Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, ha a macskám...

Szabozsolt89 kérdése:

Mit csináljak, ha a macskám hirtelen megvadul?

Figyelt kérdés
Van egy mindjárt 2 éves maine coon herélt kandúr macskám, világ életében játékos volt, játék közben sokszor karmolt és harapdált, de eddig rendben is van. Haza kellett költözni novemberben Pestről, jól érzi itthon magát, viszont 2 hete le kellett őt mosnom, ezert lefogtuk pár percre, és miután elengedtük nekünkrontott, fújt és ránktámadt... 2 óra után tudtam hozzáérni úgy, hogy már nem bántott, de nagyon félt ezután a zajoktól, hirtelen mozdulatoktól. Azóta rendben volt, velem aludt bújós volt, ma viszont mikor a fekhelyét ruhakefével letakarítottam, újra megvadult,nekemugrott, szétharapta és karmolta a lábam, miután kiengedtem a szobából elég agresszívan közeledik felénk, és mindenhová beledörgöli a szája szélét, még a papucsokba is beleforog, annyira dörgöli a száját, valamint folyamatosan vakarja a nyakát, és hullajtja onnan a szőrét... Tudom, hogy jön a jó idő és vedlik, de akkor sem ilyen módon szokta vakarni a nyakát... Segítséget szeretnék kérni, van e valami javaslat, mivel tudnám megnyugtatni, mondanom sem kell mennyire nem szeretnék túladni rajta :-(

2014. febr. 4. 13:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Fusztralja az uj kornyezet, es az hogy nem talalja a helyet.

Nem tudsz vele mint kezdeni, tobb jatek, es sajat vedett hely kialakitasa.

Rendbe fog jonni, ne felj. Esetleg feliway parologtatot szoktak tanacsolni, ami megnyugtatja.

Viszont, az agresziv viselkedest nem szabad hagyni neki, ahogy latod, hogy kezd atkattanni, frocskold le vizzel, ezzel kizokketed, es jelzed neki, hogy "lehetsz agresziv, megertem, de nem toltheted ki a duhodet azokon, akik feljebb vannak a rangletran" (Macskaknal laza hierarhikus viszonyok vannak, de naluk is vannak akik feljebb vannak, mint masok).

Tahat, amit csinal, azert csinalja, hogy a uj lakast birtokba tudja venni.

Tehat, a problematok az, hogy nincs rendesen letisztazva, hogy igen, baratok vagytok, de attol meg ti vagytok a fonokok, es o van a ti teruleteteken, es nem forditva, viszont, a ti teruletetek az ove is. Ezert vedte agreszivan a helyet, mert az a ove.

2014. febr. 4. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez valóban helytálló magyarázat lehet, mert el is vettem a helyét a konvektorról, aztán az ő szemével el akartam távolítani a jelölését onnan, ez nem tetszhetett neki. Így, hogy mondod, sosem tetszett neki még az sem, ha az ágyról kézzel elkezdtem sikálni az odatapadt szőrét... Valahol kialakítok neki egy kis helyet, ahová csak ő megy be és mi nem nyúlkálunk be hozzá, ha ez segít neki. Mit gondolsz, ha ő szobán kívül van, és nem látja, akkor kitakaríthatom a helyét meg a szobát úgy an block szőrmentesre, vagy azért mindenhol inkább hagyjak egy kicsit, hogy tudja, az az ő helye, ne érezze kitúrva magát? Az a párologtató jó ötlet, állatorvos is javasolta, mindenesetre holnap átnézetem őt a dokival is, múlt héten sokat hajtotta le az egyik fülét meg vakarta... Remélem sikerül neki nyugodt környezetet kialakítani, én még elviselném, hogy néha véresre kapar, de szüleim nem nézik jó szemmel, hogy rám, meg akár rájuk is veszéllyel lehet... Köszi még egyszer a tippeket! Ha bármi eszedbe jut még, szívesen fogadom. Üdv, Zsolti
2014. febr. 4. 22:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!