Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy éves közép ázsiai kutyám...

Egy éves közép ázsiai kutyám fél a férfiaktól! Ha séta közben meg akarják simogatni vagy csak meg közelitik hirtelen muzdulatokkal hátrál, sokszor nem tudom miért csinálja! Otthon ugat és neki rongyol a kapunak ha valaki közelit! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
2013. nov. 11. 19:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Mióta van nálatok?


Nyilván élete során egy férfi (vagy akár több is) bántalmazta,rossz emlékeket kapcsol hozzá.

2013. nov. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mikor kezdődött ez, és eddig rendben volt-e a szocializációja? Volt rossz élménye emberekkel?
2013. nov. 11. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy fél, lehet, hogy csak szimplán bizalmatlan. Az én rottweilerem sem engedi magát megsimogatni, ő is kihátrál a szituból, vagy támad, ha már nagyon tolakodó vagy épp nem szimpi valaki. Egy KÁJ amúgy sem arra való, hogy akárki megsimogassa.
2013. nov. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ez a "nem arra való" rész nekem szemet szúrt.

Védi a területét, szerintem azért rongyol a kapunak. Illetve bizalmatlan, ami miatt elhúzódik. De ez csak az én véleményem.


[link]

2013. nov. 11. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lehet a húzódozás is azért van, mert azt tartja magáról, hogy neki kell titeket, és a területét megvédenie.

Ha pedig ilyen "posztban" van, nyilván nincs helye a barátkozásnak, főleg nem azokkal szemben, akiket fenyegetőnek tart.

Elvégre, a főnök sem megy pacsizni az alkalmazottakhoz, nem kedveskedik nekik, stb. Egyszerűen és szemléletesen próbáltam leírni a véleményem. :

2013. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez nem a legjobb jel, de még fiatal, változhat. Egy pásztorkutyának bizalmatlannak kell lennie, de nem mutathat félelmet. Nehéz így ezt eldönteni, hogy most mi is játszódik le nála, ehhez élőben kellene látni.

Az, hogy a kapunak rongyol, nem jelent semmit. Kb. minden kutya ezt teszi, de ha be is mennek hozzá, akkor a kutyák 90%-a elhátrál, elfut.

2013. nov. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk ugat mindenkit amikor a kapun kívül vannak, de mikor bejönnek akkor szalad hozzájuk farkcsóválva és örül nekik ez normális? xD
2013. dec. 2. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!