Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Még korábban hallottam, hogy...

Még korábban hallottam, hogy létezik olyan spray (? ), amit a bútorokra szoktak fújni, hogy a cica ne azt kapargassa. Mit tudtok erről? Ha van, hol, mennyiért lehet hozzájutni?

Figyelt kérdés
Kaparófája,játéka természetesen lesz a cicának,a bútorokat viszont nem szeretnénk,ha nagyon megkapircolná.Ha minden jól megy,hamarosan örökbefogadunk egy kiscicát,ezért érdeklődöm.Illetve nem tudom,esetleg ha mégis a bútor foglalkoztatná,rászólással le lehet-e szoktatni/tiltani róla,megtanulja,hogy nem szabad,vagy ez csak a kutyával működik?Nem tudom,ők mennyire taníthatóak,eddig csak kutyám volt.Nagyon köszönöm a válaszokat előre is!
2013. nov. 4. 20:38
 1/3 anonim ***** válasza:

Legyetek előbb bizakodóak :D


Ha van olyan hely,ahol kaparhatja magát,akkor általában máshova nem fog menni.

Ha mégis,akkor simán lenevelhető róla.Legutolsó esetben pedig létezik egy bizonyos spray,aminek a szagát nem bírják a cicák,így valószínű nem mennének a közelébe.

De ha szárított narancshéjat teszel azokra a helyekre,ahova nem kell hogy menjen,az is be szokott válni.

2013. nov. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van ilyen spray de mindig fújogatni kell mert elmegy a szaga. Megint más hogy van cica aki használja a kaparófát,van akit nem hoz lázba. Nekem szerencsém van nagyon okos cicám van,első naptól használja, 2 emeletes kaparófás,bebújós bútor,alszik,játszik,kapar rajta és befújtam már az elején macskamenta spray-vel aminek a macskák imádják a szagát :) Én nem érzek semmit.

Amúgy enyém most kezdi így majdnem 4 hónaposan feszegetni a határait. Elkezdte a tapétát és az ágyat is karmolni,asztalra próbál felugrani,ilyenkor hangosan rákiáltok,vagy dobbantok vagy bármi ijesztő és egyre kevésbé csinálja. Kábelekről első 2 nap sikerült leszoktatni pedig kedvence volt rágcsálni,de mindig ráfújtam és abbahagyta :)

2013. nov. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat :) Megpróbálom akkor eleinte én is elijeszteni" a bútoroktól,hátha nem kell fújkálni.Meg persze bizakodunk,hogy beéri a kaparófával:) Aztán ha mégsem,jöhet a menta a fára,a naracs pedig a bútorra...:)
2013. nov. 4. 23:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!