Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet csinálni a macskával...

Mit lehet csinálni a macskával, hogy ne járjon el?

Figyelt kérdés

Egy tenyésztő barátom a születésnapomra ajándékba adott egy fajtatiszta maine coon macskát.

Az eddigi macskáimnak ki-be járásuk volt, ez a macskám jelenleg 3 hónapos, még csak a kerítésen belül mozog, de egyre nagyobb területen járkál az udvarban, aminek az lesz a vége,hogy ki fog menni az utcára is.

Utódokat nem szeretnék, így amint lehet ivartalanítva lesz, hallottam olyat akinek az ivartalanítás után nem járt el a macskája, de olyat is akinek továbbra is eljárt.

Vettem rá nyakörvet is,hogy ha egy jó szándékú ember megtalálná az utcán tudja,hogy van gazdája és ne vigye el azzal a hittel,hogy talált egy kidobott,gazdátlan macskát, de erre kevés esély van, ha valaki elviszi azt úgysem érdekli,hogy van e gazdája.

Mindenkinek nagyon tetszik, így ha az utcán valaki eltudja kapni akkor több mint valószínű,hogy viszi is, és hát megvan ennek a macskának az ára, jó pénzt kaphatnak érte ha továbbadják, így nem csak a macskabarát emberektől kell tartani.

Nem szeretném a lakásba zárni örök életére, de nyugodt lennék ha nem járna ki az udvarról.

Ez ügyben tehetek valamit, vagy a macskán múlik a dolog?


2013. aug. 23. 16:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem is MC-m van, de a tenyésztő kikötötte, hogy vagy csak lakásba vagy olyan kertes házba adja a macskáját, ahol biztosítani is tudom a bent maradását.

Azért a tenyésztő ismerősödnek csak tudnia kell, hogy hova kerül a cicája.

A félelmeid jogosak. A chip csak akkor segít, ha a megtaláló el is viszi dokihoz a cicát leolvastatni róla a chipet. De ha találnék egy fajtatiszta macskát, nem is keresném a gazdiját, mert lehet, hogy én jobban tudok rá vigyázni, mint akitől elszökött.

A Norsycat honlapját szokták ilyenkor belinkelni, ott van tipp a macskabiztos kerítéshez.

Ajánlatos még ivarérés előtt ivartalanítani a cicát.

2013. aug. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Chipeltesd a cicát, így könnyebben a nyomára lehet bukkanni, ha eltűnik. Szabályozni, hogy merre jár, nem nagyon tudod.
2013. aug. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez ellen nem tudsz mit tenni. Esetleg ha várfalat építesz a ház köré, de gondolom annyira nem vagy gazdag. Amit tehetsz, hogy ivartalanítod, így úgymond nem lesz értéke a szaporítók között. Nyakörv és chip kell bele. Ha valaki felkapja és elviszi az orvoshoz, akkor kiderül, hogy nem az övé.

Plusz neveld úgy, hogy ne legyen barátásgos idegenekkel. Nekem is kijárós macskáim vannak de hiába megy ki, hogyha nem enged idegen embert a közelébe, akkor nem tudják elvinni.

2013. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"nem is keresném a gazdiját, mert lehet, hogy én jobban tudok rá vigyázni, mint akitől elszökött. "


Szerintem egy macska nem tud elszökni.

A kerítésen gond nélkül átmászik, bár egyenlőre még nem tud, de már gyakorolgat.

Nekem a sima házi macskáim ki-be jártak mint ahogy azt írtam, hol az utcán, hol a házban,hol pedig a kertben voltak.

De ha kiül a kerítés szélére, akkor az nem elszökött, mert visszajön, aki/ami elszökik annak célja,hogy nem megy haza vagy, amennyiben eltéved nem tud hazamenni. (de ilyen még nem fordult elő a macskáimmal.)

Természetesen én is a házhoz és az udvarhoz szeretném kötni, ezért is írtam ki a kérdést, de most őszintén: egy macska nem tud átmászni a kőkerítésen???Mert nekem volt macskám ami a ház falán is felmászott 1-2 méter magasba és bejött az ablakon.

Azért köszönöm a válaszokat!

2013. aug. 23. 17:21
 5/8 anonim ***** válasza:

Eleve fajta tiszta macskát nem engednék ki az udvarra, mert ahogy mondtad, ha valaki becserkészi akkor baszhatod. -.-"


Minden rosszabb indulatú ember eladja, nem hogy vissza teszi .


Ha kint szeretnék tartani de biztonsággal, építs neki kinti macska kifutót, 4 fala van és teteje is, közötte akkora rács, amin nem fér át, és egy ajtó!


Így nem kell attól félni, hogy elmegy az utcára, de közben biztonságban is lesz így, mert nem kapja el a szomszéd kutya, nem fogják elütni az autók.

2013. aug. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem beszélve arról, hogy nem fog más macskával össze verekedni stb
2013. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én is tudom, hogy nem minden cica kóbor, amelyik az utcán szaladgál és van gazdája, aki várja haza.

De egy fajtatiszta esetében más az egész. (Természetesen bármelyik macskát lehet így kezelni.) Ha valakinek már fajtatiszta macskája van, tehát kiad érte százezret, vagy többet, akkor érdemes lenne rá nagyon vigyázni, nem? Persze nem úgy, mint egy tárgyra, hanem mint egy családtagodra, csakhogy a macska nem felelősségteljes.

Tehát ha meglátok egy fajtatiszta cicát az utcán sétálni, arra kell gondolnom, hogy ugyan van gazdája, de mégsem foglalkozik vele eléggé. Kifizette érte a sok pénzt, de már az se biztos, hogy mást megad neki, ha már egyszer hagyja kint sétálni valahol a város szélén vagy a faluban. Lehet, hogy ha még tíz métert sétál, az autó fogja elütni.

Máshogy megfogalmazva: Ha az utcán látsz egy egyedül lődörgő kisgyereket, nem gondolsz arra, hogy milyen felelőtlenek a szülei és hogy meg sem érdemlik a gyereket, kiteszik mindenféle veszélynek?


Én is támogatom azt, hogy a cica is beleszagoljon a természetbe, de a párommal még dolgozunk a kertes házon. a hámmal való sétáltatás maradt. De sajnos egy macskában nem lehet úgy megbízni... Hányszor olvastam már a fórumon, hogy Cirmi eddig mindig csak kicsit volt kint, este már bent aludt, de két hete úgy elment, hogy... vagy tegnap úgy jött haza, hogy lesántult az egyik lábára stb.

2013. aug. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A chipelést érdemes átgondolnod. Tudom, hogy nagyon kevés cicagazdi chipeltet, de első körben mindig azt nézik meg az orvosok. Az enyém is chipes, pedig ő panelcica a hatodikon, esélye sincs kimenni az utcára. Én anno 5500 ft-ért chipeltettem be, most csak 3500 ft, egyszeri díj. Akkora mint egy rizsszem, nem fáj neki, nem érzi. Csak egy szurit érez, utána semmit.


Az eljárásnak tudod a kulcsát, az ivartalanítást. De a titkát elárulom neked. Ha elég korán ivartalanítod, akkor nem fog csavarogni. Én is kertes házban nőttem fel, volt hogy egyszerre 4 macskánk is volt. Mindegyiket azonnal, 5-6 hónaposan vittük ivartalanítani, és nem mászkáltak el. Akkor mászkál el később is, ha már megszokta.

2013. aug. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!