Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet egy macskáról...

Hogyan lehet egy macskáról megállapítani hogy egészséges? A menhelyen vannak egészséges macskák?

Figyelt kérdés

2014. jan. 16. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sot biztonsagosabb is mint egy tenyesztotol venni mert azok az allatok ahogy be fogjak oket allatorvoshoz viszik es meg kapjak normalisan az oltasokat amik kellenek.Szoval igen.
2014. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Lehet őket teszteltetni csomó betegségre! Persze hogy vannak! Azért mert menhely attól foglalkoznak az állattal, oltatják, sőt ivartalanítják is. Vannak (még) ivarosak és vannak ivartalanok! De ez olyan lényeges? Én mikor az utcán megtaláltam a cicámat nem kérdeztem meg tőle, hogy te egészséges vagy? Hanem hazahoztam. Jót tettem és ettől boldog vagyok, őt meg imádom! Nincs neki semmilyen tesztje, oltásait megkapta, de attól születhetett AIDS-en akár. És? Ha beteg, akkor is volt egy rövid, de szép élete! Ne ez legyen a fő cél, sokszor jobban rádszorulnak a beteg állatok!
2014. jan. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A menhelyeken a beteg cicákat meggyógyítják. Kizárólag egészséges, oltott, féreghajtott és ivartalanított macskát adnak gazdihoz.
2014. jan. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Főleg leukózisra érdemes szűrni a cicát, de erre a legtöbb macskamentőnek nem telik (egyébként is az állomány nagy része fertőzött, de tünetmentes), a betegségek többségének pedig vannak látható jelei. Olyat kell kihozni, ami egészségesnek tűnik, szépek a szemei, a szája, a popója. Alap, hogy örökbefogadás után kétszer féregteleníteni kell, ha akarod, letesztelteted, és ha negatív, akkor be lehet oltani.
2014. jan. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Másodiknak mondom,hogy fél év múlva kaphatok egy cicát,és mivel szobacicalesz,lényeges hogy egészséges legyen.Az szép és jó,hogy a cicának rövid,de csodás élete van,de ez az én lelkivilágomat is megterhelné. Olyan cicát szeretnék,aki sokáig velem lesz,akkor is ,ha felnövök és elköltözöm és hogy része legyen az életemnek. Örülök neked,hogy boldog vagy a cicáddal,kívánom hogy ne derüljön ki róla semmi rossz. Mindenkinek köszönöm a válaszokat!
2014. jan. 17. 18:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!