Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit akar ezzel mondani nekem?

Mit akar ezzel mondani nekem?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos cicám, a végletekig kedves kis teremtés. Imádom! A napokban elkezdte hogy reggel mikor jön üdvözölni nem csak hangosan dorombol és dörgölőzik hanem finoman harapdálja az orrom meg az ujjam. Ezt ma reggel többször is csinálta. Mit jelenthet ez nála? volt már cicám de ilyet még egyik sem csinált.


A válaszokat előre is nagyon köszönöm! :)


2014. jan. 6. 09:06
 1/10 anonim ***** válasza:

:-) Szerintem nagyon aranyos. Az enyém reggel megállt az asztal mellett, amin a kajás doboza volt, nézett felváltva rám meg a dobozra, aztán mikor még erre sem voltam képes (!!) felkelni és adni neki belőle, akkor szépen fogta magát és terítőstül lerántotta a földre. És mivel ez egy figyelmeztetés volt részéről (értsd: képes voltam nem azonnal felkelni, amikor ő úgy akarta) nem evett, csak nézett tovább meredten. Megcsinálta ezt még egyszer, aztán már vettem az adást és amint "szólt", én már pattantam is ki az ágyból. 14 évig mindig korán kellett kelnem! :-)

Szóval a cicád aranyos, neki ez a módszere az ébresztéshez.

2014. jan. 6. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mit jelenthet, de nekem is van két cicám és az egyik dorombolás közben szintén néha finoman ráharap a kezemre. :) Olyan aranyos, de tényleg nem tudom én se, hogy ezt miért csinálja. A másik cicám meg úgy dorombol, hogy mindig nyalogatja a nyakam. :) Ezt se tudom, hogy mit jelent. :)
2014. jan. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
En sem tudom miiert csinalja, hogy valamikor amikor megsemiogatom elkezdi finoman harpni a kezem majd karmolni es utan meg negnyalha e ezt egymas utan! Kb. olyan mintha banta de tudja hogy faj es ezert "puszit" ad ra.. :D
2014. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam hogy közben a pici karmocskáit is meresztgeti *-* Annyira szeretem azt a kis vackot :D Van neki egy tesója is ő is be szokott nézni reggelente üdvözölni de nem így és rettentő eleven. Ma például azt játszottuk hogy amit én elpakoltam azt ő újra és újra letúrta :D Haláli kis lény :) A kérdéssel kapcsolatba hozható cica nyugodtabb^^

Szóval akkor kitalálta hogyan közölje hogy kelni kellene... értem :)


Egyes cicák olyanok tudnak lenni amilyen még egy sohasem lesz :) Vigyázzatok rájuk nagyon! :)


Köszönöm a válaszokat :)

2014. jan. 6. 15:46
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

az enyém az arcomhoz bújik,és dorombolva ébreszt! Imádom! A másik,aki a tesója nem,ő a lábamnál alszik mindig! :)

De az nem lehet,hogy fogváltós? Lehet,hogy mostanában ez lett az ébresztési szokása,de az enyémek most 4 hónaposak múltak 1 hete,és most kezdtek el rágcsálni finoman az újjunkat! :) Én a fogváltásra gondoltam,hogy biztos azáért csinálja! :) De lehet nem,ez csak tipp!

És igen,minden cica külön egyéniség,nagyon kell is vigyázni rájuk! :)

2014. jan. 6. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Az lehet hogy fogváltás is van végül is már korban vannak =^.^= Ajj olyan édes cicáitok vannak így leírás alapján *-*



Viszont lenne még egy kérdésem a másik cicámmal kapcsolatban.

Ők nem a mi kertünkben születtek hanem egy ismerősnél az anyjuk elhagyta őket. Cica1(Miyu) akit eredetileg említettem nem csinálja viszont cica2(Elise) ha az ölembe mászik elkezdi szopizni a pulcsim. Rendszeresen. Szegényke nagyon megsínylette hogy elhagyta őket az anyjuk... :( A kérdés az hogy erről le fog szokni valaha? Nekem nincs szivem eltiltani tőle :(

2014. jan. 6. 22:58
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ez egy nagyon érdekes dolog,az én picikéimet is eldobta az anyjuk,cumisüveggel,és tápszerrel kezdtük az életben tartást! :) Most 4 hónapos,2-ből egy szopizik! De csak este,amikor lefekszünk,akkor a takarót! :) Próbáltam rászólni,tiltani,picit meglökni,ellökni onnan,hogy nem szabad,de pár nap után feladtam,mert semmit nem értem el vele! Ha ráhagyom,akkor pár perc múlve elalszik,és abbahagyja! :D

De a szomszédom cicája kb.13 éves,és ő még mindig szopizza a gazdi pulcsiját,ha felveszi! :)

Szóval nem udom,hogy elnövi-e a cicád! :)

2014. jan. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ez megnyugtatja. Nem sokat árt vele. Neki viszont jól esik. Én hagynám.
2014. jan. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem :) nem is szeretném erőltetni hogy leszokjon a cuclizásról. Inkább abban reménykedem hogy kiegyensúlyozott boldog cica lesz és nem fog élete végéig szenvedni amiatt hogy elhagyta őket az anyjuk :)
2014. jan. 7. 21:23
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha finoman harapdal, az a szeretet jele. A mieink is csinaljak, kicsik meg. Van egy kutya is a csaladban, az kicsit nagyobb testu es erdekes mod az is ezt csinalja. A fel karomat bekapja, de nem harap, csak a szajaba veszi es szoritja (gyengen). Nala ez szinten a szeretet jele, ugy vettem eszre. Szoval...a macskad odaig van erted :)
2014. jan. 8. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!