Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám rühes és már a feje...

Macskám rühes és már a feje elég rosszul néz ki van még rajta szőr de már összevissza sebzett mert állandóan vakargatja, már a nyakára is megindult, segíthetek rajta?

Figyelt kérdés
Egy 10éves macskáról van szó étvágya van, elszokott járni minden felé. Kinti benti macska volt, de ősszel megbetegedett tüsszögöt szinte alig élt és antibiotikumos kezeléssel visszahoztuk de akkor hatalmasodott el rajta a rüh. Most volt doki (alkoholista) ő azt mondta, hogy nincs benne sok remény. De ma veszek ampullát megpróbálom azzal megint. Bolhapor jó a rühességre is? Esetleg kamilla tea jók a sebekre? Szerintetek lehet vele kezdeni valamit? :( vele nőttem fel. Szenvedtetni nem akarom, de nincs olyan állapotába. 17éves fejjel tudom a dolgokat. Csak kérek bevált módszereket! Köszi előre!

2014. jan. 4. 10:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Segíthet a javulásban a csepegtetős készítmény, a Stronghold is, ennek ugyanis van atkaellenes hatása is, de tudni kell, hogy egy masszív fertőzöttség esetén ez ritkán elegendő a javuláshoz. A hatásos kezeléshez azonban elengedhetetlen a napi fülkezelés, megfelelő atkaellenes fülcsepp (Oticat) használatával.


[link]

2014. jan. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Egy módon tudsz rajta segíteni, elviszed egy másik orvoshoz.

Normális orvos nem mond ilyet, hogy úgysincs sok remény. A rüh nem halálos, ha kezelik.

De otthoni módszerekkel nem tudod kikezelni, csak enyhíteni a szenvedését.

Sebfertőtlenítésre jó a betadin és kamillateával enyhítheted a gyulladást, de ezzel nem gyógyítod meg!

2014. jan. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
igazából megint most néztem meg jobban és kisebesedett totál egész a nyakáig. elég durva a helyzet. ilyenkor még segít a fültisztitás meg a stb állatorvosnál? :(
2014. jan. 4. 11:28
 4/19 A kérdező kommentje:
És nagyon lefogyott.
2014. jan. 4. 11:46
 5/19 Platypus ***** válasza:

A rühösség nagyon csúnya állapotból is gyógyítható. Épp csak sokáig tart és macerás. Meg persze pénzbe kerül, de más kezelésekhez képes még csak nem is sokba.

Bevált házi praktika nincs, pont ezért hiszik sokan azt, hogy gyógyíthatatlan. Normális orvoshoz kell vinni, és kap rá gyógyszert. Az orvosod meg rendkívül felelőtlen, mert egy rühös állatot már csak azért sem szabad kezeletlenül hagyni, mert súlyosan fertőző, emberre is!


Kerestem neked pár kigyógyult rühes kutyáról(macska nem volt, de a lényeg ugyanaz) előtte-utána képeket:

[link]

[link]

[link]

2014. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
67%

Ne haragudj, de én nem hiszem el, hogy látta orvos. A rüh nem "nagy dolog". Legalábbis abból a szempontból, hogy abba nem fog belehalni, meg ilyen baromságok. Egy állatorvos, nem mond ilyen baromságokat a rühre. Vidd el orvoshoz, kap rá cuccot, meg elmondják hogy csináld.


Mivel ahogy írod, tiszta seb, már csak ezért is kell látnia orvosnak, mert a szerencsétlen macska megviselt bőrére nem kéne mindenféle szart rákenni, csak olyat, ami erre való és csak olyat, amit az orvos mond azután, hogy látta az állatot.


Egy jól tartott, gondozott tíz éves macska épp csak belépett az érett korba, nehogy már leszarjátok a rühét, úgyis mindegy neki alapon. Vagy szard le, várd ki míg rád terjed, aztán majd mikor rájössz mekkora szenvedés akkor éljél azzal a tudattal, hogy ugyanezt hagytad a macskádon.


Ha TE lennél rühös, akkor is csak ülnél a seggeden, vagy orvoshoz mennél?


Voltam már sok barom orvosnál, meg olyannál is, aki minden apróságon csodálkozott, de az élősködők részben semmi bonyolult nincs, azt mindegyiknek sikerül megjegyezni, én már csak ezért sem hiszem el, hogy volt orvosnál. Még az is lehet, hogy nem is rühes, hanem más bőrbaja van.

2014. jan. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

[link]

[link]

[link] keverékekkel de csak a nyakáig. Hétfőn van csak nyitva állatorvosi rendelő. Most összetörtem antibiotikumot négybe és kettőt adok egy napi neki összeapritva a kajájába hogy kicsit megerősödjön. Szárítom és hidrogénnel fröcskölöm kicsit amit letörlök és megszárítom. csináltam neki kis háziókót sztiroporból. Köszi segítségeket. Nyugottan még kommenteket kérek. Tapasztalatokat, nagyon fontos ez a macska nekem. Köszi előre és mindenkinek!

2014. jan. 4. 19:13
 8/19 kutya222 ***** válasza:
ha tudsz valami nem mérgezö de nagyonbüdös szert kend rá szentem egy ideig nem fogja ott vakarni de nem tudom ez csak egy tipp :( szegényke
2014. jan. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
44%
Nagyon fontos ez a macska neked? Te látod, amit írsz? Azért ehhez az állapothoz HÓNAPOKIG el kell hanyagolni, nem egyik percről a másikra alakul ilyen ki. Lelkiismeret 0, legyen csak bűntudadot, remélem így fogsz szenvedni valamitől te is..
2014. jan. 5. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem hónapok. Mindig voltak olyan korszakai, hogy elment verekedni és nem úgy jött haza ahogy mint ahogy kinézett. Családba még nem volt rühes macska eset úgy hogy az elején nem láttuk értelmét a dolognak, hogy elvigyük orvoshoz mert egy csomó szäros pénzt oda kell adni és utána lebetegedett (mindig vakarta magát bolhák miatt úgyhogy nem volt nyilvánvaló h valami más lenne) és akkor 1-2hét alatt hatalmasodott el rajta. És igen. Látom mit írok.
2014. jan. 6. 11:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!