Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja a macskám?

Miért csinálja a macskám?

Figyelt kérdés
Két macskám van, egy hím és egy nőstény, még kicsik, ivaréretlenek. A nőstény cica folyamat nyávog, meg "csiripel", vagyis szerintem legalábbis ahhoz hasonlít leginkább. Simogatom, szeretgetem, enni-inni adok, neki, játszok vele, utána folytatja. Össze-vissza is járkál, meg van hogy kinyújtja a mellső lábait, és a hátsóval tapos, de nem is csúszkál, mintha dagasztana fekhelyet, csak hátsó lábával, utána meg folytatja a többit. Ez miért van?

2014. jan. 9. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Tüzel.
2014. jan. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A lánycica hamar ivarérett lesz. Bizony tüzel. Mehetsz ivartalaníttatni, mert gyakori és kellemetlen tüneteket fog a cica is és te is észlelni.
2014. jan. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
3 hónaposan már tüzel? O.o
2014. jan. 9. 22:20
 4/6 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, függ attól, hogy mikor született a macska. A születési évét követő januárban sok nőstény macska kezd tüzelni. Ha nyár végén született a cica, vagy később, akkor fiatal ugyan, de lehet ez tüzelés jele.
2014. jan. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
És a jelölgetések is akkor emiatt vannak, ugye?
2014. jan. 9. 22:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen! Beszélj dokival, de azt hiszem, hat hónapos korától lehet ivartalanítani. Érdemes, mert amúgy pár hetente tüzelni fog. Szóval elég gyakran. Főleg ha bentiek, akkor ez kellemetlenebb.
2014. jan. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!