Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit kell beszerezzek ha...

Mit kell beszerezzek ha sziámi cicám lesz? (lakásba) Mivel kell etetni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 11. 17:38
 1/7 A kérdező kommentje:
Azt hallottam valakitől hogy a sziámik egész nap alszanak és este meg fent vannak nyávognak és nem hagyják az embert aludni, ez igaz?
2014. febr. 11. 17:39
 2/7 anonim ***** válasza:

szerintem nem igaz egyébként:

-alomtálca

-alomlapát

-macskaalom

-puha fekhely amit a fressnapf-ban lehet kapni de nem csak ott

-2 macskatál egy az ételnek egy az italnak

játékok

-macskafésű vagy macskakefe

-és különféle ételek

ETETÉSE:hogyha kicsi naponta 2szer reggel és este konzervet hogyha felnőtt akkor naponta 3szor konzervet konzervet muszáj neki adni, a száraz eledelt azt tedd ki, és eszik, hogyha eszik nem ,hogyha nem.víz mindíg legyen neki kint,alkalmanként adhatsz neki tejet azt nagyon szeretik a macskák és egy tanács:kerüld a budget-os vagy teco-s macskakajákat vagyél friskiest,és oltasd be 3 havonta vidd el állatorvoshoz


remélen segítettem :))

2014. febr. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez nem így van :-) Nekem évekig volt sziámi cicám, kb 13 éves voltam, amikor vettük.Igaz, nem volt teljesen sziámi, mert az anyja burmai macska volt(ez a sziámi rokona, de zöldszemű és barna bundája van), de gyönyörű kék szeme, tejeskávészínű bundája volt neki, és szabályos, szép kerek feje.A teljesen fajtiszta sziámiaknak általában kicsit háromszögletű a fejük.Mikor hazahoztuk, kb. 3dekás kis vakarcs volt, nagy fejjel, kifejezetten csúnya volt szegényke:-) Na de pár hónap múlva...ő lett a falu legszebb cicája :-)

És hogy milyen is a természetük?hááát, különleges :-)az tuti, hogy nem olyan, mint egy perzsamacska, akit egész nap dögönyözhetsz.Ők nagyon öntudatos és önálló macskák,akik a saját útjukat járják és akiket akkor lehet szeretgetni, ha ők is akarják.Kifejezetten okos, élénk macskafajta, kalandvágyó, csavargós, imád játszani.A természete kicsit vad( nálunk pl. volt olyan szomszéd, aki nem mert a közelébe menni, sőt, az 50 kg-s újfundlandi kutyánk is rettegett tőle :-))), de akikhez tartozik, azokat nagyon szereti.És persze, neki is vannak ám gyengéd pillanatai :-)) Nálunk úgy volt, hogy eleinte, kb. 1 éves koráig szobacica volt, aztán fokozatosan ki lett szoktatva, de attól még ugyanúgy járhatott be a lakásba.Este sokszor velem aludt az ágyban, de ha éjjel kitalálta, hogy ki akar menni, addig nyávogott, míg valaki fel nem kelt és ki nem engedte :-) Egyébként eszméletlen okos macskák, ő például megtanulta, hogy tudja kinyitni a csukott ajtót :-)És, hogy mivel is etettük?Hát, arra emlékszem, hogy pici korában inkább macskakonzervet kapott, mert a száraz tápot nem ette meg.és persze tejcsit, meg mindent, amit egy cicuka szeret :-)kajamaradék, husi, ilyesmi.Bár szerintem ő a húsra szavazna :-) a felvágottat is imádta :-) igazából mindent megevett.még a csoki és a chipset is nagyon szerette,már attól lázba jött, ha csörgettem a zacskót :-)) de persze ilyeneket csak nagyon ritkán szabad adni neki:-)

Egy szó mint száz, nekem a legkedvesebb és legszebb macskafajta :-)11 évig volt velünk, és nagyon megsirattuk, mikor elment....azóta sem volt ilyen cicánk...úgyhogy én csakis ajánlani tudom :-))

2014. febr. 11. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne!!!Friskiest ,Whiskast és tescós kaját NE adj neki!!! Ezeket azért szeretik annyira a macskák ,mert full tele nyomják izfokozóval meg zero a hústartalama. Ez taurin hiányhoz vezethet ami vakságot okoz.


Ajánlom inkább a Royal Cani Siamise tápot. Drága de ennél jobbat keresve sem találsz.

2014. febr. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
43%

második vagyok.Most nem azért, de sztem normális keresetű ember nem engedheti meg magának a royal canin tápokat.legalábbis nem mindig.Én etettem macskát azzal, kb 5 euróba került egy adag, amiből hármat megevett egy nap...lehet, h egészségesebb, mint a whiskas meg a többi, csak anyagilag fogsz tönkremenni:-)

a macska egyébként simán megeszi a főtt húst is, és sztem jobban is ízlik neki, mint a táp vagy a konzerv.Ételmaradékot is lehet neki adni, ami olyan.nem tésztát, meg krumplit, persze.Én teljesen fölöslegesnek tartom a méregdrága konzerveket.Hacsak nem vagy milliomos, akkor persze lehet:-)

2014. febr. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5%
Amúgy meg kérdező, ez pont olyan mint egy gyerek.Nem kell túlaggódni!megeszik mindent a macskusz :-) ez meg hülyeség, hogy megvakul a whiskastól.Olyan sok vak macskát azért nem látsz az utcán szaladgálni :-) pedig nyilván azok is tescós konzervet esznek.Ez pont olyan, mint a rákkeltő emberi kaják.Mire kifejtené a hatását, addigra úgyis meghalsz :-)))
2014. febr. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Maxitabi ***** válasza:
100%

A lakáscicák etetése teljesen más, mint a kijáró-vadászó egyedeké-mivel azok hozzájutnak a zsákmányból a lényeges ásványokhoz,vitaminokhoz stb (tehát ehetnek rosszabb minőségű= szupermarketes tápot is).

Választani lehet: a legjobb etetési mód az ún. BARF vagy nyers etetés,ez áll a legközelebb a természeteshez, ráadásul tudod,mi kerül a cica táljába (persze nem hipermarketes húsnyesedék).

Vannak száraz tápok-ez kényelmes a gazdinak,de nem a legjobb a cicáknak-mivel túl keveset isznak mellé,hiába van ott a víz (és nem tehéntej-azt nem tudják megemészteni-fosnak tőle).Ebből sem a szupermarketes vagy sajátmárkásak a legjobbak-sőt!

Aztán vannak a nedves tápok-konzerv vagy tasakos.A legjobbak a konzervek,abból is a magas hústartalmúak, semmi gabona,cukor(vagy répa),színezék,ízfokozó,növényi vagy állati fehérjekivonat és egyéb adalékok -ezek egyébként a szárazra is vonatkoznak!!

Olvass utána-itt a gyakorin is rengeteg etetéses kérdés volt,én is már sokszor ajánlottam jó minőségű tápokat.

A jó táp csak a megvételekor drága,mert kevesebb kell belőle-tovább tart..

Ami még kell: egy etetőtál-porcelán vagy fém-ne műanyag!!! a nedvesnek,egy a száraznak és min kettő vizestál,de nem a kaja közelében!

Kell még fésű, kefe, kaparófa-hogy ne a bútort tegye tönkre, erkély-ablakok biztossá tétele (ha szükséges-macskaháló), alomtálca alommal, szállítóbox,és ha vállalod a karomvágást-akkor spéci karomvágó olló.Játékokat a KIK-ből olcsóbban,de otthon is fabrikálhatsz olcsón.

Fekhely nem lényeges-általában úgyis máshova fekszenek,de nálunk van magasabb macskabútor,azon szeretnek aludni és mindig magasból nézelődni.

Jó cicázást!

2014. febr. 11. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!