Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyire viseli meg a macskát...

Desmond89 kérdése:

Mennyire viseli meg a macskát (lakásban tartott), ha esténként alvás idejére (7-8 óra átlagban) bezárjuk egy kb.6 m2-es fürdőszobába?

Figyelt kérdés

Természetesen ott van a macskaalom, az alvóhelye, kaja, víz, és rengeteg játék. 5 hónapos. Reggelente persze készülődésnél amikor meghall minket, egyből nyávog, hogy engedjük ki.

Hozzáteszem, hogy jókedvű energikus, személy szerint nem látom rajta, hogy ez megviselné, de én laikus vagyok, ezért kérdezném a nagyérdeműt.



2014. febr. 5. 14:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez néhány alkalommal fordul elő akkor oké, kibírja, nyilván nem repes az örömtől hogy egy kis lyukba van zárva egyedül, de néha még ez elmegy. Remélem nem mindennapos dolog. Miért van bezárva estére?
2014. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem tudok olyan indokot, amiért külön kellene zárni éjszakára. Nekünk 4 macskánk van, igaz kertes házban lakunk, de éjszakára mindannyiuk bejön, és ott alszanak, ahol akarnak. Van nekik külön helyük, de az is előfordul, hogy valamelyik a takarón alszik. Nem muszáj őket a fürdőbe zárni, ha nem akarod, hogy bemenjen a hálóba, egyszerűen bezárod a hálószobaajtót, attól még szabadon mászkálhatna a lakásban. Aki ezt nem szeretné, az nem értem miért tart lakásban macskát. Nem bántani akarlak, csak tényleg nem értem.
2014. febr. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ. A helyzet az, hogy nem megoldható, hogy ki-be járkáljon a macska. (házból kertbe, és vissza)

Azt vettem észre, hogy esténként sűrűn aktív a macska, és nem szeretnénk esténként kétszer-háromszor arra kelni, hogy a macska futkározik, ugrál a bútorokra, mert néha azért rá tud jönni az 5perc stb.  Ezért van bezárva, és igen sajnos minden este.


Igen, ez lett volna a következő próbálkozásom, hogy csak a háló ajtaját csukom be, és akkor van szabad tere. Ezt napközben ki is próbáltam párszor, de akkor nyávogott, mert tudta, hogy bent vagyunk. Erre kéne rászoktatni…?

2014. febr. 5. 16:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem világosított fel senki, mielőtt beszerezted a cicát, hogy a macskák főleg éjszakai állatok? Engedd ki, és zárd be a szobaajtód. Egy idő után megunja majd a nyávogást!
2014. febr. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát inkább ne zárd be! Szegény! :( Ha annyira nem szeretnél arra kelni hogy játszik, akkor a hálóból csukd ki! De egyébként én észre sem vettem hogy játszik, pedig a játékai szanaszét voltak! Aki fáradt az alszik!!! Nem kel fel sem arra hogy ég a villany,sem hogy megy a tv, sem hogy játszik a cicája!
2014. febr. 6. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a tanácsot. Akkor megpróbálom hozzászoktatni ahhoz, hogy csak a hálószobából van kizárva estére. Ismét fejlődtem kicsit macskatartásból. :)
2014. febr. 6. 08:21
 7/10 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy meggyőzhető voltál :) hidd el nem lenne jó a cicusnak bezárva. Apránként hozzászokik majd, hogy tőletek ki van zárva, de a lényeg, hogy ne vegyél majd tudomást arról, ha esetleg az ajtóban sír. csinálj úgy mintha nem is hallanád!
2014. febr. 6. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
50%

A kérdésben konkrétan az szerepel, hogy a macska reggel nyávog, amikor meghallja, hogy a család felkelt. Az nincs leírva, hogy egész éjszaka kétségbeesetten és a szabadításért könyörögve nyávogott volna.

Továbbá 6 m2-es "lyuk", amibe szegényke be van zárva. Mármint egy öklömnyi állat. Ebben a térben el is tud veszni. Ennél némely emberek kisebb irodákban dolgoznak napi 8-10 órákat éveken át. Ne tévesszük már el a mértéket.

Kérdező, ha a cica jó kedélyű és vidám, mozgékony, amikor veletek van, akkor biztos, hogy nem viseli meg a "bezárás". Egyébként meg - ez a világrend a macsek számára. Te adod a napi ételét, te szabod a törvényt.

2014. febr. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
A macskák okosak megtanulják,amit megszokatsz velük,és (persze ez nem állatkínzás)a tiéd úgy gondolom már szokja. Csak biztos hiányzik neki a gazdi és persze aszabadság éjszaka is.
2014. febr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 patkánylábú válasza:
35%
Minek neked macska akkor,ha zavar?? Majd a babadnak is beagyazol a mosdokagyloba vagy a kadba, ha sirni fog vagy ha fel kell ejszakankent?
2015. jún. 14. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!