Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 10+ évig kutyám volt, most...

10+ évig kutyám volt, most két macskát szeretnénk befogadni, tudnivalók?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Először is elnézést, ha sokszor ismételt dolgokat kérdezek meg, de végigolvastam pár tucat oldalt itt macska témában, és van néhány kérdésem, amire nem, vagy csak részben találtam választ. Ahogy a címben is írtam, egy kutyát már "levezényeltünk", szép hosszú életet élt, de sajnos nemrég utolérte őt is az idő. Nagy állatbarátok vagyunk, viszont mostmár nincs időnk és energiánk egy kutyára (nyilván egy macskával is kell foglalkozni, nem is ez a gond, leginkább a sétáltatás lenne problémás), ezért döntöttünk úgy, hogy most műfajt váltunk :) Szóval ami érdekelne:


1) két macska etetése kapcsán van valami tipp, vagy trükk, vagy egyáltalán szokott ezzel gond lenni? Arra gondolok, hogy ha kirakom egyszerre nekik a kaját, nem vesznek -e össze, az egyik nem kezd -e el dominálni és többet enni, stb.


2) ...etetéssel kapcsolatban még, nemi olvasgatas utan ugy dontottem, hogy Purina táppal fogjuk etetni, mert erről jókat írtatok és megfizethető árkategóriában van. Viszont amiről lövésem sincs, hogy mégis mennyit eszik egy macska? :) Semmiképpen nem szeretnénk elhízlalni őket, de éhen se maradjanak. Illetve a mennyiségek gondolom függnek az életkortól is, nem? Elvileg kb. 14-15 hetesek most, és pár nap múlva kerülnek hozzánk. Egyébként lehet csak táppal etetni őket, vagy mindenképpen kapjanak mellé esetleg még főtt csirke/pulykahúst is?


3) az ivartalanítást mikor érdemes elvégezni? Egyelőre még azt sem tudom, hogy fiúk -e vagy lányok, vagy vegyesen, de mindenképpen szeretnénk mindkettőt ivartalanítani, mert az egyértelműen lejött az olvasgatás után, hogy sok gondnak elejét veszi.


4) A cicákat csak és kizárólag bent tartanánk, kérdés, hogy ilyenkor az oltások/féreghajtások miegymás mennyire fontosak, illetve mik azok amik esetleg feleslegesek? Nem ezen akarunk spórolni, de ha van olyan, ami gyakorlatilag felesleges egy benti macskánál, akkor azt kihagynánk.


5) A végére egy többé-kevésbé egyedi probléma: sajnos a lakásban van egyúttal (több) dolgozó rész is, amik ráadásul igazából ajtóval nem elválasztottak, így szabad bejárásuk lenne ezekre a részekre. Az nem gond, hogy ha felmászkálnak ide-oda vagy ilyesmi, ami miatt aggódok azok a vezetékek. Sajnos a lakásban több helyen is teljesen szabadon futnak mindenféle táp és egyéb kábelek. Ez mennyire gond? Nyilván nem a kábelt féltem, hanem a macskát. Meg szokta rágni? Ki lehet erre találni valami jó megoldást, anélkül, hogy át kelljen rendezni mindent?


Köszi előre is mindenkinek! :)

Kellemes hétvégét!



2013. dec. 13. 20:16
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Itt vannak. Szegények mocskosul be vannak tojva, és pechünkre a nagyszobában a bútorok lábasak, úgyhogy folyamatosan el vannak bújva. Nade majd megnyugszanak, aztán ha oda eljutunk rakok fel képet is. Az egyik már ivott a vízből amit kitettem neki, legalább szomjan nem hal már :)


Köszi még egyszer mindenkinek a segítséget utólag is!

2013. dec. 15. 13:33
 12/14 anonim ***** válasza:

Igen, ez normális, hogy így félnek az első napokban, akár az első héten is.

Tegyetek ki eléjük ételt és innivalót, meg alomtálcát (nem tudom, hogy a mai modern fedeles, ajtós alomtálcákat ismerik-e már, illetve be mernek-e most abba menni, lehet egyelőre egy sima tálca jobb lenne, csak amíg bátrabbak nem lesznek). Ha máskor nem, majd előjönnek, ha épp nem vagytok ott. Tudom, ilyenkor nagyon megfogná már őket az ember, de ne nyúlkáljatok be hozzájuk, vagy ha játékkal sikerül is kicsalogatni őket ne akarjátok rögtön megfogni, mert oda a nagy nehezen felépített bizalom. Hagyni kell, hogy ők maguktól menjenek oda, ha már kijönnek, lehet őket csalogatni kis falatokkal. Pl. táppal vagy kolbásszal, virslivel. Tudom, hogy azt mondtam ezekben sok a só és akár mesterséges ízfokozók stb. de pár falattól nagy ritkán azért nem lesz bajuk és azt könnyű nekik odaadni. Idővel maguktól oda fognak menni és pár nap múlva már ölbe is lehet őket venni és játszani velük stb.

2013. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Most már felfedezik a lakást, tőlünk még félnek, de legalább a bújkálásból előjöttek, tartva a tisztes távolságot :)


Rendben leszünk úgy látom, csak idő kell, ja.


A wc fedeles és ajtós, de leszedtem a tetejét, hogy egyelőre nyitott legyen, aztán ha megszokják felteszem a tetejét ajtó nélkül, majd legvégül az ajtót is.

2013. dec. 15. 18:37
 14/14 A kérdező kommentje:
Persze nem bírtuk ki hogy kicsit meg ne dögönyözzük őket, hagyták is látszólag de aztán menekültek vissza ugyanúgy, úgyhogy rájöttünk, hogy semmi értelme, most várunk türelmesen, hogy ők kezdeményezzenek :)
2013. dec. 15. 18:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!