Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem korai ez még? Kéne már...

Nem korai ez még? Kéne már ennie a cicának?

Figyelt kérdés
Van egy 1 hónapos kiscicám, és az anyja egy ideje nem nagyon akarja szoptatni. Még egyáltalán nem eszik a kicsi rendes kaját, próbáltam már adni neki alutasakos macskaeledelt, mert pl. ma nagyon éhes volt és az anyja nem akart lefeküdni hozzá. De nem akarta megenni. Talán korai még?
2013. dec. 27. 23:12
 1/10 anonim ***** válasza:

1 hónaposnak még szopnia kell.Mikor nálunk a macska anya nem szoptatta,akkor én adtam neki felvizezett tejet cumisüvegből és úgy nőttek fel.

De persze nem tudták bekapni,szétfeszítettem a kis szájukat és belespriccoltam.

Túlélték,6-ból 5 megmaradt.Ha jól emlékszem kb 7 hetes kortól kell szilárd ételre szoktatni őket.

2013. dec. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tehéntejtől nem lesz baja, ha azt adok neki?
2013. dec. 27. 23:18
 3/10 anonim ***** válasza:
Én azt adtam,mert a macska tejtápszert,amit a Fresskapfban árulnak nem itták,a felvizezett tehéntejet pedig igen.
2013. dec. 27. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hogy egész pontos legyek a macska család felnevelése még tinédzser koromban volt,aztán jóval később szintén találtam egy kis még szopós árva cicát.


És neki egy befőttes üveg fedelébe öntöttem a tejeket.

Egy pársszor bele nyomtam a kis fejét,hátha nem kell a cumis üvegből spriccolnom megint és elkezd inni.Hát egy pár óra után elkezdett.És nem itta a macska tejtápszert,hanem inkább a tehéntejeset.

2013. dec. 27. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszi! Én azt hallottam, hogy tehéntejet egyáltalán nem szabad adni macskáknak, mert nem bírják a laktózt.
2013. dec. 27. 23:28
 6/10 anonim ***** válasza:
Tejet nehogy adj neki mert menni fog a hasa. Hidd el tudom. A kaját majd elkezdi enni. Gondolom már nyalogatja magát. Egy picit a mancsára kenj rá és lenyalja. A pici szájára is kenhetsz egy kicsit óvatosan többször is. És majd elkezdi enni. Én mesterségesen etettem 2 cicát Cumisüvegből macska anyatejpótlóval és macska Cumisüveggel. Csak vigyázni kell hogy piciket tegyünk a szájába mert félre nyelhet. Junior kaját adj neki. Lassan ennie kell. Amikor játszol vele az újjaddal akkor az újjad legyen macska kaja szag. És tedd az orához hogy magától szagolja meg.
2013. dec. 27. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ezek a sarlatánok mindenre,amit a macska inkább eszik-iszik kitalálják,pedig a macskakonzervektől pusztulnak el a macskák.(az én állatorvosom mondjuk nem csatlakozik hozzájuk)


A 9 éves macskám elkezdte kihányni az összes macskaeledelt és 2 hónapra rá elpusztult.Az új macskámnál ez a jelenség már 2 éves korában jelentkezett.Egyiknek sem volt különösebb baja,csak nem bírták az ételt.


A 2 évesem már két hete semmit nem evett,lefogyott és csak vonszolta magát úgy ment.Na azt hittem vége,de eszembe jutott,hogy van nyers csirke lábam,odaadom neki.


A sarlatánok a nyers csirkelábra szintén azt mondják,hogy belebetegszik és elpusztul.Nem tudom,hogy találhatják ki ezt egy ragadozóra...


Na "csoda történt" benne maradt,nem jött ki,mint a fantasztikus konzerveik,amikre rá van írva,hogy hústartalom 5-20 % és csak valami térfogat növelővel fel van pumpálva...


Attól kezdve a piacon vett nyers csirkelábbal,csirkenyakkal,néha belsőségekkel etettem és még sokkal olcsóbb is.


Nemsokára tök jól lett,most 11 éves,azóta sem hány ki semmit,a szőre sokkal puhább lett,mint a konzervek idején volt és még a fura büdös szájszaga is eltűnt,a nyers csirke kosztoktól.


Ezeke a konzervek egyenesen mérgek!

2013. dec. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó válaszoló. Be voltak oltva a cicáid? Mert ezek a tünetek nem a macskakaja miatt van. 22 éve van macskám. 12 macskám van. Természetesen a nyers hús is jó. De a macskakajában benne vannak a létfontosságú vitaminok. Disznó húst tilos adni, mert álveszettséget okoz stb. Ha a macskáid nem voltak be oltva akkor leukózisos vagy Fipes volt. És itt az éven kenti oltásra Gondoltam. De mérgezés is lehetett. Szerintem leukózisban halhattak meg. Vagy Fipben. Sajnálom. De nem a macska kaja volt a hibás. Az állatorvos gondolom nem látta? Hisz másképp nem vonszolta volna magát! Hanem elaltatod.
2013. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

1.Az én macskáim mindig is be voltak oltva.


2.Úgy látszik nem olvastad végig,mert a nyers csirkétől teljesen rendben jött és sokkal egészségesebb,mint a kortársai.


3.Nekem 23 macskám volt eddig.


4.Macskatartóként sok ismerősöm panaszkodik,hogy nem szeretik a macska eledeleket,csak kevés fajtát esznek stb.


5.Az a te dolgod,hogy a te macskádat mivel eteted,etesd nyugodtan olyan eledelekkel,amire rá van írva,hús csak kb 5-20%,a többi pedig valamű mű szintetikus térfogat növelő szer.


6.Az én mostani macskáim (2 van) azóta is szép kort érnek meg (11-15) és sokkal jobb állapotban vannak,mint a konzerven élő ismerőseimé.Ugyanis azoknak rossz a fogazatuk,fáradtak,gyengék,túlsulyosak.


7.A macskáim imádnak csontot enni,melyik konzerved tartalmaz csontot?Nekik az ugyanolyan,mint nekünk a nyers gyümölcs, a legjobb formában tartalmazza az fogukhoz,szervezetükhöz tartalmazó anyagokat!!

2013. dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én csakis 50% nál nagyobb hústartalmú tápokat vásárolok. És az én perzsa cicám azért nem nyers húst kap enni mert egyszer egy csirke sont felakadt a gyomrában és operálni kellet.


Az ismerősöm cicája keverve kap tápot és nyers csirkehúst.

2013. dec. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!