Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám sokat piszkálja a...

Macskám sokat piszkálja a fülét és nagyon zsíros neki. Mi lehet a probléma, s mi a teendő?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Néhány napja vettem észre, hogy sokat piszkálja az egyik fülét 8 éves cicám, és olyankor a fejét is rázza. Ha én nyúlok hozzá neki, akkor is mozgatja, és legtöbbször olyankor is megrázza a fejét. Észrevettem, hogy a fülön kívül lévő szőr összetapadt, ilyen barnás, kemény golyókat húztam le róla. Gondolom, fülzsír, mert belül is sokkal jobban látszik, mint a másik fülében. Úgy belenézve (elemlámpával világítottam bele), ameddig beláttam, elváltozás nincs, csak a vastag zsír. És ez a füle, ha nagyon-nagyon közel hajolok hozzá, picikét fura szagú. Nem büdös, csak nem szokványos, és a másik fülénél nem érezni. Amúgy piszkálni hagyja, meg nem non stop nyúlkál oda ő se, tehát fájdalma nincs neki, szerintem inkább csak kellemetlen. Persze lehet, fáj is, ezt nem tudom, de volt már beteg, rendes, erős fájdalomnak van viselkedésbeli jele nála, ezt tudom. Most nincs, étvágyára, hangulatára nem hat ki. Több dolog is érdekelne ezzel kapcsolatban.


- Mivel egyértelműen nem normális a helyzet, mindenképpen meg szeretném mutatni dokinak, de a karácsony miatt most csak ügyelet működik, ahol 100%-os (nem viccelek) felárral dolgoznak. Természetesen az első az ő egészsége, de ettől még a pénz nem vet fel. Egy normál árszabású átlagos vizsgálatnyi összeget mindig félreteszek, ha bármi baja van, vihessem, de ez a dupla annyi eléggé padlóra küldene, főleg most, ünnepekkor, hiába, kiköltekeztem magam én is. Tehát fenti jelek alapján halogathatom-e legalább karácsony végéig? (Két ünnep között elvben van rendelés.)


- Durván egy hónapja volt ivartalanítva, szintén betegség miatt, melyből mára elvben teljesen kigyógyult, gyakorlatban viszont lehet-e ezzel összefüggésben? Én nem hiszem, de hátha más okosabb nálam.


- Enyhén benedvesített hagyományos fülpiszkálóval (hogy ne folyjon belőle a fülébe a víz még véletlenül se) óvatosan a szabad szemmel látható fülbelsőt vajon megtisztíthatom-e? Egyáltalán, ha látszatra nincs külső elváltozás, tehetek-e benne kárt? Persze azon túl, hogy leszaladhat mélyebbre a fülpiszkáló, de erre ügyelnék és segítségem is lenne.


- Érdemes-e a fülön lévő szőrt levágni, esetleg letolni hajvágóval, gyorsabb lehet-e attól a gyógyulás?


Köszönöm előre is a tanácsokat. Kellemes ünnepeket!


2013. dec. 23. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy fülzsír? Az enyémnek fülatkája volt, és neki is barna csomók voltak a fülében. Állatorvos takarította ki a nagyját, és adott rá fülcseppet, azt kellett naponta a fülébe nyomogatni, hagyni egy kicsit, és utána kitörölni zsepivel. Utána szépen kitisztult a füle.

Az én cicám is sokat vakarta a fülét, meg rázogatta a fejét. De már teljesen elmúlt.

2013. dec. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Figyelj, nem biztos, hogy fülzsír, csak az volt a logikus a színe és az állaga alapján, fülatkára nem gondoltam. Így utánaolvasva lehet, bizony. Esetleg annyit még meg tudnál mondani, hogy max. egy hét még belefér-e, hogy orvoshoz vigyem? És kutyára átterjedhet? Mert az is van, de erről hirtelen még nem találtam infót, csak a kezelésről és a felismerésről.
2013. dec. 23. 22:16
 3/5 A kérdező kommentje:
S természetesen köszönöm!
2013. dec. 23. 22:16
 4/5 anonim ***** válasza:

Éppenséggel belefér. Én se tudtam sokat a fülatkáról, azt hittem a macskák füle alapból ilyen. Az én macskám meg faluról jött, és ott már szerintem születésekor összeszedte. Csak amikor más okból kifolyólag vittem el orvoshoz, akkor világosítottak fel, de ez már két éves kora körül volt.

Persze jobb mihamarabb elvinni, nehogy baja legyen a hallásának.

Nem tudom, hogy más állatról terjed-e. Egy időben volt kutyám is, mikor már a macsek is megvolt, és nem terjedt át rá.

2013. dec. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én is csak most, ahogy említetted, kezdek ismerkedni a problémával. Olvasom, hogy gyenge immunrendszer is kihozhatja, az enyém nemrég műtét előtt és lábadozáskor eléggé kivolt, akkor lehet, az hozta ki. Már találtam házipraktikákat, amikről tudom is biztosan, hogy nem árthatok vele neki, azok közül igyekszem is alkalmazni valamit az elkövetkező pár napban, aztán irány a doki. Köszönöm.
2013. dec. 23. 23:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!