Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska nátha elleni oltás így...

Macska nátha elleni oltás így szabad?

Figyelt kérdés
Már régóta dokihoz járunk emiatt. Most 5 hónaposak. Be akarjuk őket oltatni. Még könnyezik a szemük. Néha még trüszkölnek is . Holnap megint doki és kapnak inyekció formájában antibiotikumot. Attól jobb lesz a helyzet. Hétfőn pedig oltás. Nem hiszem hogy teljesen kimenne belőlük a vírus. De hétfőn meg kell kapniuk az oltást, mert jön a karácsony és az állatorvosunk szabin lesz. És ha nem kapják meg az oltást akkor rosszabbul lesznek és dokit nem fogok sehol sem találni, főleg az ünnepek alatt. Így is 20 km utazunk minden héten. :) Tehát muszály. Semmi bajuk. Ugyan olyan virgoncak mind mindig. :) . Csak könnyeznek és néha trüszkölnek. Csak félek hogy bajuk lesz az oltás miatt. Nektek van ebben tapasztalatotok? Oltást már kapott ilyen cica?

2013. dec. 19. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én ismereteim szerint csak egészséges állatot szabad beoltani.
2013. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Holnap, ha úgyis menni kell, kérdezd meg az orvosodat. Erre csak ő tud biztos választ adni.

Szerintem ártani nem árt, de mivel nem teljesen egészségesek, kérdés mennyire lesz hatásos az oltás, mennyire tud kialakulni utána az immunitás. Lehet, megnyugodva hátradőlsz, hogy oké, oltottak, már nem lehet baj, közben meg nem alakul ki bennük a megfelelő védettség és bármikor újra összeszedhetik a kórt.

Mondjuk ezt szigorúan laikusként írtam, de ezzel így vagyunk a legtöbben itt a GYK-n. :-)

2013. dec. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Épp ezért tapasztalatokat Vártam. :) Már kérdeztem. Ezért nem is akarta őket beoltani. Már előre ki is fizettük neki. Szerdán már oltani akarta. De én mondtam, hogy várjunk még vele, mert nem gyógyultak még. Mondta már ő is hogy csak gyógyult macskát vagy gyógyultnak látszómacskát lehet oltani. De ő már oltaná őket befelé. Már így is régóta húzzuk az egészet. Csak félek, hogy lesz tőle bajuk. De jön az ünnep is ... :/
2013. dec. 19. 22:27
 4/7 anonim ***** válasza:
Attól lesz bajuk, ha beteg állatba beleoltják a gyengített vírust. Az ünnepek alatt szépen lesz ideje a cicáknak teljesen meggyógyulni, az antibigyónak kiürülni és akkor mehet az oltás.
2013. dec. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már ezt csináljuk szeptember óta. De egy hét sem kell és el kezd könnyezni a szemük. Ez az egy orvos van. Lehet keveset kapnak belőle. Egy héten egyszer mentünk és akkor kaptak inyekciót. Lehet már ún minket és azért oldaná befelé. Előre már a pénzt is odaadtuk. Ma úgy is megyünk,kíváncsi vagyok mit mond majd..
2013. dec. 20. 10:19
 6/7 anonim ***** válasza:

Mondjuk szeptember nem most volt! :-O Nem kellene valami komolyabb kivizsgálás, hogy mégis miért nem bírnak helyrejönni? Vagy célzottan kezelni a szemüket is valami antibiotikumos szemcseppel, esetleg leukózisra tesztelni?

Mit mondott a doki?

2013. dec. 20. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Macska náthásak voltak, de csak az egyik különösebben. Egyszer jött ki teljesen rajtuk. Akkor kaptak inyekciót és másnapra már minden oké volt. Amikor kezdett könnyezni a szemük vagy ha trüszköltek akkor mentünk velük. Szerintem az volt a baj, hogy keveset kaptak belőle. Sosem volt antibiotikum kurájuk.. Ma voltunk. Kaptak oltást a Nobivac Triocat Trio nevű oltást kapták. Kb 2 órája jöttünk haza. Remélem nem lesz semmi bajuk tőle.
2013. dec. 20. 19:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!