Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi ez a prémium táp mánia?

Mi ez a prémium táp mánia?

Figyelt kérdés
Arra gondolok,hogy itt bármilyen választ olvastam,ha kérdés volt,ha nem akkor is az volt a válasz,hogy prémium táp kell egy macskának. Az enyém purinát eszik,de mást meg sem engedhetek magamnak folyamatosan,csak néha "meglepiként". A túlmárkázott kitekat,whiskas és társait még nem adtam neki,de lehet,hogy fogok. A kérdésben arra gondolok,hogy régen nem voltak ilyen tápok a mamámnak még is gyönyörű macskái voltak pedig biztos vagyok benne,hogy maradékot ettek,gondolom nem hills-el etette őket :) mégsem halt ki a faj! Sőt,szebbek voltak mint most,ivartalanítás nélkül is.
2013. dec. 6. 10:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

"túlmárkázott kitekat,whiskas és társait még nem adtam neki,de lehet,hogy fogok" - NE TEDD! A Kitekat, Whiskas csak televan mindenfele mesterseges sz.rral, ami miatt a macskusz egesz nap csak zabalna. A Purina tapok jok, eros kotepkategorias tapok, az enyem is azt eszi, de mondjuk mikor pici volt, kidobtak ot az utcara, a Noesok mentettek meg es akkor Iams, Royal Canin tapot kapott, mert az tenyleg tele vitaminnal, premium plus kategoria. Aztan atszoktattam Lara tapra, ami eros kozepkategoria, igazabol azert eszi azt, mert apro es csak azt birja szetragni (4 honapos, lusta macskusz).

Summa summarum, jo a purina, es en inkabb adok neki tapot meg ha husis kaja van, akkor azt, mint ilyen agyonreklamozott szemetet.

2013. dec. 6. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
23%
Maradékkal etetni legalább olyan jó, mint prémium táppal. Kitekat és whiskas az túlárazott szar, arra tényleg kár pazarolni, szerintem a purina lényegesen jobb ezeknél.
2013. dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan nem macskáim, hanem madaraim vannak. Sokáig nem tudtam mitől hány folyton az egyik. Aztán gondoltam egyet, hogy a 2000 Ft-os Vitakraft eleséget kicserélem sima olcsó filléres kölesekre. Azóta nem volt semmi baja. Azóta nem veszek semmilyen "prémium" kategóriás eleséget. Egészségesek, és szépek, jól tápláltak. A természet remekül kitalálta a táplálkozást, csak mi akarunk okosabbak lenni.
2013. dec. 6. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, a maradeknal csak arra kell vigyazni, hogy a macskusznak nem az kell, ami nekunk, hanem lenyegesen tobb allati eredetu feherje, es hamar cukorbeteg is lesz, amitol elzsirosodhat a maja (sajnos a mai keszetelek es pekaruk osszetetele miatt van ez, az allatorvosunk mondta, hogy rengeteg ilyennel talalkozik sajnos..). De ha figyelsz ra, mit eszik, nem lehet gond belole :)
2013. dec. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Mi Molly-t veszünk neki. Nem tudom mennyire jó vagy sem. Szülők nem igazán adnak különösen az ilyenre.
2013. dec. 6. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
31%

Pénz, bevétel a gyártónak. Most prémium tápként adják a szemetet, 10 év múlva kitalálnak valami új kifejezést, körüldumálják, és bumm veszik majd mint a cukrot.


Ez a madaras sztori, mondjuk "érdekes" :D


Én azon az elven vagyok, hogy bármilyen állatom lenne, úgy próbálnám etetni, ahogy azt természetes módon tenné. Madárnak magvakat, teknősnek rákot, vagy mittudoménmit esznek. :D Kutyámnak nyers húst adok és némi zöldséget. Nevezzük házi kosztnak. A nem lakásban tartott macskák amúgy, na nem teljesen töketlenek levadásszák a rágcsálókat, madarakat, így nekik pl elég lehet a házikoszt is. Tápra, legyártott kajára egy fillért nem adnék ki, soha.

2013. dec. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Pl szüleim pl falun élnek, a macskák kinn vannak, és gyakran találtunk madarat, kisebb rágcsálót, vagy a padláson megbúvó egerek közül egyet egyet, amint épp vitték elfelé. :D De ezen kívül, ők is farhátat, ilyesmiket ettek.
2013. dec. 6. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Platypus ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, alapvető tévedésben vagy, abban, hogy mi a prémiumtáp. A kitekat meg a whiskas nem az, azért drágák, mert ki kell fizetni a hatalmas reklámköltséget, a beltartalmi értékük meg nagy nulla. A royal canin, acana meg társai úgy drágák, hogy valóban kapsz is érte valamit. De ha nincs pénzed drága tápra, akkor is van jó megoldás: vegyél olcsó húsféléket, mint a baromfiszív, zúza, nyesedék. Elállnak a fagyasztóban, ha napi adagokra szeded szét, nincs vele sok gond, És egészséges. Az olcsó/túlárazott gagyi táp viszont nem az. Az ételmaradék sem. Gyerekkoromban én is azt hittem, hogy a rokonság maradékkal etetett ivaros macskái szépek és egészségesek. Aztán amikor rájöttem, hogy a macska átlagéletkora nem 4-5 év, gyanakodni kezdtem, hogy mégsem volt olyan jó macskának lenni akkor. Amióta saját rendesen etetett és ivartalan macskám van, a szép és egészséges kinézetet is erősen átértékeltem.
2013. dec. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#8 nem is arra gondoltam,hogy azok a jó minőségű tápok! A napokban nézegettem és semmivel több állati származék nincs benne mint egy tescosban,ami = 0! :/ ráadásul a kutyámmal már pórul jártam az ilyen márkás tápokkal,pl darling(ami van macskában is,azért ez a példa) mert egy ideig kapott,utána alig tudtam másra rászoktatni! Rászokott,és ezt a cicámmal nem szeretném!
2013. dec. 6. 11:35
 10/20 anonim ***** válasza:
Érdemes elnézni állateledelekkel foglalkozó boltokba, ahol minőségi (értsd: prémium) tápokat lehet kapni, és a Darling, Whiskas és társai a szar kategóriában vannak ott kiállítva.
2013. dec. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!