem beszéltetek az orvossal, hogy leszedáljátok a szállítás előtt, vagy hogy háznál altassa be, ha csak pár percre van a rendelőtől?

2013. dec. 6. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!