Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan segítsek az asztmás...

Hogyan segítsek az asztmás macskámnak?

Figyelt kérdés
Milyen eszközökkel segíthetek a tünetek legyőzésében a gyógyszereken kívül? Félek, hogy a szüleim nem lennének hajlandók elvinni az állatorvoshoz, de én már hetek óta hallom azt a bizonyos köhögést, ami nem a szőrcsomó felöklendezése. Ha igyekszem tisztán tartani a környezetét, az már egy helyes lépés, nem? Párologtassak vizet? Vannak olyan gyógyszerek, amik vény nélkül kaphatók, és könnyíthetik a macska légzését? Illetve, ha mégis sikerül rábeszélnem a szüleim, hogy vigyük el, mennyibe fog kerülni a vizsgálat körülbelül?

2013. dec. 19. 19:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Az a köhögés nem asztma hanem tüdőgyulladás. Szigorúan bent legyen a cica és mihamarabb állatorvos.2000 forintnál nem több.
2013. dec. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Benti macska, a meleg szobában van egész nap. Azért is gondolom, hogy asztma, mert csak köhög, nem tüsszög, nem folyik az orra. És csak néha jön rá a köhögés. Megnéztem egy videót asztmás macskáról, pontosan ugyanúgy köhög! Plusz valahol olvastam, hogy az asztma súlyvesztéssel is járhat, ő pedig sohasem volt nádszálnál kövérebb, pedig kap enni rendesen.

Úgy félek, hogy komoly baja van! :((

2013. dec. 19. 20:04
 3/17 anonim ***** válasza:

Mivel látszik, hogy szereted a macskád és törődsz vele, szedd össze a bátorságod és beszéld rá a szüleidet, hogy vigyétek el a cicát állatorvoshoz. Saját magad nem tudod kezelni, főleg így, hogy ezer és egy ok miatt köhöghet.

Árat nem tudok írni, az minden orvosnál más, és függ a cica betegségétől is. Esetleg hívd fel telefonon és érdeklődj, az nem kerül semmibe. Vagy elmehetsz hozzá először a macska nélkül is, a rendelőkben ki szokták függeszteni az árlistát.

Minél előbb viszitek, annál nagyobb az esély, hogy még időben elkezdődik a kezelés, a macskának is ez az érdeke, és ti is olcsóbban megússzátok. Nem szabad félvállról venni a bajaikat, van több (halálos) fertőző betegség, amit ti is hazavihettek, akár cipőtalpon. A mondással ellentétben nekik sincs kilenc életük, arra az egyre kell nagyon vigyázni.

2013. dec. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Rendben, próbálkozok, és mindenesetre holnap felhívom az állatorvost.

Most utánanéztem az emberi asztma házi gyógyításának. Itt azt írják, az édeskömény fogyasztása nagy segítség. Ehet a macska édesköményt? Nem mérgező neki? Mert ha nem, lehet, hogy ezt is kipróbálnám. Bár persze lehet, hogy hülye ötlet.

Illetve párologtatok neki köménymag-teát, hátha bejön.

2013. dec. 19. 20:49
 5/17 anonim ***** válasza:
Ami embernek jó, állatnak mérgező! A soványsága lehet a férgektől is. Amire tudsz venni féregtelenítőt, állatpatikaban vagy állatorvosnál. 250ft. Ha korábban volt macskanáthája, akkor lehet hogy a köhögés visszamaradt. De lehet tüdőgyulladás is. A mi dokink macskanáthás, lázas 2 cica miatt, 6 inyekcióért kért ezer forintot. Én előtte felhivtam, hoz mennyiért nézné meg és kezelné. És megmondta. :) Sokan csinálják így. De mindenképp nézesd meg.
2013. dec. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Lehet szívbetegség is a köhögés oka. Az internetről nem fogod megtudni mi a baja, irány az állatorvos.


Ha nincs pénzed vizsgálatra és kezelésre, de mindenképpen akarsz valamit tartani, akkor el kell fogadnod, hogy az állatod néha megbetegszik, elpusztul, és másikat kell szerezned.


Egyébként lehet erre biztosítást is kötni, illetve van olyan lakásbiztosítás, ami fedezi a ház állatainak váratlan kezeléseit (évi pár ezer Ft).

2013. dec. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Édesköményt nem etetek vele, de azért a teáját elpárologtatom a szobában. Ma felhívtuk az állatorvost, azt mondta, adjunk neki Béres-cseppet a kajájára csöpögtetve. Egy adaggal már meg is evett néhány cseppet.

Ha nem segít a köhögésén, januárban elvisszük, csodálkozom, hogy apa ilyen könnyen belemet.. Ha rajtam múlna, már elmentünk volna az állatorvoshoz, de még gyerek vagyok, nincs pénzem, és egyedül nem tudom elvinni sehova. :(

Kiskorában rossz helyre született, ahol nem gondozták jól, amikor elhoztuk, férges és bolhás volt.. Azóta rendszeresen van féregtelenítve, és nincs is a székletében féregre utaló jel.

Eddig azt gondoltam, azért ilyen sovány, mert kicsi korában a férgek elszívták a tápanyagokat, és visszamaradt a fejlődésben, de az asztma is lehet kiváltó ok.

A mi állatorvosunk, legalábbis az, akinél még régebben voltunk, néhány injekcióért is minimum 5 ezer forintot kérne el, hát még így, hogy ki tudja, milyen vizsgálatok kellenek az asztma felderítésére. Ezért is vannak gondok abban, hogy elvigyük-e az állatokat, mert mostanában nem állunk jól...

#6 Nincs pénzem a kezelésre, de nem fogom elfogadni, hogy nem tudok semmit se tenni. Az, hogy nem tudok vele az állatorvoshoz rohanni, még nem azt jelenti, hogy nem szeretem!

2013. dec. 20. 15:34
 8/17 anonim ***** válasza:
Mi sem álunk jól. Ha szégyen ha nem, lehet karácsonyfára sem fog jutni. :) Ma én hitelben vittem a 2 cicám a dokinkhoz oltani mert macskanáthäsak voltak. És még engedett az árából is. :) Ő rendel Fehérgyarmaton is.
2013. dec. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Jobbulást a cicáidnak! Remélem, az enyém is hamarosan egészséges lesz. Bár ma reggel is köhögött a Béres-csepp ellenére. De lehet, hogy még nem érezteti hatását :)
2013. dec. 21. 16:17
 10/17 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy jó e neki a Béres csepp, mert emberi. Macskáknak is van külön Béres csepp. :) Mivel immunerősítő, csak 2 hét felé kezd majd hatni. De a macskáknak való immunerősítő kellene neki, mert abban a nekik való vitaminok és roborálo szerek vannak. Kérdezz majd rá a dokinál, hogy ez jó e neki. És hogy hitelben ellátja e a cicád. Nincs vele veszteni valód. Én is szoktam így. Kicsit ciki, de most mit csináljak. :)
2013. dec. 21. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!