Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15 hós oltás utáni nátha. Mi...

15 hós oltás utáni nátha. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
A lányom 2 hete kapta meg a 15 hós kötelező oltást és mára náthás lett. :( Mondta a védőnéni oltás után, hogy ilyen előfordulhat. Ma iszonyatosan elkezdett folyni a lányom orra és nyűgös is volt. Nemrég aludt csak el, hát mondanom sem kell ő is és mi is kikészültünk. Sosem volt még beteg és nem igazán tudom, hogy mi a teendő. Kézi orrszívónk van (pumpás) ezzel próbálgattam szívogatni az orrát, jött is valamennyi belőle. De nehezen aludt el szegénykém. :( Hogyan segíthetnék rajta? Láza még nincsen hál' istennek. A Ti babátokat is ennyire legyűrte ez az oltás? :S
2010. szept. 25. 00:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Mi ugyanabban a cipőben járunk, mint ti. A lányomon csütörtök estére jelentkezett a nátha, elkezdett folyni az orra. De valami brutál módon. Nekem is kézi szívóm van csak. Hát én egyfolytában szívhatom neki, mindig tele van a kis orra. Beszéltem doki nénivel, azt mondta használjak orrsprayt, ami fellazítja a váladékot, és könnyebben/hamarabb kiürül, meg vetetett velem Syruprett cseppet(vény nélkül lehet venni), ez is konkrétan taknyosságra van. Sajnos az én lányom be is lázasodott már tegnap. 38,2 volt neki, de olyan szépen eljáttszogatott egész nap, mint akinek kutya baja sincs. Tegnap este viszont iszonyatosan felugrott a láza. 39,5 volt!! Én úgy megijedtem, bőgtem mint egy ovodás. Mondtam a férjemnek, hogy 20 percet adok a lázcsillapítónak, ha nem megy lejjebb a láza, akkor irány a kórház. Szerencsére lassan mégiscsak lement a láza.

Ami nagyon fontos, szívni kell az orrát rendületlenül. Ha szép szóval nem megy (tehát nem engedi), akkor bizony le kell fogni, és úgy kiszívni. Nekem ezt mondta a doki. Mert ha nem szívjuk le, rámehet az arcüregére, vagy a homloküregébe, és az még rosszabb.

2010. szept. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat. Borzalmas éjszakánk volt, többször ébredt a lányom, mert nem kapott levegőt a kis orrán. :( Szívogattam neki, így vissza tudott aludni, de nagyon nyűgös. :( Úgyhogy nemsokára indulunk az ügyeletre, hátha kapunk valami gyógyszert, ami segít rajta. :( A szívem szakad meg, hogy nem tudok Neki segíteni. :'( Remélem a Te babád már jobban van!
2010. szept. 25. 08:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!