Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két pici (kb 2 hónapos)...

Két pici (kb 2 hónapos) cicámnak, nagyon be van gyulladva a szeme, mivel kezelhetném?

Figyelt kérdés

Mindkettőnek csak az egyik szeme van begyulladva, és állandóan könnyeznek. Sajnos holnap elutazom 2 hónapra és húgom gondoskodna róluk, és kellene valami gyógymód, amitől hamar rendbe jönnek. Tud valaki segíteni?

Pár napja kamillával kezelem de az nem hat. Van egy kutyánk is, neki kb egy éve írt fel szemcseppet az orvos, azt lehet a cicáknál is használni?


2008. júl. 12. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
fozzél kamilla teát és vatával mosogasd neki nekem mindig ez vállt be.
2008. júl. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem használt.
2008. júl. 12. 14:35
 3/7 anonim válasza:
100%

Szia!

Pár napig nem elég mosogatni nekik, ehhez több hét kell, mire meggyógyul a szemük. Nekem is most volt 5 kiscicám, mindegyiknek be volt gyulladva a szeme. Születésüktől kezdve kb. másfél hónapos korukig mostam ki a szemüket naponta háromszor és rendbe hozta nekik. Most 10 hetesek:D:D A kamillás kezelést hosszútávon kell alkalmazni, pár nap viszont nem elég hozzá. Hidd el, rende hozza őket:):)

2008. júl. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Elhiszem, csak sajnos én nem leszek itthon. Húgom pedig lusta lesz hozzá.
2008. júl. 12. 16:09
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát, én az előttem írókkal ellentétben nem vagyok benne biztos, hogy csak a kamilla be fog válni. Az én cicámnak is begyulladt a szeme 2 hónapos kora körül, több szemcseppet kipróbáltunk, de végül még injekcióban adott antibiotikumra is szükség volt, hogy rendbe jöjjön. Próbálj hatni a hugodra, vagy bízd rá amíg nem vagy itthon másra, mert könnyen rámehet a szeme.
2008. júl. 12. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Én az utcán találtam egyszer egy fiatal cicust, neki is be volt gyulladva a szeme, de mi a házi gyógymódokat félretéve inkább orvoshoz fordultunk és egy hét alatt rendbejött. :) Persze most, hogy elutazol, vagy a hugodat veszed rá, hogy járjon vele orvoshoz kezelésekre, vagy kezeltesse kamillával. Hogyha lusta lesz hozzá, akkor inkább bízd olyanra, akinek van ideje és kedveli a macskákat. :) Fontos, hogy kapjanak megfelelő ellátást a két hónap alatt, mert komolyabbra is fordulhat a betegség!

Sok szerencsét! :)

2008. júl. 13. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicámnak gennyes is volt a szeme,meg mikor reggelente felébredt könnyes volt. Én Brulamicin szemcseppet adtam de,és bevállt.. de szerintem patikában megkérdezheted..

Gyógyulást a cicádnak!

2008. júl. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!