Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Először a Whiskas, majd a...

Először a Whiskas, majd a Royal Canin most meg Acana és Brit?

Figyelt kérdés
Már a kezdetek óta jelen vagyok a Macskák kategóriában. Észrevételem a következő:-Először mindenki a Whiskast meg az ilyen mocskokat mondta ,hogy azt adjak a cicámnak. Később mindenki a Royal canint mondta. Most meg már Acana és Brit a menők. Mi lesz a következő???

2014. febr. 1. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj, nagyon egyszerű: megnézed a csomagoláson az összetevőket! Tudom hihetetlen, de oda van írva hogy mi van a tápban.
2014. febr. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ha megteheted, akkor jársz a legjobban, ha csireknyakat, aprólékot adsz neki.

Elvégre valahol ez van a legközelebb a természetes táplálékukhoz.

2014. febr. 1. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem arra kíváncsi a kérdező, hogy miért változik időről-időre az ajánlott tápok márkája.


Szerintem azért, mert a macskatartók egyre tájékozottabbak (bár azt nehéz elhinni, hogy volt valaha is olyan, hogy a Whiskast ajánlották tömegesen), kezd kulturálttá válni a macskatartás és jobban figyelnek arra, hogy mit eszik a macska és már nem annyira márka/marketing függő a dolog, elkezdték olvasgatni az összetevőket is.

A következő hullám szerintem a BARF lesz, a kutyásoknál már elég népszerű.

2014. febr. 1. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Maxitabi ***** válasza:
100%

Először is: mindig lesznek újabb és újabb tápok,irányzatok-akár divatok.Másodszor pedig Vallettának igaza van: késésben vagyunk az állattartás szintjét és színvonalát illetően Nyugat-Eu-hoz és Észak-Amerikához képest.

Amikor bejöttek a tápok,akkor nagy szó volt a W,aztán tényleg az RC volt a csúcs (ráadásul szponzorál sokat-többek között egyetemi tanszéket is),aztán kiderült,hogy annyira nem is jó,mert van sokkal jobb(pl Acana), végül egy ár éve megjelent a Brit is.

Csakhogy időközben a BARF és prey etetés már "menőbb",mivel rájöttek arra, hogy a természetes nem a száraztáp,és annak mennyi hátránya van. (ugyanúgy, ahogy mi emberek is a bio felé tendálunk,mert kiderült, hogy a sok vegyszer,művi adalék okozza a legtöbb betegséget).

Szóval többet tájékozódunk, olvasunk külföldi oldalakat,tapasztalunk dolgokat. Szerencsére-fejlődőképesek vagyunk...

2014. febr. 1. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a Barffal nem tudok kiegyezni,mert lehet hogy régen nyers hússal táplálkoztak az állatok,de azóta sok minden változott.Pl a hús minősége,kétes származása,esetleg genetikai módosítások a levágott állaton.Ha házi húsról van szó akkor tényleg jó lehet,de amit a boltban veszek,vagy nem tudom honnan származik, azt oda nem adnám neki nyersen.Inkább maradok a száraztápnál,mert az már bizonyítottan bevált,a BARFot viszont csak most kezdik bevezetni.Tudom a kutyáink a farkasoktól származnak akik szintén nyers húst esznek,de azóta már eltelt nem kevés idő,átállt a szervezetük.
2014. márc. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!