Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Tényleg jó ez a macskának?...

Tényleg jó ez a macskának? Elég gyanús, hogy nem.

Figyelt kérdés

A jövő héten örökbe fogadok egy menhelyi cicát. Eddig csak hörcsögöm meg ilyesmim volt de a párom ragaszkodott a cicához és én bele egyeztem. Benti lesz. Ivartalanitatva van. Minekünk csak oltatni kell.


Na nem ez a lényeg hanem ,hogy a szomszédunk szerint a következő kaják jók a macskának:

-Tej

-Csirkecsontok

-Saláta

Meg ilyenek. Nem hiszem ,hogy ez igaz. De akkor mivel ,milyen táppal etessem??



2014. febr. 18. 16:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Tejet ne adj neki, max ha macskatej(ami szerintem hülyeség, és mocsokdrága)

A salátát se nagyon ajánlanám.

Nálunk többnyire maradékot eszik, meg néha valami konzervet, vagy szárazat.

2014. febr. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%
A sima tej nem jó neki, most nem jut eszembe a neve de van benne vmi olyan amitől hasmenése lesz. Whiskas meg hasonló, halhús meg maradékok sokkal jobbak.
2014. febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az én macskám tejet csak körül-belül hat hónapos koráig evett, aztán ráállt a vízre. Csirkecsontokat ne, viszont csirkeporcokat annál inkább adj neki, azt az enyém szereti. Saláta? No komment. Azt ne adj neki. Én is a macskakaját javaslom, de ne akármilyent vegyél.
2014. febr. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Royal canin??? Iams??? Ezek jók??
2014. febr. 18. 16:58
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

tej: laktóz érzékenyek a macskák, hasmenése lesz tőle

Csirkecsont: szilánkosan törik, felsértheti a beleket

Saláta: hát én még nem láttam olyan macskát ami meg enné.


Az általad említett royal canin kiválló táp. Esetleg kiegészítheted az étrendet főtt hússal, bőrkével hús maradványokkal, főtt májjal. stb

2014. febr. 18. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Tej: az üzletekben kapható tejek tele vannak tartósítószerekkel és adalékanyagokkal (ezért is lehet hallani hogy "a tej nem is egészséges" :)), nem ez a létszükség a macskának, mert sok esetben csak hasmenést kap tőle.


Csirkecsontok: nyersen teljesen rendben van, elropogtatja magának, így erősíti a rágóizmokat és a fogaknak is jó. Főzve nem szabad csontot adni mert az szilánkosra törik és a szilánkok felsérthetik a gyomrot, de hallottam már hogy megakadt a macska torkán aztán annyi... Szóval ezt felügyelettel és óvatosan.


Saláta: macskafűről hallottam már, de salátáról... :) szerintem ez úgy hülyeség ahogy van.


Tápok amik jók: Brit Care, Taste of the Wild, Hills, Josera, ezeknek olyan 1000 forint/kg az áruk, de sokáig elég mert tápláló és nem egyik meg belőle a macska 50 dkg-t egy nap, nem úgy mint a Whiskasnál és barátainál... Royal sem a legjobb, ilyen áron már vannak sokkal jobb minőségűek. Neten érdemes rendelni, úgy olcsóbb, mi innen szoktunk: zoofast.hu

2014. febr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha tudsz szerezni házi tehéntejet, azt néha kaphat, de csakis felforralva! Először csak picit, mert a laktózra a legtöbb macska érzékeny, náluk hasmenést okoz. Semmilyen csontot nem kaphat, salátát viszont ehet ha szereti :) az enyém imádja az uborkát, paradicsomot, sárgadinnyét, ananászt is, és egy gyönyörűség :)) Nyilván ne kapjon minden nap, de havonta párszor nem árt. Ültess neki bentre búzát vagy macskafüvet, azt szeretik rágcsálni, a gyomruknak is jo, segít megszabadulni a lenyelt szőrtől :)
2014. febr. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi!!!Azthiszem ,hogy akkor Brit-et adok ,majd neki.
2014. febr. 18. 17:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Csontot ne, tejet próbáld meg, ha fosik nem jó neki, saláta abszolút nem neki való!
2014. febr. 18. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Van macska, amelyik szereti a salatat. Vagy az uborkat, esetleg a paradicsomot.

Ha megeszi, adhatsz neki, artani nem art (a nyers krumpli viszont mergezo nekik).

Szoval, jo kaja a macskank, ha megeszi. A legtobb azert "normalis". :P Dehat, ezek egyenisegek.

2014. febr. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!