Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Benti cica kintibentivé?

-Evetke- kérdése:

Benti cica kintibentivé?

Figyelt kérdés

1 éves benti cicám szeretném kinti-bentivé szoktatni bejárati ajtóra szerelt macskaajtóval. A cica most benti cica, az én kutyámat ismeri, nem túl nagy barátok, tehát attól nem félek, hogy kint kutyákkal barátkozna.

Érdemes még kintibentivé szoktatni, vagy aránytalanul veszélyes lehet ez a számára?



2014. jan. 2. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Magától kimenne a házból most? Én a saját cicámból tudok kiindulni, aki nem teszi a lábát a küszöbön kívülre, még a másik cicával sem, aki rendszeresen kijár, szóval nem biztos, hogy jó lenne neki, ha "kiebrudalnád" a házból. :)
2014. jan. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ne engedd ki a cicát, nagyon veszélyes számára! Elkaphatja kutya, elütheti autó, ehet mérgezett egeret, más macskáktól elkaphat halálos fertőző vírusokat (FIV,Felv)... és még sorolhatnám mennyi minden okozhatja a halálát. Ráadásul számára ismeretlen a kinti környezet és veszélyek, ezért veszélyesebb is számára, mint egy kint felnőtt cicának. Jelenleg nincs is téli bundája, hiszen az nem fejlődött ki neki a meleg szobában, ezért könnyen meg is fázhat. Biztosíts számára megfelelően ingergazdag környezetet bent, játssz vele sokat! Így élhet boldogan akár 15-18 éves koráig vagy még tovább. A kinti vagy kijárós cicák átlagéletkora lényegesen kevesebb!
2014. jan. 2. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Most semmi esetre se kezdd el. Tavasszal óvatosan kézben ki lehet vinni, de mindig figyelni, hogy ne nagyon ijedjen meg. Sok-sok gyakorlással előbb-utóbb rájön, hogy kint is érdekes a világ, és jönnek az előttem szóló által is említett problémák.

A macska "szabad lélek", de különösen ha az anyja nem tanította meg, hogyan fogja kezelni az autók, ilyen-olyan ragadozók, rosszindulatú emberek jelentette veszélyt?

nem tudod vállalni, hogy az első 1,5 évet nagyon rossz eséllyel éli túl, akkor ne kezdj bele

2014. jan. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az előző cicáim kinti-benti cicák voltak, 16 évig élt. Oltva, ivartalanítva.

Most is arra gondoltam, hogy izgibb élete lehetne a cicának kint.

Macskaajtón keresztül járhatna ki-be. Az (lett volna - még nem tudom) a terv, hogy kinyitom neki az ajtót, amikor itt a jó idő, és majd szabadon grasszálhat ki-be. Ha megijed valamitől, visszafut az ajtón.

2014. jan. 3. 11:10
 5/6 A kérdező kommentje:

duhos: nem tudod vállalni, hogy az első 1,5 évet nagyon rossz eséllyel éli túl, akkor ne kezdj bele


bocsi, ez mit jelent? arra célzol, ha a születésétől 1,5 évig nem engedtem ki, akkor már ne?


Márciusra lesz 1 éves.

2014. jan. 3. 11:12
 6/6 anonim ***** válasza:
A környezetemben rengeteg a macska. Az a tapasztalat, hogy ha egy kijárós macska az első 1,5 év kijárást túléli, akkor jó eséllyel nem éri baleset, de az első 1,5 év kijárást viszonylag kevesen élik túl (eltűnik, elüti az autó, mérget eszik...)
2014. jan. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!