Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pofátlan, asztalra felmászó,...

Pofátlan, asztalra felmászó, mindenbe belekotnyeleskedő macskával mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés

Azon kívül,hogy nemigen hagyok semmit sem elől, ha rajtakapom akkor mit csináljak vele?Tanul belőle?

Mert még ilyen macskám nem volt, amik eddig voltak azok csak néztek,nyávogtak, esetleg az első lábukkal nyúlkáltak az elérni kívánt ennivalóért, de nem igen vették el.


2013. dec. 14. 16:40
 1/10 Rima15 válasza:
Szia .Ijenkor Ha elöl van valami NE ENGED hogy bemenjenek a konyhába.Épp akkor rajta kell kapni amikor eszik utána nem mert nem tudja mit csinált,ha eszt látod csapj egy picit a fenekére!
2013. dec. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, honnan szereztél eddig ilyen illemtudó macskákat, nekünk eddig az összes felmászott az asztalra és próbálkozott mindig. Ha felmászik az asztalra, és észreveszem, akkor meg szoktam fogni és ledobom (persze úgy, hogy ne törje össze magát). Javasolni szokák még a vízipisztoly használatát, hogy a macska ne tudja, hogy ott vagy, akkor se menjen fel az asztalra, ha egyedül van.


Abrosz leráncigálása ellen csapdát kell építeni: kívánatos, lelógó textildarabokat tenni az asztal szélére, és mikor a macskra levadássza, lerántja, akkor rántson le vele valami zajosan leeső dolgot (pl. fedő). Pár ilyen alkalom után állítólag elmegy a kedve az abroszcibálástól.

2013. dec. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Megértelek...Én is átéltem ugyanezt. Nálunk a kandúr cica olyan volt ,hogy ha szószerint egy pillanatra elfordultál már ment is a kajával. Egyszer elvitt a pultról egy 0,7kg-sonkát.
2013. dec. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kizárod a konyhából akkor avval csak még kiváncsibbá teszed. Ha mégis igy döntesz akkor készülj fel rá ,hogy naphosszat fog nyávogni az ajtó előtt és kaparni fogja.
2013. dec. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Én is 100 százalékosan megértelek. Hihetetlenül idegesítő tud ez lenni igaz??? Ivartalanított a cica?? Nálunk az segített.
2013. dec. 14. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokat segit, ha mindig van elotte száraztáp, igy nem azert csinalja, mert ehes.

Es ha ez megvan, akkor a vizipisztoly ami megoldas lehet.

2013. dec. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
64%

Hát.. Az én válaszom nem lesz túl népszerű, de mindegy, 21 éve vannak macskáim és mindig bevált...


Minden kiscica felmegy az asztalra. Amint meglátod lelököd onnan egyetlen mozdulattal, hangos siccel, mérges kiabálással. Ha a kajába akar belenyúlni rákoppintasz a fejére.


Két alkalom után soha többé nem próbálkozik.

2013. dec. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Milyen idős? Mert ha kicsi, akkor az természetes, hogy eleven, játszik, mindent megszaglász stb, és ilyenkor kicsit agresszívabbak, játék közben megharap, vagy megkarmol. Erről le tudod szoktatni, de arról, hogy felmenjen az ágyra, vagy a asztalra, arról nem, hiszenn hova menjen? Ha ezt, hogy felmenjen ilyen helyekre el akarod kerülni, akkor legyen kinti cica. Nem tudom, hogy eddig milyen cicáid voltak, de azt, hogy egész nap ültek, nem mentek sehova, és néha nyávogtak kicsit kizártnak tartom. A macska lételeme a mozgás, ha ez nem tetszik inkább tarts hörcsögöt, vagy papagájt, esetleg halat, az nem fog lábalatt lenni, nem ugrál az asztalra, nem kelt fel az éjszaka, és csak etetni kell
2013. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Eddig volt vagy 10 macskám de ebből csak 1 volt az, aki eleinte próbálkozott az asztalra járkálással, viszont ő sose a kajáért, csak azért, hogy közelebb legyen hozzánk. Ha felugrott, visszakézből lesöpörtem az asztalról, ezt kb. 3-4 alkalommal játszottuk el, utána csak ült az asztal mellett nagy szemekkel és nézett rám. Mondtam, hogy "nem", és úgy tett, mint aki érti, többet nem jött fel. A többi macskám sose próbálkozott ezzel, és kaját sem loptak soha. A konyhapulton kint hagyhatok minden gond nélkül kiolvadó, vagy bármilyen nyers húst, még sosem mentek fel érte. Szóval ez nem jólneveltség, hanem személyiség kérdése szerintem. Minden macska más. Az enyémek szerencsére ilyen jófejek. Szerintem ez a lelökés beválhat, ez nem is fáj neki, hisz végülis magától ugrik, nem üti meg magát, talpra esik. Vagy jó ötlet még tényleg a vízipisztoly, vagy az a spray üveg, amivel a növényeket permetezik. A világból is kiszaladnak, ha ezzel lefújod őket. Az nem jó megoldás, hogy kizárjuk őket a konyhából (már csak azért sem, mert én az eddig látott konyhák 90%-án nem láttam ajtót), utána csak rosszabb lesz, ha végül mégis beszabadul. Nálunk is egy légtérben van a konyha, étkező, nappali, előszoba. Ha ezekből kizárnám, akkor valamelyik szobában kéne egész nap dekkolnia. Ilyen körülmények között meg inkább ne tartson macskát senki.
2013. dec. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A macskák is különböző természetűek, ahogy mi, emberek is. Vannak kotnyeles és nyugis cicák, ezen felül számít a nevelés is.

Nekem eddig két cicám volt (van), egyik sem lett konyhapultra ugrálós. Az első (sajnos, már elhunyt) kezdetektől nem csinálta, a mostani hozzám kerülésekor egyszer ugrott fel a konyhapultra és a mosogatótálcába. Lezavartam finoman (nem nyúltam hozzá, csak jeleztem!), azóta meg sem próbálta.

A korábbi válaszok hasznosak, érdemes megpróbálni.

2013. dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!