Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá, hogy mást...

Hogyan vegyem rá, hogy mást is megegyen?

Figyelt kérdés
Van egy sziámi cicánk, aki születésétől kezdve kizárólag macska kajára van szoktatva és sehogy nem tudom rávenni, hogy mást is megegyen. Egyszerűen, ha tisztán húst rakok elé, legyen az bármilyen, azt se hajlandó megenni semmilyen formában. Nem azt akarom, hogy maradékon éljen, mert tudom nem a legjobb azt adni neki, amit mi eszünk, de jólenne, ha néha mást is adhatnék neki azért.

2014. jan. 1. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is sziámink van, és nem eszik mást csak tápot. A maradékokra rá sem bagózik, így már nem is próbálok adni neki semmit. Válassz ki egy jó minőségű tápot és ha megeszi egye azt.
2014. jan. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tápokat megeszi, bármilyen legyen is, konzerv kaját meg a száraztápot is, de jó lenne néha mást is megenne...Érdekes, amúgy mivel lakásban van, nem szabad elől hagyni semmit, mert bele eszik, pl. valamelyik nap ellopott egy pogácsát, amit megevett teljesen, de ha oda raknám elé rá se bagózna.:D Meg ha eszünk is oda jön, mintha kunyerálna, de ha adok neki nem eszi meg.
2014. jan. 1. 18:16
 3/10 anonim ***** válasza:
Mégis mire gondolsz, hogy mást is egyen? Az emberi ételmaradékok nem jók egy állatnak (kutyának, macskának) sem.
2014. jan. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nagyanyám 20 év körüli macskája soha nem evett tápot, csak maradékot, mégis egészséges. Persze én most nem ezt akarom, nem arra akarom rászoktatni, hogy paprikáskrumplit elé tolom azt is benyomja :), de olyan kaját egye meg, ami nagyrészt vagy szinte csak húsból van.
2014. jan. 1. 18:30
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!:) Szerintem teljesen normális, ha nem csak tápot akarsz neki adni, hanem egy kis maradékot is, hisz semmi baja nem lesz tőle..

Én a helyedben azt csinálnám, hogy a maradékot összekeverném a táppal, vagy konzerves kajával, és akkor eszegetné szerintem:)

A mi cicánk a száraz tápot nem akarta megenni, összekevertem konzerves macska kajával és pár óra alatt elfogyott.

Remélem segíthettem:)

2014. jan. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5: Köszi :) De ezt már én is próbáltam többféle kajával is, de sajnos akkor sem ette meg...kikellett cserélnem, mert szerintem képes lenne inkább éhenhalni.
2014. jan. 1. 19:05
 7/10 anonim ***** válasza:

Jajh, értem. Szerintem ha már nagyon nagyon éhes lenne, megenné. De ezt inkább ne próbáld ki!:)

Viszont akkor nem tudom mit csinálj..:/

2014. jan. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Miért akarsz neki mást adni? Azért mert nagyanyád macskája moslékot evett és egye már azt a tiéd is? Vagy miért?

Az állatoknak (kutya, macska stb) nincs szükségük változatos étrendre. Az őseik is ragadozók voltak, nem álltak neki egyik nap paprikás krumplit, a másik nap meg gyümölcssalátát enni.

Egy jó minőségű tápban benne van minden, amire a cicának szüksége van, épp ezért kell jól választani és olyat venni amiben azért 25-30% fehérje van.


Egyébként hogy a kérdésre is válaszoljak; a macskák kiscicaként tanulják meg mit szabad megenni és mit nem. Felnőttként már nem valószínű hogy megeszik más kaját azon kívül amit eddig evett, mert idegenkedik az újtól. Ha a táphoz volt szokva, akkor nem fog kísérletezni a moslékkal.

2014. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Shazeen válasza:
Mert szerinted a nagyanyja moslékot eszik. Kicsit kultúráltabban ha kérhetlek. Gondolom anyagilag sem egyszerű mindig ugyanazt a jó minőségű tápot venni. Aztán ha egy kis főtt csirkehúst tesz elé az ember(nem fűszereset) nem baj ha megeszi. Változatos étrend. A természetben a ragadozók miért az elejtett zsákmány belsőségével kezdik az evést? Mert abban vannak azok az anyagok vitamin stb amit a színhúsban nem talál meg olyan mennyiségben. Ugye az előemésztett növényi részek stb, amit a ragadozó nem tudna megemészteni. Kísérletezz, és hátha lesz amit elfogad a macska.
2014. jan. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem nem volt rá szükségem, de azt mondják (állatorvos), hogy add neki amit akarsz (ha a macskának megfelelő), és addig ne kínáld mással, amíg meg nem eszi.

Gyomorrontáskor a doki rizst ajánlott a macskának. Némi harc után rizs a tányéromba, pár falatot megeszek, majd megy a macska tányérjába.. Pillanatok alatt elfogyott

2014. jan. 3. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!