Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megmérgezhették volna?

Megmérgezhették volna?

Figyelt kérdés
Már egy pár napja nem nagyon akar enni és sokat alszik meg néha rázkódik, mintha a hideg rázná
2013. dec. 30. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a mérgezéstől hányt volna. Orra nem száraz? Nincs láza (hasán érzed ha nagyon meleg)? Én inkább betegségre gyanakodnék. Viszont nem ártana ha látná állatorvos.
2013. dec. 30. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Milyen a széklete?

Amúgy betegség miatt szoktak sokat aludni valamint nem igen enni.

2013. dec. 30. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is inkább vírusos megbetegedésre gyanakodnék. A mérgezéstől már elpusztult volna (legalábbis nagy valószínűséggel). Suinte biztos, hogy fertőzéssel küzd a szervezete, ezért láza vagy hőemelkedése van.

Ilyenkor a macskák sokat alszanak, ha van rá lehetőségük összebújva társaikkal, tehát meg is fertőzhetik egymást, ha esetleg van még a közelben macska. Mindenképp orvoshoz kellene vinni, mert így ha át is vészelné magától, akkor is visszafertőzhetné a többi, akiket időközben megfertőzött.

Amint tudod vidd orvoshoz, mert a kiszáradás is fenyegeti, és látatlanban nem tudjuk milyen állapotban van, lehet, hogy már csak napjai vannak hátra (segítség nélkül).

Addig is próbáld inkább konzervvel etetni, abban sok a folyadék (gyakorlatilag nagyrésze víz, tápanyag és hús nem sok). Tejet semmiképp se adj most neki. Víz legyen előtte mindig, de legjobb lenne ha egy kis "enyhe" (fűszerek és só nélküli) húslevest főznétek és abból kapna jó sok levet olyasmivel amit megeszik a levesből (pl. hús, tészta, pár zöldség stb.). Lehet nagy adagot is főzni magatoknak, majd most az egyszer utólag ízesítitek (kevés fűszer azért mehet bele, az nem árt a macskának).

Egy kis száraz tápot is önts ki neki, néha gondolom felkel, így mindig tud enni ha éppen ébren van (nem csak pl. etetési időben). De mielőbb orvosra van szüksége, a levestől nem fog meggyógyulni!

2013. dec. 30. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ma már jobban van. Adtam neki fél pohár meleg tejet és mind megitta.Kezd újra felszabadulni. :-)
2013. dec. 31. 13:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Na, ha normál tejet adtál neki és esetleg laktózérzékeny, akkor még inkább növeled vele a kiszáradás veszélyét (átmenetileg jobban lehet, de hosszabb távon még romlik is az állapota)... Mondjuk ha ilyen hirtelen jobban lett, akkor nem lehetett nagyon beteg.
2013. dec. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nincs már semmi baja :-)

napról napra jobban lett és most irul virul :-D

2014. jan. 13. 22:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!