Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek mit tudok csinálni...

Szerintetek mit tudok csinálni a macskámmal?

Figyelt kérdés

A probléma két részből áll:

1.A cicám(sziámi) kinti-benti és hát mint minden macska közlekedik,ami nem tetszik a szomszédnak hogy oda is átmegy.Az ő macskájuk csak kinti és raknak ki neki enni,az én drágám meg eszik belőle,azt hozzá tenném hogy a mienk tápot kap,és az ő macskájuk is ugyan úgy eszik nálunk mint a mienk náluk.Én ezért nem szoktam szólni és elhajtani sem,nem sajnálom amit megeszik mert legalább rendes macskakaját kap nem pedig összeöntögetett maradékot.De az enyémet állandóan hajtják.Én soha nem bántottam egy cicát sem aki idetévedt és evett a kirakott tápból.Volt hogy napokig nem engedtem ki a cicát,de akkor meg be volt zizzenve.Eléggé elmérgesedett ez a helyzet.

2.A másik szomszéd meg el kezdte odaszoktatni,be engedi,maradékot ad neki(nem lenne baj ha nem tejet meg ilyeneket adna mert,ettől fosik a macskám,és ez a cicának,de nekem se jó takarítani)És hiába mondom hogy ne csalja át,ne etesse,annál inkább!Volt már hogy macskahordozóval mentem már át a saját cicámért hogy jó volna ha már hazaengedné!

Én nem szeretem ha össze-vissza eszik mindent,mert én tudom hogy mit ehetne meg és mit nem.

Szerintetek mit tudok kezdeni ezekkel a helyzetekkel?A neten olvastam valami macska távol tartó spray-t,arra gondoltam hogy a kerítést befújom vele,vélemény,ötlet?

Köszönöm a segítséget!


2014. febr. 17. 22:31
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A kergetős szomszédnak mond meg, hogy minden hónapban veszel tápot, de ne hajtsa el a cicádat, inkább odaadod neki a tápot, mert az ő cicái is esznek nálad! Beszéld meg, muszáj beszélni, nem fogja érteni ha nem szólsz! Az etetős szomszédnak meg mond meg hogy nem szereted ha más eteti mert ezzel arra szoktatja hogy elfogadja mástól a kaját, és te ezt nem akarod, mert nem mindenki olyan kedves ember mint ő, lehet valaki majd megmérgezi! Vigyázz vele, mert hallottam olyat egy kislány itt mesélte, hogy a néni odacsalta a cicáját és bezárta, napokig nem volt meg (ez később derült ki hogy a néni volt) éheztette, mert az egeret akarta megfogatni vele. Végül a cica olyan rossz állapotba került haza-addig éheztette a néni bezárva- hogy meghalt... :( Beszélj velük mindenképpen!!!!
2014. febr. 18. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

a, jelu szomszeddal megbeszelni, hogy veszel tapot oda is, es nagyon szepen megkoszonod, hogy figyel a te cicadra is.

b, jelu szomszednak elmondod, hogy beteg es nem ehet meg mindenfelet. (Es hozza is viszel tapot, ha veletlenul megis etetni szeretne. :)


Gondolom, annak, aki maradekkal eteti a sajatjat, nincs igazan penze normalis tapra, es ezert ugy van vele, hogy a te macskad az ove elol eszi el.

A masik egyszeruen taplo. Pontosabban, gondolom tetszik neki a macskad, amit meg is ertek, a sziamiak gyonyoruek. Ha tehetne, le is nyulna, gondolom. Ezekkel nem sokmindent lehet tenni, talan ha tudatositod benne, hogy nem teljesen egeszseges, akkor kevesbe tartja ertekesenk, es kevesbe szeretne, ha az ove lenne. :/

(Mert gondolom, a masik szomszed feltetelezem hagyomagyos hazi macskajat nem ajnarozza ennyire..)

Amugy, meg, ha meg nem tortent meg, nincs igazi akadalya, akkor ivartalanitas, ugy kevesbe fog akarni kimenni. Bar, ezt egy sziami eseten meg en sem merem igy kijelenteni.

2014. febr. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]



[link]


Örülj neki, hogy csak zavargatja. Bár nagymamám macskáit is csak zavargatta a szomszéd, aztán megmérgezte őket. Pedig a szomszédnak is van saját macskája, szóval van akit más macskájának a kicsinálásától nem tart vissza az állatszeretet se.

2014. febr. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én az enyémnek csináltam egy kennelt. Amibe akármikor kimehet és levegőzhet. Nem egy nagy összeg csak oszlopok kellenek meg háló. Az enyém 30 négyzetméteres.


Egyébként ha erre nincs hely vagy egyéb akkor az lesz a legjobb ha nem engeded ki. Végülis a te felelősséged a macskád.

2014. febr. 18. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A cica amúgy ivartalanított,ez nem fogta vissza!

Az 1-es szomszédnak már felajánlottam a tápot,de azt mondta nem kell mert azt nem fog adni a macskájának nem szoktatja rá,erre én mondtam hogy azért gömbölyödött ki a macskája mert nálunk kap tápot és azért néz most már ki jobban mint előtte.Meg hogy én is etetem az övét is.Tehát nem egyszerű.

A 2-esnek meg már szóltam hogy ne szoktassa oda,de nem csak az én cicámmal csinálja ezt.Nem szeretem ha ott van.

A cicám nem beteg,de ha mindenfélét összeetet vele akkor fosik pl:spagettit-tejjel,szalonnát,szerintem ezt az én belem sem bírná.A macskának meg amúgy sem való a tej.

Bezárni meg nem tudom,nem bírja a bezártságot, bezizzen pár nap után ha nem mehet amerre ő akar.Megválni ez miatt nem szeretnék,de azt sem ha a cicámnak baja lenne.

Ahogy írtátok a mérgezést,na ezt nem nagyon szeretném,de akkor tudom legalább hogy ki volt és nem uszná meg az 100!Nem merné megtenni mert túl egyértelmű lenne,a környéken csak az 1-es szomszéd utálja és ezt mindenki tudja!

Valami olyan cucc kellene ami az udvarunkon tartja,és nem menne el.

2014. febr. 18. 15:49
 6/9 anonim ***** válasza:
Macskabiztos kerítés. Nézz utána a neten.
2014. febr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Valami olyan cucc kellene ami az udvarunkon tartja,és nem menne el."


Be lett linkelve, el lett magyarázva. Mi mást vársz? Tapsra nem fog ott maradni.

2014. febr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megnéztem a linkeket,de mivel nem saját házban lakok a tulaj nem enged se kerítést átépíteni,se kennelt építeni az udvarra:(Ezért vagyok gondban,és ezért kellene valami más ötlet(spray,por,növény)amibe a tulaj nem tud belekötni.
2014. febr. 21. 21:12
 9/9 anonim ***** válasza:
Én vettem egy Nagy sátrat. 5x7m. Aminek az oldalai szúnyoghálóból vannak. Oda kiviszem és levegőzhet. Na meg azt akkor szeged szét amikor akarod. Szerintem igy olcsóbban is jön ki mint a kennel.
2014. febr. 21. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!