Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 8 hónapos cicám (lány) ma...

8 hónapos cicám (lány) ma nagyon sokszor ki ment az útra. És elment a szomszédos utcákba. Nem szeretném hogy valami baja legyen (? )

Figyelt kérdés
Tudom hogy már nagy és "kamaszodik" de nagyon féltem.;((
2014. jan. 7. 14:32
 1/8 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni! A macskakat nem lehet ilyenekhez beszabalyozni! :))
2014. jan. 7. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Annyit tehetsz ,hogy beviszed és mielőbb ivartalanítatod!
2014. jan. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kor-Nelly ***** válasza:
Nekem az összes ivartalanított macskám csavargott, verekedett (fiúk, lányok) de ha nem szeretnél kiscicákat, akkor jobb ivartalaníttatni. Egy előnye biztos van azon kívül, hogy nem lesz nemvárt kiscica, még 10-14 éves korukban is ugyanúgy játszanak, mintha kölykök lennének.
2014. jan. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A Szüleim nem engedik azt hogy bent legyen:| És én nem bánom ha cicusok lesznek..mert el tudom őket ajándékozni;D Csak annyira féltem őt, nem szokott soha el kóborolni most meg igen:(
2014. jan. 7. 17:24
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Gratulálok! Ismét egy "felelős állattartó"! Ha nem ivartalaníttatod, nem csak kiscicák lesznek, hanem elkap halálos, gyógyíthatatlan fertőző vírusokat is (FIV, Felv). Olvass kicsit utána az ivartalanítás előnyeinek!
2014. jan. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
76%
Az előttem szólónak igaza van! És egyébként is ha szereted a cicákat akkor nem szaporítod feleslegesen, így is rengeteg a kidobott kiscica és a gazdátlan felnőtt is! Ha szaporítasz előlük veszed el a "gazdikat, a helyet". Inkább oszd meg a gazdikeresők posztjait!
2014. jan. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kor-Nelly ***** válasza:
0%

Ne riogassunk már feleslegesen! Egyrészt nem "elkap", hanem elkaphat betegségeket. Másrészt az ivartalanított is ugyanúgy elkaphat, ha kijár, verekszik /területét védi/. Szerintem csak a kizárólag bent tartott macskák óvhatók meg a fertőző betegségektől. Én mondjuk nem helyeslem, hogy egy macskát kizárólag lakásban tartsunk, mint ahogy azt sem tartom helyesnek, ha nem engedjük be. Ha van olyan gazdijelölted/ jelöltjeid, akik tisztességesen gondját viselik az utódoknak, akkor hagy szülessenek kicsik. Ha mindenki úgy gondolkodna, mint az előttem szólók, már rég kihaltak volna a házimacskák. Hogy ki a "felelős" állattartó és ki nem, azt én látatlanban nem ítélném meg! (Ezt az előttem szólóknak írtam)

Hosszú távon viszont nem árt elgondolkodni az ivartalanítás lehetőségéről.

2014. jan. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm hogy te nem "ordítod le a fejem"


És bakker hogy tudnám ivartalanítani ha a szüleim azt mondták hogy nem! Nem tudok ez ellen mit tenni.

2014. jan. 8. 18:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!