Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van lány macskák számára...

Van lány macskák számára fogamzásgátló injekció? Ez mennyi ideig hat, mikor adható be először és mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2009. dec. 5. 19:22
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Tehát itt mindenki, aki már beoltatta a macskáját az egy gyilkos, de legalábbis egy gonosz DÖG, mert nyilván azt akarta, hogy mindenféle daganatot kapjon a macska! Még mindig csak azt tudom mondani, hogy rettentő okos vagy, talán az akadémia már ki is tüntetett.

Igazából nem csodálkozom 69%... bár a 12 reálisabb lenne, majd teszünk róla...

2009. dec. 7. 12:58
 12/24 anonim ***** válasza:
10%

Mindenki aki beoltotta a macskáját BUTA. Mint itt az emberek nagy százaléka. Nem szeretitek hallani az igazságot és még nektek áll feljebb ha valaki még is elétek tárja. Büszke vagyok a 69%-omra és a 16-ra még büszkébb lennék mert a TI butaságotokat tükrözi....

Ha ivaros macskát akarsz akkor zárd el, ha ivartalant akkor műttesd meg. ENNYI. A kényelmes út sosem a könnyebbik megtanulhatnád már végre. Szerencsétlen.

2009. dec. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
5%

Azzal értek egyet, aki ellenzi a hormoninjekciót. A mi állatorvosunk például be sem adja a sok mellékhatás, meg kockázati tényező miatt.


Ha valaki leírja, hogy mire számíts, ha hormonokkal tömöd tele a cicádat, szerintem nem megsértődni kellene, hanem megköszönni. Én nem is értem, hogy ha felelős gazdinak érzed magad, hogy választhatsz egy olyan kezelést, ami ennyire veszélyes a cicádra. (Ráadásul még fizetsz is érte...)


Én macskatenyésztő vagyok (himalája cicáim vannak), de NEM ADNÉK MACSKÁT olyannak, aki hormonokkal akarná tömni. Ha a cicád nem fajcica, vagy nem tenyésztésre szánod, akkor talán érdemes lenne elgondolkodni az ivartalanításon. Tudod, a menhelyek tele vannak gazdára váró kiscicákkal. Attól még, hogy nem a te cicád kölyke, a menhelyi cica is kedves, aranyos jószág, akit ha befogadsz, valószínűleg a biztos haláltól mented meg. Míg ha hagyod, hogy a sajátod fialjon, könnyen lehet, hogy születik egy szakajtónyi, édes kis szőrmók, aki a kutyának sem kell, még ajándékba sem.


Tudod, nekem egy cicapárom van, akiktől évente egyszer születik alom. Most, hogy válság van, egy ideig egyáltalán nem lesz alom, mert nem kell senkinek macska, még ingyen sem, nemhogy pénzért. Nem adok a nősténynek hormoninjekciót, hanem külön csukom a kandúrtól. Pedig mi sem lakunk palotában, és van egy másfél éves fiam is... De megoldom, és teszek a kényelmetlenségekre, a dupla alomtálcára, az egész éjjel dühödten vernyogó nősténycicára, az ajtót kaparó, mérges kandúrra. Inkább ez, minthogy agyon fialja magát a nőstény, vagy daganatot kapjon az injekciótól.

2009. dec. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Mi egyszer egy Ovarid nevű fogamzásgátlót adtunk neki (tabletta), mert olyan vad volt a cica, hogy nem tudtuk megfogni. Akkoriban költözött hozzánk és még bizalmatlan volt. De nem ért semmit, terhes lett tőle. Szerencsére a piciknek nem lett semmi bajuk és mivel a szülés után megszelidült, megműtötték.


Nem kötözködni akarok, de miért akarsz mindenáron kiscicákat? Éppen tegnap voltam egy örökbefogadó napon, és a szívem majdnem megszakadt a sok árva kiscica láttán. Persze borzasztó aranyosak a kölykök, én is éppen nevelek négyet, mert nincs anyjuk, de ha belegondolsz hány millió éhező állat van most az utcákon...:S

2009. dec. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Szavaitokból azt veszem ki, hogy az összes nő, aki fogamzásgátlót szed egy barom, hiszen mi különbség lenne egy ember és egy állat terhesség elleni védekezése között.

Ha már ennyire rákattantatok erre a bezárásra, elmondom, hogy nincsen hova, ugynais építkezünk és a lakásban még nincsenek ajtók! Esetleg a sütőbe be tudom zárni, az már van!

A jelenlegi macska, akivel egy ekkora szemétséget készülök tenni 1 hónaposan került hozzám, mert egy okos bedobta a 2 németjuhászom közé. Ennyit a menhelyről.

Köszönöm a válaszokat!

2009. dec. 7. 18:59
 16/24 anonim ***** válasza:

Szóval!!!! Az én cicám is kapja az ivarzásgátló injekciót! Az első három hónapig hat, a második négy, a harmadik öt, a negyediktől félévente kell adni. Létezik tabletta is, egyszerűbb (a cicának is) az injekció.

Sokáig nem ajánlatos használni, mert hosszú távon problémák adódhatnak (pl. méhgyulladás), aminek a vége mindenképp ivartalanítás. Én is azért adatom be, mert az elléshez még fiatal, viszont kandúrom is van, és még nem lenne jó, ha kiscicák lennének.

Szóval mielőtt valaki ítélkezne, gondolja végig a helyzetet és a lehetőséget. Nem azt mondom, hogy a hormoninjekció jó, viszont bizonyos helyzetekben nincs más megoldás.

2009. dec. 7. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
A különbség a nők és a macska között annyi hogy a nők nem az első menstruáció után kezdik szedni a fogamzásgátlót.Miért akarod hogy szüljön később?Tudod milyen nehéz a pici cicáknak gazdit találni?Inkább ivartalaníttasd.
2009. dec. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
10%

A másik különbség az hogy egy humán gyógyszer mire kijön előtte évekig KELL tesztelni, nem lesz-e hosszútávú mellékhatása, és csak olyan anyag kerülhet forgalomba melyet a durva mellékhatásoktól már "megfosztottak" (elméletben, de ez egy másik téma). Még az állatokra b@sznak rá nagy ívben.

Ha nincsenek ajtóid vidd el, ivartalaníttasd, nem tudom mire ez a kiscica mánia. Nézz szét az apróhirdetős oldalakon vagy a menhelyeknél mennyi kismacska vár gazdára... Felelőtlenség agyba-főbe fialtatni.

2009. dec. 8. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

"egy humán gyógyszer mire kijön előtte évekig KELL tesztelni" Hmmmmm... lásd H1N1 oltás!

Megint okosat szóltál...

2009. dec. 8. 12:09
 20/24 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem, kedves kérdező, ha ennyire biztos vagy a dolgodban, hívj fel egy állatorvost, és attól kérdezd meg, mennyibe kerül a hormonoltás, és hogyan hat... Biztosan sokkal bővebb felvilágosítást kapsz majd, mint tőlünk, "okos állatvédőktől", akik véletlenül se tömnék a macskájukat az ehhez hasonló mérgekkel, tehát nem is tudnak neked segíteni sem az árban, sem a hatásmechanizmusban ...


Ha már úgyis eldöntötted, hogy beadatod az injekciót a cicádnak, teljesen mindegy, ki mit mond. Ha meg később fialtatni akarod, fialtatod is. Úgysem hallgatsz senkire.


Az okos ember a más kárán tanul, a buta meg a sajátján se...


Egyébként attól még, hogy most éppen egy rossz döntést készülsz hozni, még alapjában véve szeretheted azt a cicát, sőt, lehetsz jó gazdi is. Más kérdés, hogy a saját álláspontodhoz minden áron ragaszkodsz, és azt hiszed, hogy ha valaki mást mond, mint amit te gondolsz, az téged akar bántani. Pedig csak lehet, hogy állatvédőként látott már egyet-mást, és meg szeretne óvni téged, meg a cicádat attól, hogy személyesen is átéljétek azt, amit mások már átéltek.


Remélem, a te cicád azon szerencsések egyike lesz, akik nem betegszenek meg a hormoninjekciótól, és akkor utólag kiröhöghetsz majd minket, amiért nem lett igazunk. Azt is remélem, hogy ha egyszer majd kiscicák születnek nálatok, mindnek találsz majd jó gazdát. Remélem, az a kivétel leszel, aki erősíti a szabályt... A cicád érdekében remélem.

2009. dec. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!