Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miből látszik, hogy egy állat...

Miből látszik, hogy egy állat továbbtenyésztésre alkalmas, típusos, tenyészminőség, és a vérvonalat hogy, mi alapján lehet kiválasztani hogy mi a legmegfelelőbB?

Figyelt kérdés

#macska #tenyésztés #vérvonal #tenyészminőség
2014. febr. 6. 22:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre nem lehet válaszolni :) Aki ért hozzá az látja a típust,ismeri a vonalakat és mindenkinek megvan a kedvenc vonala,hisz hiába egy fajtáról beszélünk ott is külön típusok vannak.
2014. febr. 7. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan,mintha megkérdeznéd,hogy hogyan kell felépíteni egy felhőkarcolót...Nyilván nem itt kapsz rá választ,de nagyjából sehol sem.Mert ezt egy építészmérnök tanulta több évig,nem lehet 2 mondatban megfogalmazni.

Na,a tenyésztés ugyanez,csak ezt a sok paraszt nem fogja fel.(Ne vedd magadra)


Felhőkarcolót miért nem épít senki a hátsó udvarban?

Bezzeg kutyát-macskát azt lehet agy nélkül szaporítani...

2014. febr. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
2.szívemből szóltál!jobb lenne ha a szaporítók felhőkarcolókat gyártanának!
2014. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
akkor mondjuk... legyen a maine coon. azt már ugy tudom eléggé nyomják a szaporitók. ezek csak elméleti kérdések, nem tervezek tenyészteni mivel se idöm se helyem és ami a leginkább kéne: pénz :D tehát. törzskönyv, felmenök, meg ami a standardban meg van irva? az a baj h a standard is olyan, hogy a laikusnak nehéz értelmezni. tehát akkor 100%-ban arra van itélve, hogy megbizzon a tenyésztöben, akitöl vásárolja? ill ha születnek kölykök, szfinxnél is ugye ivartalanitva adják ált. de ha ugy hirdetik, hogy tenyésztésre, akkor azt csak hosszu évek tapasztalata alapján látják, én pedig higyjem el, mert annyira azért nem értek hozzá ? :D tisztában vagyok vele, hogy elég összetett a dolog, csak hátha a főbb dolgok, vagy hogy milyen irányból nézzük, vagy nem is tudom milyen választ vártam, tehát hátha kapok valami iránymutatást. de ezek hogy melyiknek milyen ivben áll hogyan a homloka, az nekem kb ugyan az. hiába irja a standard ilyennek meg olyannak, ezt csak látni kell. de ezt mindenki el tudja sajátitani, aki kellöképp odafigyel?
2014. febr. 7. 11:19
 5/8 anonim ***** válasza:
Biztosan mindenki el tudja sajítátítani, de ahhoz rengeteg macskát látnod kell. Járjál kiállításokra, nézz utána az ott látott macskáknak, milyen eredményeik vannak, milyen vonalat visz a tenyésztő, kik a felmenők, stb. Szerintem ha meglebegteted egy kiállítási minőségű macska vásárlásának a gondolatát, több tenyésztőnél is körül tudsz nézni, beszélgetni a fajtáról, a macskáiról, a kiállításokról, a vonalakról, a bírókról.
2014. febr. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
én is igy gondoltam, de nem ciki annyit kérdezösködni? eléggé félek, mivel elnézést a kifejezésért, de van néhány akkora paraszt tenyésztö a forumokon, hogy full idiotának nézi azt, aki kérdez. lehet hogy neki mindenben megvan a tapasztalata, de attol még lehet (szerintem) normálisan is válaszolni. és elég sok ilyen van. mondjátok hogy van kivétel is... :( szeretném megismerni a fajtákat, többet is, még ha sajátom talán nem is lesz :) viszont nagyon szeretem az állatokat és szeretném böviteni az ismereteimet. amolyan elméleti-hobbiként. gyakorlati lehetöségem sajna jelenleg nincs. de nagyon érdekel
2014. febr. 7. 13:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha azt mondod, hogy csak nézelődni mész, nem biztos, hogy nyitott ajtókra találsz. Írjál szerelmes levelet néhány tenyésztőnek, hátha.
2014. febr. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ha nem nézelödöm, mi alapján válasszak, döntsek... tehát nem jutok előrébb :D
2014. febr. 7. 16:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!