Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » "Hideg" (21-22°C) lakásban...

"Hideg" (21-22°C) lakásban hogy oldjátok meg a 2 hónapos oltás utáni borogatást, hogy ne fázzon meg a babátok? Alkalmanként borogatjátok, vagy rajta hagyjátok a borogatást, és ráadjátok a rugit?

Figyelt kérdés

Két hónapos kisfiam ma kapta meg az oltást, de nem tudom szegényt folyamatosan félig levetkőztetve tartani, hogy borogassam a combját, mert elég hideg ez a nyamvadt lakás (távfűtéses, de a radiátor gyak. szinte teljesen hideg, csak a cső meleg, de az kevés, hogy meleget csináljon. Pénzem sajnos nincs rá, hogy fűtési időszakban szerelővel csináltassam meg :( )

Eddig nem volt gond, mert jól fel volt öltöztetve, nem volt hideg se a keze, se a lába a rugiban.

A legnagyobb gondom meg még ráadásul az, hogy tegnap óta padlón vagyok a náthától, fáj a fejem, lehet hogy lázam is lesz (legalábbis jobban fázok, mint eddig), folyamatosan folyik az orrom, szinte percenként fújom, a közérzetem totál nulla..., így viszont nehéz vigasztalgatnom szegénykémet :(

A szoptatás is körülményes, mert folyamatosan fújnom kell az orrom, tüsszögök, bár használok szájmaszkot, de ez így elég gáz.

Segítségem sajnos nincs, mert apuka egész nap dolgozik, új munkahelyen van nov.1-től, így még szabit sem tud kivenni, nagyszülők elég messze vannak, a szomszédot meg mégsem hívhatom át, hogy légyszi, amíg kúrálom magam, foglalkozz a fiammal... :)

Na, de a lényeg a borogatás... Keservesen sír, mikor ráteszem a borogatást, el-el rántja a lábát, és nekem meg a szívem szakad meg érte :(

Ti hogy oldottátok/oldjátok meg?

Köszi előre is a válaszokat!

E.



2012. nov. 20. 19:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Bocsi, de nem gépelted el a hideg szó mellett a fokokat? Én 20 fokba hoztam haza az újszülöttet, ha fürdettem, 22 fokot csináltam, aztán vissza a 20 fokra. Tavaly decemberi baba, most egy éves, tavaszra lesz tesója, de nálunk azóta is 20 fok van fűtésszezonban, szerintem nem is kell nagyon több.

21 fokban nem fog megfázni.

2012. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%
Miért kell borogatni? Az én lányomnak szinte meg sem találtam volna a szúrás helyét.
2012. nov. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Ugye, nem hideg borogatást teszel rá? Attól én is kedvetlen lennék, nem csak ő!
2012. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nekem mondjuk mondták, hogy NEM SZABAD borogatni. Első voltam.
2012. nov. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

21-22 fok az egyáltalán nem hideg! Nálunk általában 20-21 fok van nap közben, éjszaka pedig 19, fürdésnél szoktunk picit melegebbet csinálni.

Egyébként én sem borogattam egyik oltás után sem a lábát. Igazából nem is volt semmi gond, nem fájt neki. Pici hőemelkedése volt csak!

2012. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem használ a gyereknek, ha az anyja ilyen parazós. Tapasztalatból mondom.
2012. nov. 20. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocsi, azt nem írtam, hogy a lakás legmelegebb helyiségében van 21-22 fok, a szobában, ahol vagyunk a babóval, elég huzatos az erkélyajtó, ott sajnos alig van 17 fok. Másfél szobás lakás, de a félszoba a bátyjáé (15 éves), oda mégsem tehetem be a kisfiamat, mert eléggé "problémás" a nagytesó, ráadásul elkezdett cigizni is, és a szobája eléggé felvette a cigiszagot, hiába szellőztetünk ott eleget, mellesleg ott sincs több 18-19 foknál, amúgy meg kicsi... :(
2012. nov. 20. 19:37
 8/14 anonim ***** válasza:
De miért borogatod?
2012. nov. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a védőnő, hogy borogassam. Hát nem tettem, mert egész estig aludt a babám. Semmi baja sem lett.

Ne borogasd!

2012. nov. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Kimondottan mondta a dokinő, hogy borogassam. Persze a hülye fejemmel nem kérdeztem meg, hogy hideg vagy meleg vizes legyen, hát persze, hogy én barom a hideget tettem rá... :(
2012. nov. 20. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!