Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica szállításánál mi a teendő?

Cica szállításánál mi a teendő?

Figyelt kérdés
2 hónapos cicát vinnék vonattal és elég hosszú az út. (kb. 5 óra) Mit tehetek érte, hogy ne legyen annyira kellemetlen a cicának (és nekem is)? Szállító box van. Minden választ köszönök!
2013. dec. 22. 13:37
 1/7 anonim ***** válasza:
soha még csak résnyire se nyisd ki a szállítóketrec ajtaját, csak ha már bent vagytok a lakásban.
2013. dec. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kabinajtót becsukni.
2013. dec. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Letakarni a szállítódobozt, mert a macskák biztonságban érzik magukat a sötétben. És legyen meleg a boxban. Előtte kb 2 órával etesd itasd meg. Had pisilje, kakilja ki magát. Kb ha már 3-4 órája a vonaton vagy és kabinban, és nincs nyitva sem ajtó sem semmi, akkor egy kis vizzel kínáld meg. És elindulás előtt játsz vele egy jó órát, hogy fáradt legyen, és utána már csak pihenjen. Ha lukacsos a szállító boxod ajtaja, akkor játszhatsz vele anélkül hogy kiengednéd. Ne engedd ki semmi képp, mert elszökik.
2013. dec. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az enyém három hónapos volt, amikor először utazott velem. Utazás előtt 2 órával már nem kapott semmit, de ahogy én tudom, a macskák nem piszkítanak maguk alá, próbálják visszatartani, az 5 órás út még szerintem belefér, hogy ne történjen baleset. Sajnos az én macskám nem tudott elaludni, pedig próbálkozott, le is volt fárasztva. 20 perc után úgy elkezdett nyávogni, hogy már nagyon ciki volt ott ülnöm egy vinnyogó macskával, kivettem a cicát a szállító boxból és végig az ölemben volt, el is aludt. Én kínáltam vízzel és jutalomfalattal is, de nem fogadta el. Sok sikert!
2013. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ne írjatok ilyet, hogy ha zárva van a kabinajtó kínálja meg vízzel...isten ments! a macska napokig bírja víz nélkül, ez a pár óra nem éri meg a kockázatot. NE NYITOGASSA AZ AJTÓT semmnilyen körülmények közt, mert a macska pánikban fog menekülni a hordozóból és kárt tesz magában. utána meg keresheti a gazdája, az életben nem találja meg. szóval minden körülmény közt ketrecajtó csukva, mkay?
2013. dec. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
a macskák többsége nem fog nyugodtan ülni a gazdi ölében, az utolsó előtti válaszolónak szerencséje volt a cicájával. ha nyávog hát nyávog, ez sem éri meg a kockázatot. Én is utaztam már őrjöngve vinnyogó cicával, de pár óra az egész, és még így is jobb helyen van a dobozban, mint azon kívűl. Csak akkor nyitnám ki az ajtót, ha mondjuk égne a vagon és nem lehetne másképp elmenekülni. talán akkor.vagy épp zuhannánk a folyóba. vagy nyakára tekeredett valami és biztosan megfullad, ha nem szeded le róla. de amúgy nem szabad nyitogatni az ajtót semmilyen körülmény között.
2013. dec. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Utazas elott par nappal minden nap rakd bele a kosaraba hogy hozzaszokjon. Rakj be neki pledet, es ut kozbn ha nalad lesz akkor adj neki jutalomfalatot vagy szaraztapot adogass neki. Beszelj hozza utkozbe hogy ne feljen.
2013. dec. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!