Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kecske helyettesítheti a fű...

A kecske helyettesítheti a fű nyírást? Vagy milyen állat alkalmas erre?

Figyelt kérdés

A telkünk elég nagy és dimbes-dombos ,a fű gyorsan nő nehéz vágni a kecskére gondoltunk az mindent megesz ha jó tudom!?1200nm -re hány kecske vagy más állat lenne elég?

Közben a házat újítják és nincs idő füvet vágni,de nem akarjuk hogy újra benője gaz!gyomirtózni nem akarunk a terület még töltve lesz,de nem most.


2011. máj. 16. 10:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
A kecske jó ötlet, 3-4 elég arra a területre.
2011. máj. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
És a kecske gondozására marad idő? Amúgy szerintem is jő ötlet a "természetes fűnyíró", csak legyen időd, fejni, etetni, stb...
2011. máj. 16. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
a birka nem jobb? mármint füvetnyírni...
2011. máj. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Ha pár hét alatt tarra rágja, akkor utána mit csinálsz vele? Akkor meg veheted neki a kaját. Ugyanis a legelőnél kell számolni egy taposással is, a nap kiégeti, sárban felvágják a földet stb. Ha kecskét akarsz tartani, akkor oké a dolog, deha csak fűnyírónak kell, akkor nem javaslom. Ennyi erővel gyomírtózni mégiscsak egyszerűbb és könnyebb.
2011. máj. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Kecske vagy birka, ja. De nincs valamely szomszédnak egy kölcsönbe? Tényleg macera lehet az állattal, ha már lezabálta az összes gazt... Egy utcabéli meg lehet örülne, ha kapna az állata ingyentápot! :-)
2011. máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

A kecskét gondolom nem kell egész nap etettni,viszont a fűnyírással van hogy elmegy egy nap,meg ami utána marad azt össze kell szedni,elégetni.Én nem bírom 15 hetes kismama vagyok és jobb szeretném ha a párom is inkább a házat csinálja!A fejést pedig megoldjuk,van aki szívesen megcsinálja,sőt el is fogyasztja:-)


azért gondoltunk a kecskére mert azt ki lehet kötni,a birkát nem szokták.Az egyik oldal nincs még elkerítve,támfalra vár.este beraknánk az ólba de napközben legelésztetnénk.

2011. máj. 16. 11:00
 7/26 anonim ***** válasza:

Kiírtani akarod a füvet, vagy nyírni?

Mert a kecske tépi (és mellesleg minden mást is szétrág, a fék törzsét, kerítést, stb).. a birka viszont nagyon szép egyenletesre harapdálja... unokatesóméknak volt birka fűnyírójuk (két birka egy 3x3 méteres mozgatható "karámban", amit félóránként arrébb toltak) és gyönyörű volt a fű. :)


De ne feledd, hogy míg a fűnyíróból csak vágott fű jön ki és azt is oda rakod, ahova szeretnéd, addig az állatoknál teljesen más formátumú az "output" :). Büdös is és csúnya is.

2011. máj. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
A birka nem jobb, mert az nem eszik meg mindent.
2011. máj. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

1 év míg kész lesz a tereprendezés,támfal addig kéne kecske.Inkább etetem őt mint a férjemet nyúzzam a kert miatt.szerintem max kettő elég lenne.És ha kölcsön az most mindegy!

Inkább az a kérdés hogy akkor nem gondoltam hülyeségre!Mikor azt mondtam hozzunk kecskét,majd az le legeli szó nélkül!

2011. máj. 16. 11:07
 10/26 anonim ***** válasza:

"A birka nem jobb, mert az nem eszik meg mindent."

Ok, akkor bocsánat, tévedtem.


És a liba? Mondjuk abból sok kell, gágog meg minden egyéb baj is van vele és még tejet sem ad :D

2011. máj. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!