Kezdőoldal » Állatok » Macskák » RC Szfinx fajtatáp?

RC Szfinx fajtatáp?

Figyelt kérdés
ez pl peterbaldnak, vagy donskoynak is jó? miben különbözik a többi táptól? miben jobbak a fajtatápok? bár tudtommal nem gabonamentes, ahhoz képest hogy fel fújva, elég gagyi a RC így nem tervezem etetését, de érdekel, aki tud kérem válaszoljon a feltett kérdéseimre, köszönöm.

2014. jan. 8. 10:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

[link]


Akkor mondom, hiába gabonás a RC, mert attól még jó! A tenyésztők ezzel etetnek! Nem használok fajtatápot, mert házicicám van, erre nem tudok válaszolni! Hidd el, jó a Royal Canin, de próbálj kicsit venni előbb, lehet nem is eszi meg! Az enyém nem eszi a prémium tápok egyikét sem!

2014. febr. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Hidd el, jó a Royal Canin! A macska mikor pl megeszi a madarat nem fogja a belét kiköpködni, a madár belében pedig ott az a sok mag amit megevett! Kell neki az is, csak húst enni nekik sem jó! Az egeret is szőröstül bőröstül eszik!
2014. febr. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
az, hogy a RC gagyi, ezt TUDOM, rosszul fogalmaztam, de sajnos hobbiállat takarmányozást nem tanultam (de sok hasonlót igen) ezért érdekelt volna, hogy konkrétan miben különbözik. nincs ilyen macskám sem (még) de az k.aélet, hogy nem RC-t fog kapni. és igen, etetnek vele tenyésztők. de szerencsére a legtöbb hamar rájön, hogy mennyit ér. és gyorsan vált.
2014. febr. 6. 21:22
 4/13 anonim ***** válasza:
hát pedig igenis jó a royal canin! akkor nem értem mi a kérdés ha egyből lesz@rozod?
2014. febr. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
az a kérdés, hogy miben különbözik a többitöl? biztos van aki azzal etet, etessen ha jolesik, viszont több tenyésztö van aki ráj9n, hogy inkább mégsem kéne. nyilván az évek meg a tapasztalat jobban tudja, mint névtelen, arctalan válaszolok, akik indoklás nélkül rávágják hogy jo. te mi miatt, vagy összetevö, stb, konkrétan miért tapasztaltátok azt, hogy jo? meghallgatom a véleményetek, és átgondolom. de légyszives indoklást is kérek. utána felhozom én is a problémáim, érveimet. ez az elsö kettö válaszolonak is szol, ha van érv, meggyözhetö vagyok. az egyetlen peterbald tenyésztö sem véletlen váltott barfra. catsofeuropeon sem véletlen váltottak. egy állatorvos donskoy tenyésztö sem véletlen etet nyersen.
2014. febr. 7. 12:44
 6/13 A kérdező kommentje:
ja és ebböl 2 Rc-t etett elötte. (egy tenyésztö aki állatorvos is egyben biztosan nem etetne vele)
2014. febr. 7. 12:45
 7/13 anonim ***** válasza:
a macska húsevő állat, viszont mikor megeszi a galambot például, annak a beleiben ott vannak a magvak, amiket nem köpköd ki, tehát mást is eszik! Az egeret is megeszi szőröstül bőröstül! Azt gondolom nem jó csak egy fajtával etetni! Nem jó csak nyers hússal etetni, (nem tudom ezeknek a fajtacicáknak lehet hogy pont hogy jó) nem jó csak főtt hússal és nem jó csak nedvessel és csak szárazzal etetni őket! Abból gondolom én személy szerint hogy jó a royal canin hogy a cicám rá sem nézett. többnyire a gagyi kajákat eszi meg, mint pl whiskaks stb. sajnos egyik fajta prémium tápot sem eszi, mindet kipróbáltam. sehol nem írják a hús tartalmát a rc-nak. én azt hallottam tenyésztők ezzel etetnek!
2014. febr. 8. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
nem a személyes véleményekre vagyok kiváncsi, hanem valaminek, aminek van alapja, tudományos, élettani, stb. az hogy a természetben mit eszik a macska, tisztában vagyok vele. a macska megeszi az olcso tápot? te megeszed a mekis kaját, csipszet, csokit, az egészséges (ha nem, akkor is, hogy értsd a példám) tehát a lényeg: te csakis azt eszed meg, ami egészséges? (ösztönösen, nem pedig a gondolataid alapján) nézd meg az összetevöket, mi van a tápban, nyilván ezek miatt eszi meg a macska jobban... tehét ebböl is látszik, mennyire (nem) értesz hozzá. a nedves táp meg egy halom semmi a macskának. legalábbis az olcsok.
2014. febr. 11. 15:57
 9/13 anonim ***** válasza:
Már bocs, de a személyes véleményemnek van alapja! Ha amit írtam nem tudod végiggondolni és nem tudod valamicskét felfogni, arról nem én tehetek valószínűleg, hanem te! Kérdezz meg bárkit-a tenyésztődön kívül, mert neki úgy látom elborult az agya egy kicsit és csak mert kopaszmacskákkal foglalkozik, nem kell elszállni és nem kell azt hinni, hogy amit ő csinál az csak jó lehet! Mi az alapja? És ha te annyira nem gondolod jónak a royal canint és annyira nem akarsz vele etetni akkor mit pörögsz már rajta egy hete? Ezek szerint mégis meggondoltad, hogy hátha etetsz vele, mert olyan sokan mások is etetnek! Ha meg nem akkor bizonyára azért tetted fel a kérdést, hogy (nem) hozzáértően elmond, mennyire sz@r és hulyék vagyunk ha ezzel etetünk! Lehet hogy én nem ösztönösen étkezem, de a macska igen! Nagyon jól tudja mi kell neki! Jöttél ezzel gabonával, ezért írtam le mit eszik a természetben! Nem kell meghalni mert gabonát evett, nem értem miért nem lehet felfogni, hogy kell neki az is! Húsevő, tény és való, de attól mást is kell ennie! Te sem eszel csak húst! Meg is nézhetnéd magadat, beteg lennél!!!! Az a tenyésztő aki csak hússal etet, az vette a "praxisát" tutira és biztos, hogy nem vennék tőle állatot!!! Én úgy gondolom (de mint látom nem a saját véleményemre vagy kíváncsi hanem valami tudományos sz@rságra, amit úgysem találsz, mert bizonyítottan nem lesz ilyen hogy a rc sz@r, úgyhogy ha ezt keresed akkor be is csukhatod a gépedet, mert ilyet jogsértések miatt nem fogsz találni, aztán meg ott van, hogy azt mond mindenki amit akar, kérdés az, hogy kinek hiszel és miért? pl kíváncsi lennék, miért állt le az a híres tenyésztő a royal caninról, mi volt a kifogása?) szóval én azt gondolom a macskatápok MINDEGYIK úgy vannak kitalálva, ha csak azzal etetsz is jól táplált és semmi hiányban nem szenvedő macskád legyen! Aki nem találja megfelelőnek a tápban található összetevőket, az kipótolja-jó esetben hússal! ÉS AKKOR MÉG MINDIG NEM ÉRTELEK! Először megkérdezed hogy jó e ennek és ennek a fajtának! Utána mikor mondom hogy jó, akkor rávágod hogy pedig szar! Aztán mikor felteszed újra a kérdést hogy mik a tapasztalatok miután elmondom közlöd hogy nem erre voltál kíváncsi nem saját tapasztalatra hanem tudományos izére! Te most szívatsz vagy nem vagy normális? És köszi, de magam is el tudom dönteni hogy eléggé értek e a macskák etetéséhez vagy nem! Etesd csak hússal a macskádat, ezek amúgy is kényesek, majd megdöglik :(
2014. febr. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nem a saját tenyésztőmről van, szó, Durecz Inesszáról, az ország egyetlen peterbald tenyészetőjéről (csak egy példa, van maine coon, stb, jónéhány) saját magatad égeted le ezzel az igénytelen színvonallal amit előadsz, csak mert a saját gondolataidat tudományos fokozatúnak érzed. az összetevők miatt lettem volna kiváncsi, hogy miben más, és azt vártam, hogy majd észérveket is képesek lesznek felhozni az emberek (nem pedig a saját butasás

gával pedálozzon valaki..) de akkor bocs. szerintem inkább az alapoknak is nézz utána, mert gondolom biológiából már az óvodában is megbuktál.

2014. febr. 13. 22:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!