Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Pécset sok diák van a szomszéd...

Pécset sok diák van a szomszédos országokból?

Figyelt kérdés

Hallottam hogy sok albán van ott, én remélhetöleg szeptemberben egyetemen kezdek ott (Pécset), és szeretném tudni.

Mert azon kivül hogy magyar lányok irányt érdeklödök (külföldön nöttem fel), sok yugoszlávot megismertem, és érdekes egy nép. Szóval ha vannak horváth, szerb vagy bosnyákok ott, az egy nagy plusz..


Azért gondolom, mert azért közel van, ha esetleg ezért is sokan ott tanulnak?


Vagy esetleg ha simán átjönnek bulizni..


2012. febr. 17. 01:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Aki ide átjön bulizni külföldről, az se normális. Nincs semmi igazán kiemelkedő Pécsett. Amúgy sok féle ember van itt.
2012. febr. 17. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Szóval a Pécsiek szoktak átmenni horvátokhoz?
2012. febr. 17. 01:19
 3/16 anonim ***** válasza:
hát én itt lakom de albánból sem láttam még sokat :D vannak osztrákok németek, pár erdélyi, horváttal én még nagyon nem találkoztam soha. kínaiak és svédek is már vannak szép számmal. de jellemzően csak tanulnak,és mennek el.
2012. febr. 17. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

igen én is csak tanulókra gondolkoztam..

Azért hittem hogy sok albán volt, mert halottam gey lánytól aki ott tanul, azt álította hogy tele van albánokkal..


Amúgy, szoktatok ismerkedni a külföldi diákokkal, vagy azok külön vannak?

2012. febr. 17. 10:46
 5/16 anonim ***** válasza:
Pécsett az két darab "t" helyesen, egy "t"-vel csak tárgyragot kap :)
2012. febr. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Főként az orvosin van sok nemzetiség. én közgázon vagyok, itt is vannak jó páran az angol nyelvű képzésen. Én azt tapasztaltam,hogy nagyon barátságosak, érdeklődnek a magyar kultúra iránt,segítőkészek legyen kínairól vagy osztrákról szó. szeretnek közösen bulizni, és beszélgetni :) én nagyon szoros baráti kapcsolatot is ápolok külföldi hallgatókkal :)

összességében csak pozitívat tudok mondani :)

2012. febr. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én pécsi vagyok, nincs sok albán. Szlovákia ugyanolyan közel van Budapesthez, mint Pécs Horvátországhoz. Közelség nem mindig számít. Horvát és német kisebbség jellemző. Nincs semmi érdekesség közeli horvátoknál, mondjuk Eszéken. Sok nyanya meg bácsi jön Harkányba és esetleg Pécsre körülnézni, mert nálik gyógyfürdő nincs. Egyetemisták sokan szintén nem szomszédos országbeliek.
2012. márc. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én vajdasági vagyok, Pécsre készülök egyetemre,ezen kívül emígy is sokat járok át,imádom Pécset *_*
2012. márc. 9. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Melyik szakra? (a vajdaságinak)
2012. márc. 9. 10:08
 10/16 anonim ***** válasza:
Kommunikáció és médiatudomány:)
2012. márc. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!