Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Orosz kék macskát akarok...

Orosz kék macskát akarok venni, de sehol sem találok! Hogyan tudnék ilyen cicát találni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 17. 22:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy orosz kék több annál, hogy zöld a szeme, meg kék a szőre.


De a legnagyobb baja az a szaporítóknak, hogy HA még véletlen tényleg valahonnan szerzett volna oroszkéket és azt szaporítja, hogy amit itt szoktak mondani, hogy betegségek stb. ez alap. De ezen kívül, amire senki nem gondol az az, hogy törzskönyv nélkül általában egy cicapárral folyamatosan gyártja a kölyköket, tök ugyanabból a párosításból, amit aztán elad és azok az emberek szintúgy használni fogják őket, akár pont egymással, ugyanabból a párosításból született korábbi alombelivel stb. tehát gyakorlatilag egy nagyon beltenyészett, nagyon szűk kis családot szaporítanak keresztbekasul... Hát nekem így nem kéne macska az biztos. Tönkrecseszik a fajtát. HA egyáltalán valahonnan, valahogy, valahogy szerzett igazi ilyen macskát.. De hát felmerül a kérdés, hogy honnan?

2014. febr. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, de elég hihetetlen, hogy Magyarországon nem lehet ilyen macskafajtát találni...
2014. febr. 20. 20:12
 13/17 anonim ***** válasza:
Rengeteg fajtát nem lehet itt megtalálni... Vagy ha mégis, akkor mondom, ilyen valamikor kézalatt beszerzett, vagy kedvenc minőségben megvásároltat a tenyésztő engedélye és tudta nélkül szaporítva tervezés nélkül, egy párral beltenyésztett macskákat. Valamikor volt oroszkék tenyészet itthon, de már elég rég nincs. Az elképzelhető, hogy valaki vett onnan macskát kedvencnek és sutyiban gyártott sajátokat, mert jó pénz lesz benne szerinte. Csak nekem olyan nem kéne, a fentebbi okok miatt. Főleg nem 100 ezerért. Főleg, mert ki tudja mit kevert még bele, aminek kék a bundája oszt jó az.
2014. febr. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Értem. A beltenyészet miatt inkább leteszek erről az álmomról, hogy orosz kék cicám legyen. Nem szeretném, hogy megbetegedjen vagy bármilyen problémája legyen a genetikája miatt. A kék jegyű sziámi cicákról tudtok valamit? Azok is beltenyésztett macskák?
2014. febr. 21. 17:33
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
már van Mo-n tenyészet, tk-s cicákat tenyésztenek. a szaporítók és minden tk nélküli macska házicica. amit Mo-n orosz kéknek mondanak annak semmi köze a tk-s orosz kékhez. tapasztalat... nekem is van orosz kékem, tk-s, és tk nélküli is. ég és föld... ne dőljetek be a tk nélküli cicáknak. tényleg nem hasonlítanak az igazi orosz kékekre :)
2017. aug. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó! Elárulnád a magyarországi tenyészet nevét? Köszi!
2017. nov. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, írtam:)
2017. dec. 4. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!