Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám szülni fog? Mit...

A macskám szülni fog? Mit csináljak? Gyorsan megy az ilyen, vagy hogy? Jobb ha egyedül hagyom vagy inkább ne?

Figyelt kérdés
Terhes a cicám, reggel óta jön utánam mindenfelé, enni adtam neki, aztán nem volt hajlandó kimenni a házból, bújt volna be a szekrény polcára, az ágy mögé, most a spájzba bújt el egy dobozba, nem tudom kiszedni se onnan. Mit csináljak vele ha szülni fog? Minden jól fog menni? Nem lesz baja? Több kiscicája is volt már de a szomszéd házban szülte őket mindig ami egy romhalmaz, most nem oda ment. De azóta volt hogy nagyon beteg volt, nem tudom rendben lesz-e ha egyedül hagyom, de azt sem tudom mit tehetnék, anyum csak délután jön haza, ő az egyetlen aki ért a macskákhoz nálunk.
2008. jún. 9. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
elvileg mindennek rendben kell lennie. Az enyém amikor szült mindig otthon voltam vele, csinálatam neki egy dobozt, beletettem rongyot, és azon szült meg. Néha meg is simogattam de kiscicákhoz nem szabad hozzáérni. Enni és innivalót is tettem a közelébe.
2008. jún. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ideális esetben minden megy magától, a cicák könnyen megoldják a szülést. Van, amelyik igényli, hogy a közelében legyél, van amelyik elbújik, hogy ne zavarják.

Érdemes neki készíteni valami kuckót, puha rongyokkal kibélelve, ezt vagy örömmel veszi, vagy keres magának más helyet. A kicsiket általában egy darabig rejtegeti az anyjuk, nem szabad erőltetni, hogy lásd őket, megfogni pedig valóban nem szabad őket.Azért érdemes a közelében lenni, hogyha valami probléma adódik, tudj orvost hívni, de reméljük, erre nem lesz szükség.

2008. jún. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!