Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskatartók, szakértők!...

Macskatartók, szakértők! Szeretnék szfinx cicát tartani mert allergiás vagyok a macskaszőrre. Kizárólag házi kedvencként szeretném tartani. Segítene valaki abban hogy hogyan lehetne ilyen cicához kedvezőbb áron hozzájutni (80 ezer alatt)?

Figyelt kérdés
2014. jan. 12. 13:00
 1/6 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, mielőtt bevásárolsz: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__3951570-a-sz..

(szintén allergiás)

2014. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én csak a szőrre vagyok allergiás arra sem nagy mértékben de mégis zavar és jó lenne egy olyan kedvenc akinél ez nem probléma. Én nem divatból szeretném tartani és mindenféle ruhákat rájuk húzni vagy tetováltatni rájuk, (ilyet is láttam) és elég baj hogy akinek tényleg ilyen cicára van szüksége nem teheti meg hogy ennyi pénzt kifizessen :( és nem ingyen várok semmit sem csak ha valaki esetleg megunja kedvencét vagy valami oknál fogva nem tudja megtartani, írjon nekem.
2014. jan. 12. 15:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Nézd mielőtt macskát veszel olvass utána az allergia dolognak. Ugyan is nem a macska szőre az ami allergén hanem a nyálában lévő protein. Amit a macska tisztálkodás közben visz fel a szőrére. Ezért hiszik sokan tévesen azt, hogy a szőrre allergiásak. Tehát azért mert szőrtelen cicát veszel az még nem megoldás. Ellenben a szibériai macska elvileg kifejezetten "antiallergén"! Vagy vannak megoldások pl létezik olyan permet amivel befújod a cicát és megköti a szőrén lévő allergén anyagot. De ha tudod, hogy allergiád van előtte kérj ki egy orvosi véleményt, hogy hány keresztes az allergiád és hogyan tudod csökkenti azt mert az sem megoldás ha egész évben allergia gyógyszert szedsz. Annál rosszabb meg nincs mikor megszereted a cicát, de nem tudsz megmaradni a közelében. Minden kép felelősségteljesen gondold át ezt a dolgot mert egy állat életéről van szó és persze a Tiedről is!
2014. jan. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
45%
elég baj? tudod mi elég baj? az hogy az emberek pénzért PÉNZÉRT vesznek macskát, mikor annyi hal meg naponta mert kidobják őket, és mikor a menhelyek és a szervezetek csurig vannak (adóssággal is)macskával a felelőtlen hüylék miatt!!!!! Értem, allergiás vagy. Vagy kifizeted a kopaszmacska árát, vagy nem tartasz macskát, vagy felszereltetsz egy jó minőségű klímát és semmiféle allergiád nem lesz!!!
2014. jan. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én is sajnálom azokat a cicákat és akármelyiket befogadnám még többet is ha tehetném...Vannak különböző vélemények én viszont elsősorban a segítő szándékúakra vagyok kíváncsi nem a kioktatásra. Köszönöm a válaszokat
2014. jan. 16. 00:33
 6/6 anonim válasza:
A szfinx cicáknak is van szőre, és ez mégnagyobb allergiás reakciót válthat ki! Én a helyedben nem vennék szfinxet.
2014. aug. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!