Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaleukózis - most mi lesz?

Macskaleukózis - most mi lesz?

Figyelt kérdés

A cicám macskaleukózisban szenved.

Most nagyon ijesztő a helyzet. Nehézlégzés, kifehéredett orr és nyálkahártyák, eszi az almot, rendezetlen a szőre, egyébként nem eszik, nem iszik, levert.

Természetesen orvos kezeli, antibiotikum, szteroid, kap immunerősítőt, kiszáradás elleni port teszek a vizébe, "űrhajós kaját" kap - pasztát.

Ma ahogy leugrott az ágyról, megtántorodott, imbolygott. Csak pár lépést tudott tenni. Gyakorlatilag ott marad, ahová teszem.

Volt valaki ilyen helyzetben? Mik a kilátások? Vissza lehet még innen hozni?



2013. dec. 25. 11:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
[link] Facebookon van egy csoport ahol tapasztalt macska tartók vannak. Sok leukózisos cicájuk van. Ezzel a betegséggel még sokat élhet a cicád. Csatlakozz a csoporthoz és írj a falra. Nagyon segítőkészek. Adnak tanácsot. Segítenek. Csak csatlakozni kell és írni a falra. Nagyon ajánlom. :)
2013. dec. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Ha nem eszik, nem iszik, az már nagyon nagy baj sajnos, de az orvosotok ismeri a macskát, biztosat (vagy ahhoz közelit) csak ő tud mondani.


Nekem volt két leukózisra pozitív macskám, az egyik teljesen tünetmentes volt évek után is, a másik felsőlégúti fertőzéseket kaptt el mindig, de antibiotikumra jól reagált. Mindkettő kapta a Vetri DmG-t, jobb fajta tápot, plusz az utolsó évükben egy meg nem mondom már milyen nevű immunerősítőt, ami fél- vagy egy évig hatásos és kb. 20 ezer forintba kerül (nekem az fizette ki, akitől örökbefogadtam a cicát). Sajnos két velem töltött év után elmentek, valószínűleg húgykő miatt.

2013. dec. 25. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Mostanra sokkal rosszabbul van. Alig tud járni imbolyogva is, és olyan fájdalmasan felsírt etetés után, ill. miután a helyére fektettem. Vajon vannak fájdalmai? Vigyem be az ELTÉ-re vagy várjuk ki a 27-ét, a dokinkat?
2013. dec. 25. 15:45
 4/13 anonim ***** válasza:
Ezzel nem szabad várni. :( Sokkal rosszabb lesz. Rögtön el kell vinni valahová. Segítség kell neki. Tavaly így halt meg a cicám. Én is Vártam vele. :( Rettentő volt végig nézni. :(
2013. dec. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy kibírná addig.... Az ELTE gondolom az Állatorvosi Egyetem klinikája akar lenni, nem? Ott hétvégeken belgyógyászat, szülészet és sebészet felválva ügyel, ebből kiindulva most sincs ez másképp. Hívd fel őket, hogy most ki van bent, ha nem egy jó belgyógyász, akkor én inkább máshová vinném. Jó lehet a Felicavet is (bár az is orvosfüggő is), de szerintem macskában a Mancsok a legjobb és róluk konkrétan tudom, hogy az újpesti rendelőben ünnepek alatt is nyitva vannak.


[link]

2013. dec. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
forum.index.hu/Article/showArticle?t=9081327 Ez a fórum nagyon jól jöhet. Meg van írva hogy kell kezelni leukózisos cicát.
2013. dec. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
forum.index.hu/Article/showArticle?t=9081327
2013. dec. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Mi lett a cicáddal? Sikerült dokihoz vinni?
2013. dec. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
mi van vele???szurkolunk!!!! :)
2013. dec. 25. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Tegnap elment... Az ELTÉ-n azt mondták, fájdalmai vannak. Iszonyúan sír is ;o( Végig Vele lehettem, puszilgathattam, simogathattam, beszélhettem Hozzá. Nagyon emberségesek voltak - még ők is könnyeztek.

Egy jótanács: miután elment, soha ne akarjátok kézbe venni, hogy elbúcsúzzatok! És soha ne nézzetek bele utána a kis arcába!

2013. dec. 26. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!