Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért a kutyákat szeretik az...

Miért a kutyákat szeretik az emberek, amikor a macskákkal kevesebb a gond?

Figyelt kérdés

Sokkal több embert ismerek aki utálja a macskákat, mint a kutyákat! És a kutyákat mindenki tartja, akár kennelben, akár láncon, ha törődik vele, ha nem!


Mégis miért? Egy kutyával sokkal több a tőrődés. Sétáltatás, kutyaiskola, etetés, gondozás.


A macskák szerintem jobbak.


A macskák nem nyávognak egész nap teljes hangerővel, ha unatkoznak, nem kell a sz*rjukat összeszedni, nehéz belelépni a parkban, nem támadnak rá az emberre, és még idegbeteg macskát nem láttam, de idegbeteg kutya nem egyszer harapott már meg pedig nem jelentettem rá 1 csöpp veszélyt sem!

Mégis ezek ellenére, miért utálja ennyi ember a macskát? Sokan azt mondják rá, nem szereti az embert, csak a kaja miatt. De miért? Kutyában nincs ilyen? A haverom kutyáját simogatni akartam, erre mindig megy arrébb, hogy hagyjam már békén!


Miért utálják mégis ennyien a macskákat?



2013. dec. 7. 16:52
1 2 3
 1/29 Akiteki ***** válasza:
89%

Sajnos kutyát tartani divat. Az általad leírt problémák mind abból adódnak, hogy rengeteg ember szerez be kutyát, akinek semmilyen állat nem kellene.

Egyébként meg a kutya egy társ, a macska inkább szobadísz. Macskában is láttam már idegbajos, karmolós-támadóst, csak az kevesebb embert zavar. Én sem szerettem régen a macskákat, de nem is utáltam. Azért szereztem be egy cicát is, hogy tudjam, mit szeretnek benne az emberek. Most már tudom. Mindig lesz cicám is a kutyák mellé, bár remélem még a mostani sokáig velem marad.

2013. dec. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim válasza:
85%
Ízlések és pofonok. Vannak olyan kemény lelkű emberek akik utálják a macska nyávogást és legszívesebben felrugnák! (Én nem vagyok ilyen, nekem is van macskám, kutyám, én mind a kettőt szeretem! :D) "Egy kutyával sokkal több a tőrődés. Sétáltatás, kutyaiskola, etetés, gondozás." Miért a macskát nem kell etetni? :) A macska az oroszlán leszármazottja, vadászós fajta, így egész éjjel kinn van, nincs szükség sétáltatásra. A kutya se ugat egész nap teljes hangerővel, a macskának miért ne kéne a szarját összeszedni? Az egy dolog, hogy a kutyának büdösebb, meg nagyobb de attól még a macskáét is szokás összeszedni! :) Olvass utána miért ugatja a kutya az embert! Naggyából ennyi lenne :D
2013. dec. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
91%
mert macskából még nincs "mini" meg "extra mini" ragdoll vagy hasonlók :D meg menőzni se tudnak vele hogy "Kormi! Kormi karmold meg! Szedd szét, Kormi!"
2013. dec. 7. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
39%
Mert ha az idős néni meghal váratlanul egyedül a lakásában a macskák zabálnak belőle, a kutya pedig vele hal, bánatában. Az egyik egy társ, aki jobban szeret a saját életénél. A másik meg a kezedet szereti, ami enni ad. Ha holnaptól nem etetnéd a macskádat egy hétig ne félj, már nem lennél a "gazdája".
2013. dec. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
42%

Én a macskautálók táborát gyarapítom. Kiskorom óta nem szívleltem őket sosem. Egyszer még régen megsajnáltam egy kölyök macskát, hazavittem, anyával megfürdettük, megetettük, utána oltást is kapott, bejöhetett a házba is, foglalkoztunk vele. Fél éves kora után úgy gondolta nem vagyunk elég frankóak neki, és más "gazdát" keresett a roh@dék. Kutyával is volt ugyanez (bár ő nem kölyök volt, hanem olyan két éves forma). A kutya még azóta is él (ez 10 éve volt), és nem keresett más gazdát, nem szökött meg soha. Ennyit hogy a macska is hűséges, és nem a kaja miatt van az emberrel.

Na mindegy, a lényeg hogy egy kutya nem tudja ugyanazt adni mint egy macska, szerintem. De aki a macskákat csipázza ezzel nem ért egyet általában, és már amúgy is lerágott csont ez a kutya vs. macska. Ízlések és pofonok.

2013. dec. 7. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
85%

Utolsó: megnyugtatlak,a kutya ugyanúgy megeszi a gazdi holttestét, jópár ilyen eset volt, felesleges az idealizálás.

Én személy szerint azért vagyok inkább kutyapárti, mert aktív, mászkálós ember vagyok, amihez a kutyáim remek társak. A macskákat is szeretem, volt is 'családi macskánk', míg anyuéknál laktam, kedveltem, de közsel sem alakult ki olyan erős kötődés, mint a kutyáimmal. Azért egyszer, ha saját házam lesz, szeretnék cicát is. De egyébként is a kutya az ember legrégebbi barátja, a civilizációval egyidős a kutya-ember együttműködése.

2013. dec. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
89%
Bocsi, utolsóelőttinek ment. Annyit még hozzátennék, hogy sosem értettem, hogy lehet egy ártatlan élőlényt utálni. Szerintem ez valamilyen torz lélekre vall.
2013. dec. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
34%
Pedig szerintem lehet utálni, ahogy mások utálják a bogakarat, vagy patkányokat, egereket, békákat... szerintem ettől nem "torz a lelkem". Ilyen alapon minden második ember torz lelkű, aki utál valamiféle élőlényt. Nem ez fog meghatározni egy embert. ;)
2013. dec. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%
De, pont ez fogja meghatározni, hogy képes-e a természettel békében, harmóniában élni vagy valamilyen természetellenes ellenségképet kell keresnie.
2013. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 homo ludensz ***** válasza:
61%

A kutya tanítható hogy mire az a gazdától függ. Igyekszik megfelelni a gazdi elvárásainak.

A macska mindig megtartja a függetlenségének egy bizonyos részét. Saját útjai vannak és bizony nem zárható karámba mint néhány kutyával ez megtörténik.

Legalapvetőbb különbség az hogy a kutya a pozitív töltésű helyet választja ha teheti pihenő s alvó helyül,míg a cica a negatív helyet részesíti előnyben. Az európai macskák ősei fák üregeit és hasonló helyeket használták ellésre és ott védve érezték magukat és a kicsinyeiket.

2013. dec. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!